Ogródek "skalny"

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Władziu pokaż co u Ciebie na skalniaku niech pięknym widokiem nacieszą się nasze oczy Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Zdzisiu na skalniaku kwitnie goryczka i zaczynają swój spektakl wrzosy, dwie odmiany wrzosów już przekwitły ale jeszcze kończą kwitnienie wrzośce i dabecja.
Wrzosowisko jest po wiosennej przeróbce "dziurawe" jakiś czas potrwa niż zarośnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Te barwne kobierce zjawiskowe - przepiękne ujęcia. Jak zawsze z przyjemnością tu zaglądam i nie mogę się doczekać kolejnych. :-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Władziu, przepięknie u Ciebie. Cisza :roll: , relaks , przyroda. Po prostu chciałoby się tam być :roll: To jest prawdziwy skalniak , masz się czym pochwalić
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Elzbieta M pisze:Władziu , przepięknie u Ciebie. Cisza :roll: , relaks , przyroda. Po prostu chciałoby się tam być :roll: To jest prawdziwy skalniak , masz się czym pochwalic
Fantastyczne widoki, możesz Władziu zdradzić gdzie tak pięknie w Beskidach jest?
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Dziękuję za piękne widoczki, wrzosy zajmują sporo miejsca a kwitnące przyciągają wzrok,
Władziu ta goryczka jak się nazywa, pytam bo mam taką samą i też mi kwitnie, ja czekam jeszcze na ostatnią ale ona jeszcze w pączkach. Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Nie będę oryginalna i też zachwycę się tymi widoczkami. Masz Władziu po prostu cudnie. Zestawienia kolorystyczne wrzosów, trawy i kosodrzewina dają taki wspaniały widok, chciałoby się tam być. :zdziwko: :D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Masz piękne wrzosowisko, bardzo fajnie ułożone kolorki :-D
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Jeszcze, jeszcze... poproszę o więcej zdjęć :hurra: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Władziu, jak radzi sobie zimą arenaria tetraquetra? Okrywasz?
Awatar użytkownika
Megajra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2011-08-30, 07:41

Post autor: Megajra »

Ależ pięknie!! wpadłam w kompleksy! Ejj, to chyba jakiś architekt krajobrazu albo inny specjalista projektował i założył... :shock:
"Kto sadzi rośliny jesienią, każe im rosnąć, a kto wiosną, ten musi je o to prosić"

Mój ogród-zapraszam
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Dziękuję miłym gościom zaglądającym na mój skalniaczek za pochwały mych kompozycji roślinnych, ale gdybym zrobiła fotki skalniaka na tle wielkiego szarego domu to by wyglądło zupełnie inaczej. ;) :mrgreen:

Megajra dziękuję :-) ale ten przedogródek zaczęłam budować w zamierzchłych czasach kiedy słowo "internet" było między ludźmi zupełnie nie znane, tak samo jak "architekt krajobrazu" a ja sama, swym zawodem, niemam absolutnie nic wspólnego z ogrodnictwem.

Zdzisiu zauważyłam u Ciebie tę goryczkę, wydaje mi się że jest w lepszej kondycji niż ta moja, nazywa się Gentiana semptemfida

Władziu , jak radzi sobie zimą arenaria tetraquetra? Okrywasz
Elu ja nie okrywam, jej szkodzi tylko zimowa wilgoć, trzeba tak posadzić na pochyłości, na murku, albo prosto w suchym murku .

Fantastyczne widoki, możesz Władziu zdradzić gdzie tak pięknie w Beskidach jest?
Aniu mogą zdradzić, :-) mieszkam w rejonie Beskidu Śląskiego ale po drugiej stronie granicy :-D

Zdjęcia z góry pod którą mieszkam.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedziny

Post autor: smigu-s303 »

Witaj Władziu na zdjęciach te góry wyglądają na łagodne ale pamiętam jak po nich chodziłam, to nie raz dały w kość.
Proszę pokaż coś z późnej jesieni, u nas już po pierwszych przymrozkach, więc już dalie powędrowały do piwnicy teraz czeka mnie jeszcze okrywanie roślin. Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Zdzisiu masz rację z tymi górami, co innego oglądać zdjęcia, a co innego pod górkę sapać :-D

Zaczyna być mroźno, na skalniaku właśnie kwitnie ostatnia roślina , Aster ericoides Snow Fllurry, od zeszłego roku się rozrósł, próbowałm go ukorzenić ale się mi nie udało.

Obrazek

Obrazek

Nowe nasadzenia
Obrazek

A to już zapowiedź nowej wiosny.

Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Władziu , jesień u Ciebie zachwyca kolorami. Aster przepięknie się rozrósł, rozplenica pięknie kwitnie. Wspaniale by było pooddychać świeżym rześkim powietrzem spacerując po Twoim skalniaku :-D
ODPOWIEDZ