Ogródek na północ Loli

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Małgorzata124 »

Kasiu jeszcze sporo pięknych kolorków :), chryzantemy cudne i piękne różyczki. Rutewkę też mam chyba ze trzy, a może cztery lata, bardzo ładnie kwitnie i pięknie zimuje bez specjalnych zabiegów, mam kolor różowy ale widziałam gdzieś jeszcze kolor biały, jednak różowa bardziej mi się podoba. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Małgorzato, tak piękne, już tylko na tych zdjęciach, nie obecnie :). Dziękuję. Co do Rutewki, to zobaczę jak sobie u mnie poradzi. Dziękuję, że zechciałaś i odpowiedziałaś...
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
użytkownik usunięty

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: użytkownik usunięty »

Kasiu wreszcie udało mi się nadrobić zaległości w Twoim ogrodzie. Podziwiam to jak, na przecież niewielkim kawałku ziemi, udało Ci się zgromadzić taką różnorodność roślin i do tego tak pięknie wyglądających. Aż żal, że zima stoi za progiem...
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Nastał taki czas, że wilgoć ujawnia się na trawnikach, a słońce nie grzeje już tak mocno by ziemia była twarda. Tam gdzie nie ma roślin jest po prostu błoto. Śnieg istnieje jeszcze w górach (w Tatrach), choć i tam szlaki miejscami pokryte lodem... Liście lecą już nawet z Berberysów.
Moje rabatki już zabezpieczone na zimno, od pewnego czasu... Przykrycie nie idealne, ale wole takie niż nie okryte wcale...
Na początek pokaże ośnieżone rośliny w Ogrodzie Klimatycznym z końca października

Rozplenica
Obrazek
Obrazek
Róża i następnie Bukszpan
Obrazek
Obrazek
Te rośliny nie dostały się pod okrycie.
W Ogrodzie Klimatycznym posadziłam kilka innych Tulipanów, sama jestem ciekawa jak na wiosnę zakwitną... :). Na tej rabacie zrobiłam niewielką zmianę, paru roślin. Tam gdzie był przetacznik 'Pink Goblin' jest Irys, jak sądzę, syberyjski, którego moja babcia chciała się pozbyć, więc przygarnęłam "wyrzutka". Nie wspominałam o tym wcześniej, gdyż nie mam wyraźnych zdjęć potwierdzających moje słowa. A Przetacznik został sąsiadem niebieskiego Przetacznika... To było jedno z bardziej spektakularnych zdarzeń tej jesieni przygotowującej się do zimy.
Rozplenica po stopnieniu tego pierwszego śniegu wyglądała jak zdjęcie pokazuje, już w listopadzie jakiś tydzień temu
Obrazek

Po stronie Ogródka na Północ, oprócz tego, że Cis został obsypany śniegiem to śniegu dostało się również Ułudce wiosennej
Obrazek
I Śnieguliczce... Rośnie sobie taki biedny krzaczek, poprzednio to miejsce było zajęte przez Ligustr, który pewnej zimy zginął, a wcale nie był większy niż ta Śnieguliczka. Nadzieja jest taka, że Śnieguliczka przetrzyma zimę i może zmieni miejsce, albo użyję jej przyrostów, w nowym sezonie, do powiększenia liczebności krzewu, ot takie próby rozmnożenia.
Nie często widać śnieg na Śnieguliczce :P
Obrazek

I żeby zima wyglądała w ten sposób do wiosny, tzn. bez wielkich ilości śniegu i wielkich mrozów to choć raz poczułabym się jak mieszkaniec deszczowej Anglii :).

Gosia2501, cieszą mnie twoje słowa, za każdym razem kiedy je przeczytam :). Dziękuję. Mam nadzieję, że czas spędzony w moim wątku, nie był do końca straconym czasem.

Dziękuję wszystkim za wpisy i wizyty.

Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Danka »

Kasiu, pobyt w żadnym ogrodowym wątku nie jest stracony. Bo w każdym dowiadujemy się czegoś nowego :-o
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: roza333 »

Chryzantema ta łosośowa piękna to moje kolejne chciejstwo bo mam tylko różową i za razem mam pytanie czy ona Ci zimuje w gruncie nie przemarza?
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Zimową mroźną porą... Do zimowych zdjeć, dołączę te dwa, które widoczne są pod koniec wpisu.
Najpierw wspomnę o tej, którą oczekuję najbardziej zimą. Wiosenna serduszka

Wspomnienie wiosny :)

A teraz wyjątkowe letnio-jesienne roślinki

Krokosmia i Jeżówka, jako wspomnienie lata i jesieni :).

Danka, a czego nowego ode mnie można się dowiedzieć? :P Wiem, wiem, ja bardziej lubię wchodzić do ogrodów innych, ale tylko swój ogród mogę, nie tylko, oglądać :)... Dziękuję Ci za wpis...
Roza333, moje jest zimująca, jej kolor to taki jasny różowy, zamieszczałam zdjęcie porównuące... :)

Zdjęcia pochodzą z rabatek Ogród Klimatyczny i Ogródek na Północ. Może wam też, te zdjęcia, sprawią uśmiech na twarzy...
A zimowo to jest tak:

Dziękuję za wpisy i wizyty :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Madziula Rzeszów »

Ogród ma urok o każdej porze roku, i Twój jak najbardziej się do takiego zalicza Lolu.
Piękne te zdjęcia z lata , już nie mogę się doczekać wiosny chyba jak każdy :/
Nawet forum zamarło z okazji tej zimy :hyhy:
U mnie zimno bo już - 15, 16 stopni , dobrze ,że śnieg spadł.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Danka »

Kasiu, ujrzałam "nową" serduszkę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Madziula Rzeszów, Tak, ogród jest na każdą porę roku...a nie tylko na wybraną chwilę :).
Oj wiosna szybko przyjdzie, bo znalazłam takie przysłowie "Jaki październik, taki marzec – doświadczył tego każdy starzec", a u mnie było ciepło :)... Byle do marca... Oj u mnie też było -15* brr... dziś - 8*..., może forum zamarło bo kable zmarzły :-/.

Danko, ojj... To tylko sąsiadka tej białej Serduszki, koło siebie rosną :)... Ale coś mnie ciągnie by poszukać w sezonie mniejszych Serduszek, bo tak długo kwitną :P. Miejsca już wprawdzie nie mam :].

Mam za to mały problem, z Iksją... Kupiłam jesienią, nie chciałam trzymać w opakowaniu i włożyłam je do piasku, piasek był trochę wilgotny... Postawiłam koło innych cebulowych, które w ten sposób zimują w piwnicy... I teraz zauważyłam, że sobie wypuściły kły :|. Może je pozbawić światła, żeby dalej nie rosły? Może, dlatego że nie są z ogrodu to tak sobie zareagowały... No ale, tak to u mnie zima :P.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Elzbieta M »

Kasiu , myślę , że jak pozbawisz je światła , to będą blade i wyciągnięte, a wzrostu nie zahamujesz. To wilgoć i pewnie za wysoka temperatura spowodowały wypuszczanie kiełków
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Danka »

Kasiu, swoje iksje wykopuję na zimę i trzymam bez ziemi. Ponieważ miały ziemię, wilgoć i ciepło zaczęły rosnąć.
Ja mam taką serduszkę i jeszcze białą ale w tym roku szybko zniknęła z powierzchni więc nie wiem czy się pokaże.
Obrazek
Obrazek
Może się wymienimy ;-)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Elu i Danusiu... No to mały kłopot z tą Iksją, a mogłam nie kupować jej tak wcześnie... Mam nauczkę...:P. Zimniejszego miejsca nie mam w domu :( Trudno, jakoś to zniosę... :)
Danusiu, taką małą różową Serduszkę mam, a nowego miejsca już nie, więc dziękuję :). Przynajmniej taki stan jest na teraz, ten jesienny, bo po zimie to się jeszcze okaże :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: mamina »

Kasiu ,piszesz " mam nauczkę" .Uczymy się całe życie i tak ciągle popełniamy błędy ,raz mniejsze ,raz większe ,ale takie to już jest to nasze życie ;-) .Krokosmie zostawiasz w ziemi ,czy wykopujesz cebulki ?
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Małgorzata124 »

Kasiu u Ciebie jeszcze mocniej nasypało niż u mnie, ale to dobrze roślinki będą miały pierzynkę. ;-)
pozdrawiam Małgorzata
ODPOWIEDZ