Ogródek na północ Loli

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Bardzo ładna pelargonia angielska. U mnie także co roku goszczą pelargonie po mimo niezbyt przyjemnego zapachu. Niestety nie potrafię przechować a i miejsca na przechowanie brak. Tak więc co roku kupuję nowe. :-( . Bardzo ładny widoczek letniego ogródka...ilość kwiatków spora. Wniosek taki że jak się dobrze pogłówkuje to nawet w małym ogródeczku dużo kwiatków się zmieści. ;) W oddali dojrzałam piękną kępę hosty. :D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Przyłączam się do pochwał pelargonii i skalnic .
Jak ty kosisz tą trawę pomiędzy tymi kamieniami ?
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Tam gdzie Hosta to już teren, gdzie babcia urzęduje z kwiatkami.
Za pochwałę roślinek bardzo dziękuję. Trawę koszę nożyczkami...

Co by tu wam opowiedzieć?
Jakoś nie mam dziś pomysłu. Jak coś przygotuję to napewno będziecie mieli, co czytać :-) i oglądać. Teraz pozostaje mi tylko napisać: Trzymajcie się ciepło :-D
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Kolejny post, przepraszam, że jeden pod drugim, ale tak się złożyło…

Zdjęcia.
Zestawienie Begoni i Smagliczki prezentuje na zdjęciu:
Obrazek
Kolorów nie dobierałam specjalnie.

A tu Pelargonia z Polegnatką
Obrazek
Mały kontrast barw.

Na koniec pokaże wam moją Lantanę
Obrazek
W tym roku zimuje drugi raz.

To teraz coś do czytania. :mrgreen: :mrgreen:
Opowiem wam pewną historyjkę. Poszłam kiedyś do marketu, nie było, co kupić, to wybór padł na Cisa, To było w 2007r., wtedy powędrował do ziemi i na razie zimuje bez przykrycia :-P , choć młody to okaz, ale wracając do historyjki, gdy byłam już przy kasie, no to normalnie zapłaciłam tyle, ile byłam należna, a potem tak patrzyłam na ten paragon i nie mogłam uwierzyć, na paragonie było napisane „Jałowiec”. Trochę mnie to rozbawiło… :rotfl: Ale wiem, że szkółka z której pochodzi roślina, z tego marketu, jest dobra, więc byłam spokojna. Jest jeszcze mały, tak jak go widzieliście, na zdjęciach, ale miło wspominam jego zakup :-) :-D Czekam jak podrośnie, bo widziałam kiedyś taką fajną formę z niego, taką kulistą jak balon latający po niebie, ale jeszcze stojący na ziemi ;P :mrgreen:

Jeszcze chciałam się pochwalić :roll: , że w szkole brałam udział, trochę niedobrowolnie, w olimpiadzie w moim profilu AK, i najlepsze jest to, że doszłam do kolejnego etapu. Jeszcze nie wiem kiedy i gdzie będzie… Jak będzie coś wiadomo w tej sprawie, to coś tu wspomnę o tym. :]

Miłego przeglądania forum :-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Gratulacje! a jaka to olimpiada?
Nie przepadam za pelargoniami , ale ta ma taki kolor , że chętnie bym ja posadziła!
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Też jestem ciekawa w jakiej dziedzinie nauki jesteś taka dobra :?:

Majka
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

edulkot pisze:Też jestem ciekawa w jakiej dziedzinie nauki jesteś taka dobra :?:
ja też chciałabym wiedzieć z czego ta olimpiada?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

pelargonia ma czarujący kolor :roll:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Hehehe :mrgreen: :mrgreen: A olimpiada taka zwykła... Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych z profilu Architektura Krajobrazu.
A wiedzę i tak mam niepełną, lecz wystarczającą na to, by się dostać dalej...Wcale się nie uważam za taką dobrą...

A odbiegając nieco od tematu, to zauważyłam, że ktoś tu nabił 3000 postów :-) :mrgreen: Gratulacje!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Lol@ pisze:Hehehe :mrgreen: :mrgreen: A olimpiada taka zwykła... Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych z profilu Architektura Krajobrazu.
A wiedzę i tak mam niepełną, lecz wystarczającą na to, by się dostać dalej...Wcale się nie uważam za taką dobrą...

A odbiegając nieco od tematu, to zauważyłam, że ktoś tu nabił 3000 postów :-) :mrgreen: Gratulacje!
Lol@, wcale nie taka zwykła bo Architektura Krajobrazu to ciekawe zagadnienie zwłaszcza dla nas ogrodomaniaków :rotfl:
Danusi również gratuluję okrągłej liczby :hyhy:

Majka
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dziewczyny dziękuję za gratulacje :mrgreen: Sama nie wiem kiedy tyle napisałam. Wychodzi na to,że chyba jestem największą forumową gadułą. Chociaż w życiu jest odwrotnie :-/
Lola,pochwal się swoimi wynikami z olimpiady :D
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ojojoj... Wyniku nie pamiętam :D Coś koło 80 pare :-), ale byłam druga :D to pamiętam. Niby nie tak źle, ale mogło być lepiej...
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Lol@ pisze:Ojojoj... Wyniku nie pamiętam :D Coś koło 80 pare :-), ale byłam druga :D to pamiętam. Niby nie tak źle, ale mogło być lepiej...
Gratulacje :mrgreen: Drugie miejsce jest na podium :D Świetnie :super: następnym razem będzie lepiej :lol:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Lol@ gratulacje :super: a na jakim etapie była ta olimpiada :?:
Bratanek na podobnej olimpiadzie otrzymał indeks na Akademię Rolniczą, więc jest o co walczyć. :D
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Witajcie! Dziękuję za gratulacje… :lol: Wiem, że dużo pracy przede mną, o wygranej nie marzę :-). To był etap szkolny, czyli czeka mnie okręgowy :-) bodajże w kwietniu się odbędzie, ale nie informowali mnie o tym nauczyciele… :roll:

Teraz chciałam pokazać moją biedną Chryzantemkę. W tym roku musiałam ją na szybko przesadzać z tego likwidowanego ogródka. Tak była:

Z tego roku, marniutka…
Obrazek

W poprzednim sezonie było tyle kwiatów
Obrazek

:) Postaram się żeby było jej coraz lepiej :), bo żal stracić taki akcent jesienny… Dokładnie jest ze mną od trzech sezonów, a sadzonka była oddzielana od takiej wielkiej kępy z ogródka babcinego… Jak tylko ruszy wiosna, to moim zadaniem będzie jakoś uporządkować rośliny na rabacie :) :-D

Lilia w niebie
Obrazek


Spokojnych świąt i szampańskiego Sylwestra :!: !
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
ODPOWIEDZ