Opryski wodą z dodatkiem sody oczyszczonej - problem ?

Naturalne metody uprawy, biopreparaty, nawozy organiczne, ogród przyjazny dla ptaków i innych stworzeń.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marguerite
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 115
Rejestracja: 2017-07-02, 16:51

Opryski wodą z dodatkiem sody oczyszczonej - problem ?

Post autor: marguerite »

Opryski wodą z dodatkiem sody oczyszczonej są bardzo często polecane jako ekologiczny sposób na wiele dolegliwości roślin, także w Poradniku Ogrodniczym jest artykuł na ten temat : http://poradnikogrodniczy.pl/soda-oczys ... rodzie.php.
Dwa razy robiłam takie opryski (używając przegotowanej wody) i za każdym razem mam ten sam problem - po wyschnięciu liści znajduje się na nich cieniuteńka warstwa sody, mimo, że najpierw ją rozpuszczam w małej ilości gorącej wody dokładnie mieszając. Czy to normalne ??? !!!
Bardzo mnie martwi to zjawisko, boję się, że przy słonecznej pogodzie może to być szkodliwe dla roślin :niepewny: (Tak się składało, że w kilka godzin po moich opryskach spadał nieprzewidziany deszcz, więc nie miałam okazji zaobserwować, czy słońce "spala" pokryte sodą liście.)
Bardzo chciałabym wiedzieć, czy to jest problem, ten sodowy nalot i czy inni też tak mają, by móc kontunuować te opryski, na razie ich zaprzestałam.
Mam nadzieję, że ktoś robił już takie opryski i może się ze mną podzielić swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
marguerite
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 115
Rejestracja: 2017-07-02, 16:51

Re: Opryski wodą z dodatkiem sody oczyszczonej - problem ?

Post autor: marguerite »

Uzupełniając powyższy temat chcę jeszcze dodać, że jest to także sprawa estetyki, bardzo nieładnie wyglądają liście z opisanym nalotem "sodowym", a przecież nie po to się to robi, żeby pogorszyć wygląd roślin, które i tak już są w nienajlepszym stanie, a jeżeli się opryskuje profilaktycznie, co też jest zalecane, to również nie po to, żeby brzydko wyglądały.
ODPOWIEDZ