Ogródek na północ Loli

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Mamina, oj takie jest życie, od błędów się nie da uchronić... :). Krokosmie wykopuje. W tym roku pierwszy raz zakwitła i prawie bym zapomniała ją wykopać, a jak to robiłam to padał mały deszcz ze śniegiem, który potem się szybko stopił... Na początku były dwie cebulki, teraz jest ich więcej, ale nie policzyłam... Już to jej któryś sezon u mnie.

Małgorzata124, teraz to raczej śniegu ubywa niż przybywa :). Dla roślin pierzynka wskazana :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Frania »

Ale masz dużo ciekawych roślinek.
Zdjęcia zimowe bardzo ładne.Ja jednak zdecydowanie wolę te letnie .No to czekamy na wiosnę
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Chciałam się podzielić jeszcze z Wami jakimiś ładnymi zdjęciami z tego roku, który Nam już niebawem się kończy.

Na początek Osteospermum

Krokosmia 'Lucifer' zwana też Cynobrówką lub Montbrecją

I na koniec tych małych wspomnień - Rozplenica


Ahh... Tak było pięknie w połowie października w Ogrodzie Klimatycznym :) :).

Frania, dziękuję. Właśnie chciałam sobie umilić czas do wiosny i kupić Schlumbergere, ale się nie spotkałam :). A wiesz, każdemu podobają się różne kwiaty i może dlatego niektóre są ciekawsze od innych...

Tęskno mi za moimi rabatkami... Na jesień wysadziłam mnóstwo Tulipanów i wiosną się okaże, czy w takiej bliskości będzie im ładnie... Może ukaże się ich piękno, może nie. A waham się, gdyż mam na uwadze przyszłe plany co do terenu koło Ogrodu Klimatycznego... Hmm, ciekawy rok się zapowiada...

Dziękuję za wszystkie wizyty i wpisy.
Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: lilia0405 »

Kasiu teraz jeszcze mamy masę czasu także z przyjemnością pooglądam fotki letnie. Umili nam zimowe wieczory, och jak dobrze że już coraz krótsze będą :-P Myślę, że ciąg dalszy nastąpi ;-)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Zima jeszcze jest, już luty, a do wiosny coraz bliżej. Dodaję do wpisu parę zdjęć :)

Na początek, Rutewka w zimowej okrywie... Jak ożyje na wiosnę, to tylko będę się cieszyć...

W maju rośnie już Rozplenica

Jałowiec, wiosenna gwiazdeczka ;)

Pełne Orliki, tylko te dwa kwitły tamtego roku

Sutera, albo Bakopa, ta zwisała z tej doniczki, którą nie do końca obsadziłam i tak wyszło, że nie pokazałam...

A żeby przywołać słoneczne wspomnienia lata, Liliowiec 'Stela D'Oro'

Nie pamiętam czy pokazywałam, ale jesienią dostałam takie oto dyńki

Na te dyńki, to tylko potrzeba prostego i dobrego przepisu...;)

Takie to zdjęcia dziś pokazuje :). lilia0405 i ja też sobie przypomnę od razu o ogródkach :)...

Wielkich planów na nowy sezon, nie mam, bo nie mogę komponować roślin na większych obszarach... A z tych mniejszych, to nie chciałabym zachwaścić rabatek... I tu jest też taki mały mankament, że za gęsto sadzę rośliny, ja to widzę, ale jakoś sobie radzą, więc jak trzeba to je pomniejszam... :). I jeszcze doczekać się nie mogę Tulipanów, tyle ich wsadziłam, i dopiero wiosną okaże się jak mi to wyszło... Ale także inne rośliny, te które przesadzałam na jesień, czy się przyjmą? Odpowiedź poznam jak na dobre zagości wiosna... A ta, powinna przyjść w marcu, zgodnie z przysłowiem: Jaki październik taki marzec - doświadczył tego każdy starzec.

Dziękuję wszystkim wizytującym. Trzymajcie się ciepło.

Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Danka »

Ponieważ śniegu już nie ma to każdy coraz bardziej tęskni do wiosny, a takie zdjęcia jeszcze bardziej potęgują tęsknotę :mrgreen: Chciałoby by się już wiosny :lol:
Awatar użytkownika
jolafol
Moderator
Posty: 209
Rejestracja: 2009-07-14, 17:12

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: jolafol »

Oj! chciałoby się, chciało :mrgreen:
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Stasia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-11, 17:36

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Stasia »

Masz bardzo ładne orliki ,szczególnie podoba mi się ten biało niebieski . Mam nadzieję że jak zakwitną inne to pokażesz ,będę niecierpliwie czekać . Przesyłam pozdrowienia .Stasia
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Zenia »

Lol@ pisze:Na początek, Rutewka w zimowej okrywie... Jak ożyje na wiosnę, to tylko będę się cieszyć...
Zima w tym roku dość łaskawa i myślę że już tak pozostanie. Tak więc na pewno twoja rutewka ożyje, będziesz się cieszyć a my razem z tobą. :-D . Widzę i trawki...także mnie na nie coś wzięło. ;) . Dyńki ozdobne fajne..ja sadziłam ostatnio tykwę . Myślę czy nie zrobię z niej budki dla malutkich ptaszków.. :rotfl: . Oj pomysłów jak na razie mi nie brak, choć wiadomo nie zawsze wszystkie udane...Ostatnio ubzdurałam sobie posadzić słodkiego ziemniaka..jak tylko spotkam bulwę to kupię. Lubię poeksperymentować. :hyhy:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Ahh! Zima pomału ustępuje wiośnie, szczególnie to widziałam tam gdzie śniegu już ubyło, Trawnik zielenieje, a cebulowe kiełkują... Widziałam rozwijające się liście Omiega wschodniego, Pierwiosnków, Naparstnicy...

Nawet mam pierwsze straty po zimie :/.Uszkodzony Bukszpan, połamane pare łodyżek u Róży miniaturowej... :|.

W połowie lutego kwitły u mnie Szafirki, oczywiście w domu na parapecie ;)

Zwykłe, zwykłe, najzwyklejsze, ale dodające trochę otuchy w ten, jeszcze wtedy, zimowy czas.


Właśnie teraz docierają do mnie sygnały, że w sklepach też zadbano o towar dla ogrodomaniaków :)... W któryś dzień pójdę i popatrze co :D. Marzeń związanych z ogrodem mi narazie nie brakuje :).

Ogródek na Północ jest już wolny od pokrywy śnieżnej. Patrząc co kryje się pod okryciem widziałam budzący się Omieg, ale tylko w jednym miejscu, nie mogłam papatrzeć na całość... W Ogrodzie Klimatycznym wyliczyłam te uszkodzone rośliny..., jeszcze jest rozjechana Rozplenica, ale ona się późno budzi do życia, więc nie mogę jej nic zarzucić. Na następną zimę muszę bardziej pomyśleć o zabezpieczeniu roślin!... :)

Danusiu, tak, jak najbardziej... Dlatego tym razem nie dodaje takich zdjęć :)
jola fol, to już niedługo :)
Stasia, ładne, jeszcze nie wiem, czy w tym roku jakieś będą... Pokaże jeśli zakwitną. Również pozdrawiam.
Zenia, oj wiąże duże nadzieje związane z Rutewką. Bardzo chce aby ona i wszystkie pozostałe rośliny obudziły się :). Poeksperymentować zawsze warto :). A ja z wami będę się cieszyć, z waszych roślin i eksperymentów :).

Dziękuję za Wpisy i wizyty.

Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Madziula Rzeszów »

Oj bukszpany też mam uszkodzone ., pod ciężarem lodu, u nas było go bardzo dużo i nie szło go zbić z biednych roślinek... :-(
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Frania »

Jak ja lubię liliowca Stela D`Oro.Długo na niego polowałam i nareszcie mam.Szafairki pewnie wyniesiesz niebawem na działkę.
Orliki takie wdzięczne roślinki,szczególnie ten biały.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Dziś widziałam pierwsze bazie w tym roku :). I niby jeszcze nie zaczęłam sezonu, ale parę rzeczy udało mi się zrobić...
Kupiłam w ostatnich dniach cztery rośliny: Agapant afrykański niebieski i biały za niecałe 10zł x2, Tawułkę i Płomyka wiechowatego... Mam też nowe nasiona: Gilia główkowata, Gomfrena i fioletowa Smagliczka. Mogę dodać, że nasiona oprócz Smagliczki to fascynacja wyniesiona z tego forum :hyhy: . W dodatku otrzymałam przeleżane w sklepie przez zimę cebulki Krokosmi i Tygrysówki za free, ale nie wiem jak je sprawdzić, czy w ogóle żyją.
Rośliny już zdążyłam wsadzić do ziemi. Nie chciałam, żeby zaparzyły się zapakowane w folii.
Do trzech pudełek po lodach wysiałam Begonię, Lwią paszczę, Sasankę, Rudbekię i Cynie. Za jakieś dwa tygodnie powinny pokazać się wschody :). Coś posiałam, a teraz się martwię, czy coś przeżyje :O hehe. Czekam na Wielki Tydzień i może się uda coś siać, już do gruntu na miejsce stałe :). O nowych nasionach muszę trochę przeczytać zanim je posieję :).
Nie miałam dziś dostępnego aparatu, dlatego zdjęć też nie mam, ale pewnie jakbym miała to inne rzeczy by zawiodły :).
Mam już wiosenne myśli, a tu ochłodzenie ma przyjść na chwilę :/. Jeszcze w okolicach mojego domu śnieg się nie zdążył rozpuścić, a i w Ogrodzie Klimatycznym jeszcze się trzyma, pewnie pod śniegiem jest lód, ehh :/...


:)

Madziula, oj przykro mi, lód jest groźny dla roślin. Bukszpana mam formowanego i takie uszkodzenie znacznie przedłuży czas na uzyskanie czegoś sensownego z tego jednego krzewu :). Uszkodzenie wzięło się od kół samochodu :/. W taką pogodę jaka była przez ostatnie dni, lód powinien już ładnie odpuścić Twoje Bukszpany :).
Frania, to tak jak ja. Na tego Liliowca też długo polowałam :). Mam go w końcu, a najlepsze jest to, że teraz moja kolekcja liczy sześć Liliowców :D. Potrzeba mi tylko jakiegoś ciemnego Liliowca i może pełnego :). Z Szafirkami to jeszcze nie wiem co zrobię, poczekam na wiosnę, może mi podpowie :). Tak, Orliki te pełne, podobają się znacznie bardziej od pojedynczych, choć żadnym nic nie brakuje, trzeba je po prostu lubić i uwzględnić to, że są dwuletnie :).

Lubię Wasze wpisy...
Dziękuję za wizyty w moim wątku :)

Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
bartek-nl
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2013-03-03, 21:19

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: bartek-nl »

Ja też już wysiałem trochę nasion do rozsadnika, głównie kwiaty i trawę dmuszek jajowaty. Zobaczymy co z tego wzejdzie.

A szafirki to moje ulubione przedwiosenne kwiaty. Pięknie pachną. U mnie w ogródku dopiero liście się pojawiły.

Wszyscy wyczekujemy tej wiosny i ciężko się powstrzymać z wysiewem.
I dodam, że bardzo podoba mi się Twój ogród, kwiaty piękne!
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Zenia »

Niestety znów powróciła zima. Biało... :zalamany: . Tylko moje zapełnione parapety dają mi nadzieję na nierychłą wiosnę. Te ostatnie dni są najgorsze...było już tak pięknie słonecznie, chciałam już sprzątać, plewić :rotfl: . Ale powinnam wiedzieć w marcu jak w garncu. :zawstydzony:
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ