Opryskiwacz_reczny_PRL

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
a_la
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2017-06-10, 13:02

Opryskiwacz_reczny_PRL

Post autor: a_la »

Witam,

forowiczow z pierwszym wpisem i zapytaniem.
Czy jest tutaj ktos z epoki PRL?
Poniewaz mam taki reczny opryskiwacz 5 L z lanca-pompka, ktory przez lata spisywal sie b. dobrze i jest poreczny, jednak uszczelka tloka "padla".
Czy ktos ewentualnie moze sluzyc rada, gdzie ja moge dostac, albo jak sobie poradzic w inny sposob. Zakup nowego mnie nie interesuje. Mam jeden taki cisnieniowy i jest nie przydatny do moich celow.
Z gory dziekuje wszystkim za reakcje pozytywna.
Pozdrawiam i zycze wspanialego slonecznego weekendu, jaki mamy aktulanie na Podkarpaciu.
A.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Opryskiwacz_reczny_PRL

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witam Alu ! :) w konkretnej kwestii nie pomogę , bo się nie znam , ale z epoki PRL-u , to jesteśmy prawie wszyscy :lol: i pewnie ktoś będzie się znał na rzeczy :hyhy: .
Pozdrawiam z bardzo gorącej , włoskiej Lombardii :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Opryskiwacz_reczny_PRL

Post autor: Danka »

Obawiam się, że może być problem z zakupem uszczelki ale możesz zapytać w sklepach z narzędziami ogrodniczymi ;-)
Awatar użytkownika
kindas
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2017-06-23, 15:36

Re: Opryskiwacz_reczny_PRL

Post autor: kindas »

Drogi forumowiczu,
w czasach PRLu z takimi sprawami mozna było poradzic sobie bardzo łatwo, brało się dęntkę rowerową i wycinało z niej krażek wielkości uszczelki, a nastepnie nim zstepowało. Wazne jest aby krążek był minimalnie większy niż średnicza tłoka, wtedy będzie szczelny. Rant uszczelki można posmarować WD40.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ