Ogrodowa ścieżka z klinkieru

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
użytkownik usunięty

Ogrodowa ścieżka z klinkieru

Post autor: użytkownik usunięty »

Korzystając z chwili ładnej pogody zaczęliśmy budowę chodniczka, a właściwie mąż zaczął. Ja tradycyjnie jestem od "podaj cegłę" i od uwieczniania jego pracy na zdjęciach. Będziemy potem wnukom pokazywać jak ich dziadzio był pracowity. Materiałem na chodniczek będzie klinkierowa cegła brukowa, ulubiony materiał męża, może z racji wykonywanego zawodu. Narazie jak widać powstaje krawężnik z pełnej cegły. I na tym musieliśmy zakończyć pracę przy chodniku, ponieważ niespodziewanie powróciła zima.

Edit: Brak zdjęcia.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Oj Gosia normalnie "ukradłaś" mi mój pomysł :oops: . My zamierzamy również zrobić właśnie takie krawężniki z cegły tylko troszkę w kształcie spiralnym (troszkę już nazbieraliśmy) ale również nas zima uprzedziła. Fajowo to wygląda ;) Niestety nasze będą ze zwykłej cegły nie z klinkierowej (różnica w cenie znaczna) a taką zwykłą jest łatwiej zdobyć po sąsiadach :oops: 8-) zobaczymy jak to wyjdzie :roll: .


Ja tradycyjnie jestem od "podaj cegłę" i od uwieczniania jego pracy na zdjęciach. Będziemy potem wnukom pokazywać jak ich dziadzio był pracowity.
hihiih to tak jak ja


Widzę, że kombinujemy podobnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

A chodnik będzie wyłożony kamieniamy czy kostką?
Pozdrawiam Krzysiek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Chodnik zostanie wyłożony płytkami klinkierowymi.
Awatar użytkownika
ogrodniczka65
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2008-03-23, 13:06

Post autor: ogrodniczka65 »

Harwi pisze:
Niestety nasze będą ze zwykłej cegły nie z klinkierowej (różnica w cenie znaczna) a taką zwykłą jest łatwiej zdobyć po sąsiadach
(Sorry, nie umiem wstawiać cytatów :oops:

A nie będzie taka zwykła cegła zbyt szybko pękać i się kruszyć? Nie znam się , a też myślałam o podobnej ścieżce... (i też na klinkier mnie nie stać... :-? )
Zielonym do góry !
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Z doświadczenia wiem, że jeśli jest to cegła z odzysku to może zacząć się kruszyć już po 1 zimie.
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Zobaczcie,jak u mnie to wyszło.Podjazd i droga ,nazwijmy ją,gospodarcza wykonane z grysu,otoczonego krawężnikami częściowo z cegły,częściowo z kamienia.A,ten grys,fachowo nazywa się kliniec.Wybraliśmy takie utwardzenie ze względu na duże powierzchnie,kostka byłaby za droga i nie warta tych pieniędzy-i tak chwasty wyrosną i pryskac trzeba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sprawdziłam,zdjęcia znowu za duże,ale widać,a można przecież przewijać.Jeszcze jedno-to nowa,normalna cegła.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Super Grama to wygląda jak dla mnie. Mówisz nowa zwykła cegła :mrgreen: Muszę przeliczyć wydatki :oops:

Z doświadczenia wiem, że jeśli jest to cegła z odzysku to może zacząć się kruszyć już po 1 zimie.

Właśnie tego się obawiam :cry:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Gramo podjazd wygląda bardzo ładnie, jednak w butach na obcasie, szczególnie szpilkach to bym po tym spacerować nie chciała. Ja jednak lubię wygodę. :lol:
Awatar użytkownika
Botanka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-01-26, 17:55

Post autor: Botanka »

U mnie sąsiad wykorzystał używaną cegłę i szybko zaczęła mu sie kruszyć.
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

jestem przed wykonaniem podjazdu pod auta i chodniczka przed domem i cieszę się, że tu zajrzałam, bo właśnie myślałam o starej cegle z odzysku...
koszty mocno ograniczają możliwości, ale chyba lepiej zapłacić więcej i mieć efekt na lata niż po roku się denerwować i zmieniać.
Myślicie, że np. taka betonowa kratka wysypana żwirkiem w środku będzie się sprawdzała jako miejsce na auta? Jest to w miarę tanie ale moje szpilki.... Więc co? Kostka brukowa?
pozdrowienia,
duende
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No do szpilek kratka trochę niewygodna :lol: , dlatego my robimy z klinkieru. Kostka brukowa jak najbardziej będzie wygodniejsza. Myślę ze takie inwestycje czyni się na lata i czasem warto rozważyć czy opłaca się oszczędzać, żeby potem nie okazało się że to tylko pozorna oszczędność a w rezultacie pochopnej decyzji nie poniesiemy dużo większych kosztów. Cegła z rozbiórki nie jest dobrym pomysłem na trwałą ścieżkę ogrodową, ponieważ podczas odzyskiwania ulega uszkodzeniom, a w zimę pod wpływem zamarzniętej wody ulega szybkiemu pękaniu.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

A my zrobimy tylko z otoczaków (na cement) -ścieżki ogrodowe jednak bez cegieł ;) zobaczymy jak to wyjdzie
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Myślę Wiolu że wyjdzie bardzo ładnie. Taka ścieżka z otoczaków będzie wyglądała naturalnie.
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

gosia2501 pisze:Gramo podjazd wygląda bardzo ładnie, jednak w butach na obcasie, szczególnie szpilkach to bym po tym spacerować nie chciała. Ja jednak lubię wygodę. :lol:
Po ogrodzie to raczej biegam w adidasach,a jakby co,to pdjeżdżam pod samo wejście i wchodzę do domu
A co do cegły-nowa zimę przetrwała dużo gorzej niż ta z odzysku,a więc niczego nie można przewidzieć.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ