Opuchlaki, pędraki i drutowce

Naturalne metody uprawy, biopreparaty, nawozy organiczne, ogród przyjazny dla ptaków i innych stworzeń.
ODPOWIEDZ
MIKROB
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-05-08, 21:24

Opuchlaki, pędraki i drutowce

Post autor: MIKROB »

Opuchlaki, pędraki i drutowce są uciążliwymi szkodnikami wielu upraw. Larwy obgryzają korzenie niekiedy przecinając korzeń główny, lub ogryzają podstawę łodygi - powodując zasychanie roślin.
Opuchlaki, pędraki i drutowce są doskonałym pożywieniem dla kretów które w poszukiwaniu tych "smakołyków" potrafią dokonać olbrzymich szkód na naszych trawnikach i rabatach.
Możemy w takich przypadkach stosować preparat o nazwie "Ema5 z wrotyczem", który działa na zasadzie repelentu powodując wychodzenie larw na powierzchnię, gdzie jeżeli nie spali ich słońce to będą pokarmem dla ptaków.

Jeżeli ograniczymy występowanie tych szkodników ograniczymy również występowanie kretów.

Stosowanie i zalecane dawkowanie:

Higenizacja i regeneracja podłoży - dodać do EmFarma 1 litr Ema5 z wrotyczem/1m3 podłoża.

Bioremediacja gleby - opryski 5% do 10% roztworem Ema5 z wrotyczem w połączeniu z EmFarma Plus.

Szkodniki glebowe jak pędraki, opuchlaki i drutowce
- w warzywnikach: oprysk 1 litrem Ema5 z wrotyczem/200m2 w 40 litrach wody
- trawnikach: oprysk 1 litrem Ema5 z wrotyczem/100m2 w 20 litrach wody
Pozdrawiam MIKROB
"Czerpiąc z potencjału Natury przynosimy zdrowie Człowiekowi i Ziemi"
użytkownik usunięty

Re: Opuchlaki, pędraki i drutowce

Post autor: użytkownik usunięty »

Tu z przyjemnością potwierdzę skuteczność działania opisanych przez kolegę metod. Nie wiem jak będzie w dalszej części sezonu, ale zeszłoroczne podlewanie gleby Ema5 z EmFarma ograniczyło występowanie w moim ogrodzie opuchlaków i pędraków, co mogłam zaobserwować przy przekopywaniu gleby, oraz jak dotąd skutecznie chroni mój ogród przed odwiedzinami kreta, z którym wieczne boje toczyłam, przy czym na sąsiedniej działce sąsiadka ma zryty trawnik, że aż przykro patrzyć. Domyślam się jednak, że żeby móc cieszyć się brakiem odwiedzin kreta w tym roku również powinnam zastosować podlewanie gleby i opryski z Ema5 z wrotyczem.

Inne sposoby na pędraki: Pędraki w trawniku - zwalczanie, jaki środek na pędraki
ODPOWIEDZ