opłata za użytkowanie działki w ROD

Zagadnienia prawne dot. użytkowania ogrodów przydomowych i działkowych.
noworudzianka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-05, 10:00

opłata za użytkowanie działki w ROD

Post autor: noworudzianka »

witam
W maju tego roku "wzięliśmy" z mężem zaniedbaną działkę w ROD.Wpłaciliśmy tzw. wpisowe w wysokości 150 zł natomiast opłata za użytkowanie działki miała zostać opłacona dopiero za 2013 rok. Tymczasem dostałam dzisiaj wezwanie do opłacenia zaległej opłaty za 2012 rok wraz z odsetkami.To jak to w koncu jest?
użytkownik usunięty

Re: opłata za użytkowanie działki w ROD

Post autor: użytkownik usunięty »

W naszym ROD jest tak, że płaci się za każdy rok użytkowania działki. Termin opłaty jest do końca maja. Na początek była u nas jeszcze opłata inwestycyjna (było to 750 zł) plus opłata roczna.

Nie wiem jakie ustalenia były w Waszym przypadku i z kim. Bo jeśli z Prezesem czy Zarządem ROD, to może być jakieś odstępstwo i z nimi należy to wyjaśnić. Naliczono Wam - jak widać - opłatę zgodnie z ogólnym regulaminem, ale może ze względu na stan działki ustalono z Wami inaczej.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: opłata za użytkowanie działki w ROD

Post autor: JaDorka »

W moim przypadku było tak, że oprócz wpisowego, który trzeba było zapłacić przy zakupie działki, trzeba było także dodatkowo zapłacić osobną kwotę za jej użytkowanie. Ta kwota jest obowiązkowa każdego roku i za 2012 wynosiła u nas 120 zł. Oprócz niej jeszcze ponosimy koszty za energię ale jest to naliczane indywidualnie wg wskazania licznika. Wpisowe jest po prostu za to, że zostałaś członkiem PZD :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
ODPOWIEDZ