Ogrodnicze książki, czasopisma, strony www...

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
Awatar użytkownika
Kasia Dmowska
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2010-02-09, 21:48

Re: Ogrodnicze książki, czasopisma, strony www...

Post autor: Kasia Dmowska »

halszka31 pisze:Kasiu
Zafrapowała mnie ta "pestka" :-) Czy ma odniesienie do książki Anki Kowalskiej? Jeśli to pytanie zbyt osobiste - nie odpowiadaj :wstyd:
Serdecznie pozdrawiam
„Pestka” to moja rodzinna „ksywka”. U nas wszyscy powyżej 175 wzrostu, a mój dziadek i kilku kuzynów przekroczyli 195 ;-) Zarobiłam ją gdy zaczęłam chodzić i tak zostało :lol:

-- Ostatnio dodano 28 paź 2013, o 11:38 --

Dzięki Rafale za stosowny wątek. Rozumiem to jako sygnał, że przychylasz się do pomysłu rankingu dobrych, rzetelnych stron i wydawnictw :D
Wobec tego, jeśli to możliwe, dodaj PROSZĘ na początku post informujący dokładniej jakie jest zadanie wątku.
Dziękuję :)
pestka
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Ogrodnicze książki, czasopisma, strony www...

Post autor: halszka31 »

2013-11-02 15.27.16.jpg
2013-11-02 15.26.59.jpg
Polecam dwutomowe wydawnictwo, które sobie bardzo cenię ze względu na układ treści. Ten układ jest bardzo pomocny w aranżowaniu przestrzeni i kolorystyki ogrodu,
- co na jakich glebach rośnie ; rośliny na glebę gliniastą, piaszczystą,bagienną itp ;kwasowość
-wysokość roślin
-kolory liści, przebarwienia, kolory pędów
-atrakcyjne dla motyli, ptaków, nieatrakcyjne dla zająców.
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
Kasia Dmowska
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2010-02-09, 21:48

Re: Ogrodnicze książki, czasopisma, strony www...

Post autor: Kasia Dmowska »

Super Halszko. Ja też mam ją w bibliotece.
Mam też 3 katalogi roślin polecanych przez Związek Szkółkarzy – bardzo przydatne, bo szybko można się zorientować wielkości rośliny i przeczytać najważniejsze informacje oraz ocenić wygląd.
Prezentuję też 3 moje ulubione książki, w których ile razy bym nie zajrzała, zawsze znajduję coś ciekawego.
Załączniki
Katalog_roślin_drzewa+krzewy+byliny.jpg
Katalog_bylin.jpg
Z tego najmniej korzystam, bo róże u mnie to tylko drobna okrasa ogrodu.
Z tego najmniej korzystam, bo róże u mnie to tylko drobna okrasa ogrodu.
Bardzo dobre kompendium wiedzy o roślinach okrywowych. Jeśli ktoś chce zastąpić trawnik, to tu znajdzie wiele sposobów.
Bardzo dobre kompendium wiedzy o roślinach okrywowych. Jeśli ktoś chce zastąpić trawnik, to tu znajdzie wiele sposobów.
Książka nie koniecznie dla miłośnika sielskich ogrodów. Zawiera schematy ogrodów tematycznych. Index roślin podaje też podstawowe informacje co do warunków tolerowanych.
Książka nie koniecznie dla miłośnika sielskich ogrodów. Zawiera schematy ogrodów tematycznych. Index roślin podaje też podstawowe informacje co do warunków tolerowanych.
6-ciu wspaniałych projektantów (John Brooks, Rupert Golby, Penelope Hobhouse, Noel Kingsbury, Piet Oudolf, Nori i Sandra Pope) otrzymało ścisłe instrukcje co do zaprojektowania 4 różnych ogrodów. Książka prezentuje te projekty wraz z opisami i sugestiami autorów.
6-ciu wspaniałych projektantów (John Brooks, Rupert Golby, Penelope Hobhouse, Noel Kingsbury, Piet Oudolf, Nori i Sandra Pope) otrzymało ścisłe instrukcje co do zaprojektowania 4 różnych ogrodów. Książka prezentuje te projekty wraz z opisami i sugestiami autorów.
pestka
ODPOWIEDZ