Ogródek "skalny"

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Lubię skalniak o tej porze, wrzosowisko się zaczyna robić kolorowe..Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

No i jak tu się ,Władziu, nie powtarzać - muszę powiedzieć , że ślicznie , bo tak jest :!: Wspaniały masz skalniak , wspaniałe obok oczko.i wspaniałą wiedzę na temat roślinek :lol: .Dobrze , że ktoś taki jest na forum - dużo się od Ciebie można nauczyć
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Piękny ogród skalny, naprawdę. :mrgreen: W tle widzę chyba miskanta, czyż tak?
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Elzbieta M pisze: Wspaniały masz skalniak , wspaniałe obok oczko.i wspaniałą wiedzę na temat roślinek :lol: .Dobrze , że ktoś taki jest na forum - dużo się od Ciebie można nauczyć
Dopisuję się pod tymi słowami w pełni. Ela ma rację Władziu, pięknie jest u Ciebie, a wiedzy można Ci naprawdę zazdrościć :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

To, że skalniak ładny to inni już nie raz napisali, a mi spodobał się murek ułożony z kamieni przy trawach, bardzo ciekawe rozwiązanie do podwyższenia i wyrównania rabaty :D
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Elu dzękuję za pochwały , ale tak wspaniale znów nie jest :mrgreen:

Petrus w tle jest rzeczywiście Miscanthus sinensis 'Gracillimus', ostatnia trawa z byłej "rabaty trawiastej", był jeszcze jeden olbrzymi miscanthus, i parę innych traw.


Obrazek

Obrazek
sedum Angeline
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Niż napisałam poprzedni post to mi goście przybyli, witam serdecznie :-)

Dorotko z wiedzą różnie bywa :mrgreen:

Piotrze ten murek był w planie od samego początku , ale do skutku doszło dopiero teraz, tyle że kamienie nie są te same co na skalniaku, użyłam te co wykopano na dworze przy budowie nowego wodociągu, ułożyć też mogłam lepiej, może jeszcze go zrobię na nowo.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Władziu często do Ciebie zaglądam choć nie piszę ;) .Niestety moja znajomość skalnych roślin jest na bardzo niskim poziomie, rojnik rozchodnik.., wiele ciekawych roślin poznałam na Twoim skalniaku. Chociaż marzy mi się skalniak, ale niestety pozostanie w sferze marzeń, bo u mnie równiutko jak na blacie stołowym :mrgreen: , jedynie może powstać podwyższona rabata na rośliny skalne.

Władziu, gdy oglądam ogólne fotki Twojego skalniaka to po prostu dech mi zapiera :shock:.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Władziu już się zachwycałam i podziwiałam ale jeszcze raz napiszę, ślicznie masz na tej górce i tak bardzo kolorowo. :zdziwko: :rotfl:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Władziu , właśnie te kamienie , niby tak naturalnie rozrzucone , dodają Twojemu skalniakowi uroku. Ja tak u siebie nie umiem ułożyć , ciągle wydaje mi się , że coś jest nie tak , że potrzebna jeszcze jakaś zmiana
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Dziękuję że poświęciłyście czas na zajrzenie do mego wątku i za pochwały :mrgreen:

Kod: Zaznacz cały

ciągle wydaje mi się , że coś jest nie tak , że potrzebna jeszcze jakaś zmiana

Elu, ja czuję to samo, tylko widzę to, co mi się nie podoba, to jest chyba wirus i Ciebie też dopadło ;)
Chociaż marzy mi się skalniak, ale niestety pozostanie w sferze marzeń, bo u mnie równiutko jak na blacie stołowym :mrgreen: , jedynie może powstać podwyższona rabata na rośliny skalne.
Lilu to jest właśnie świetne rozwiązanie, podwyższona rabata albo suche murki, nie muszą byś ani kamienne, widziałam zbudowane ze starej czerwonej cegły, wyglądało to fantastycznie. Skalniaki też dobrze rosną w wielkich kamiennych korytach, jak słyszałam, to niektóre rośliny nawet rosną lepiej niż w ziemi.

Teraz kwitnie moja ulubiona Silene shafta, przyciąga wzrok swym cukierkowym kolorem, niepotrzebuje nic specjalnego do życia, sama się rozsiewa, a przy tym mało ją widać w ogrodach.
Obrazek
Obrazek

Dębik ma małą powtórkę w kwitnieniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Lepnica Shafta fajna, bo kwitnie latem, kiedy inne typowo skalniakowe już przekwitną
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Jak zawsze pięknie u Ciebie Władziu. A dzięki lepnicy też kolorowo. Podoba mi się również dębik, taki delikatny, a kwiatuszki okazałe :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedziny

Post autor: smigu-s303 »

Pięknie prezentują się Twoje rośliny i cieszą powtórki kwitnienia, u mnie pierwiosnek po odpoczynku letnim na nowo pokazał kwiatki.
Lepnica ciekawa i tak ładnie kwitnie, wrzosy u mnie też już szykują się do występu. Zdzisia
Zielony Listek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Lepnica to prawdziwe cudo kwitnące o tej porze roku ale dębik to dopiero słoneczko na skalniaku :D
ODPOWIEDZ