Ogródek na północ Loli

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Któż na nią nie czeka....pewnie wszyscy. :mrgreen: .Jest w tym jednak i pożytek. Mamy teraz więcej czasu aby na spokojnie pooglądać inne ogródki, podpatrzeć kwiatki. A i odgapić co nieco ;)

Ja także lubię cebulowe ...lilie należą do tych najulubieńszych. :mrgreen: . Widzę u ciebie piękne..zwłaszcza te trąbkowe. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Olga, szczerze mówiąc to wydaje mi się, że to nie jest tulipan botaniczny, ale dawno go wsadzałam do ogródka i mogę nie pamiętać, bo któż z was wiedział mając dziewięć lat czy tulipan jest botaniczny czy nie, czy nawet jaka to odmiana :]

Następne wspomnienie będzie niedługo, piotrku, choć z tej pory roku mam chyba najwięcej zdjęć, a i tak pstrykam o każdej porze roku, więc będzie co oglądać :D

Zeniu, miło mi, że wpadłaś na chwilkę. Nie wiem, co można ode mnie odgapić, ale może kiedyś się dowiem :-) Co do Lilli, to w tym roku troszkę słabiej kwitły niż w zeszłym, a i te zdjęcia też są z tamtego lata, tak, więc nawet nie daje Ci to możliwości porównania :-) I mnie też podobają się te moje Lilie, choć miałam taką inną ich grupkę, kiedyś pokaże, bo naprawdę udawały modelki :-)


Jakieś nowe Lilie będą kupowane na wiosnę, (i znowu ta wiosna) może trafię na jakieś ładne odmiany, a lepiej było by jakby miały nazwę :mrgreen: Raz kupiłam od sprzedawcy tak, że miał w pudełkach kartonowych cebule Lilli i w każdym pudle był inny kolor, tak były podpisane, że te to czerwone, te białe, te różowe itd. Z takiego opisu trudno wywnioskować jak będzie wyglądała Lilia, dlatego pare Lilli u mnie sie zatrzymało :-D

Jak znajdę czas to wrzucę parę fotek, niekoniecznie tematycznie, co do wiosny, ale na pewno będą to roślinki wymienione z tej litanii z pierwszego posta :-) Ale nie chcę nic obiecywać.

Także zapraszam do mnie często i gęsto :mrgreen: :D :D
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Dalsze wspomnienia, w zdjęciach trochę poszperałam i poniżej przedstawiam…


Zdjęcia takie wiosenne z mojego cienistego ogródka:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Puszkinia i Tulipany – wiosna tegoroczna:
Obrazek Obrazek


Tulipany z dawnego ogródka:
Obrazek Obrazek


I stojące – Niezapominajki i Tulipan
Obrazek Obrazek


Śnieżnik sardeński - jeszcze mało go, ale liczę na jego rozwój :)
Dalej trio – Piwonia Omieg i Liliowiec
Firletka – Może nie za wiosenna ale ten kolor! Uhm…
Stokrotka – Prawdziwa sztuka, nie dość, że wyrosła z jednej oderwanej rozetki na spacerze to jest jej więcej, i bardzo dobrze.
Tulipany – pokazałam je już wcześniej, ale teraz w grupce, wyglądają na splątane i tak się rozrosły trochę.
Żurawka – to jedna z moich Żurawek, trochę brudna, łady ma układ liści, nie za czerwony nie za zielony.
Orlik – podejrzewam, że to ten wachlarzykowaty… po zrobieniu tego zdjęcia robił za tapetę na pulpicie :)

Następne, Puszkina, mam nadzieję, że dobrze tą roślinkę rozszyfrowałam :) Zobaczę, czy w tym roku będzie ładna jak wtedy i Tulipany – taka grupka, bo pochodzą z jednego opakowania, dzięki temu zakupowi zobaczyłam po raz pierwszy pomarańczowego Tulipana, niestety na tym zdjęciu go ucieło.

Te Tulipany z dawnego już zlikwidowanego ogródka, właśnie tak wyglądały, zdjęcie mi przypomina je, jak je oglądam to uśmiecham się, pozostałe dwa tulipany też były robione z myślą o tapecie pulpitowej (nadają się?) :mrgreen: .

I stojące zdjęcia to Niezapominajka, a za nią Serduszka okazała oraz Tulipan, a czemu nie? Jakoś nie specjalne zdjęcia, ale z dawnego ogródka, więc mają szczególną wartość dla mnie, są przede wszystkim niepowtarzalne.


Dobra, ze zdjęciami się już wypaliłam :-o . Teraz czas napisać co dalej, tak myślałam nad Liliami, i to tymi, które nazwałam modelkami. To może to w kolejnym poście. Już czekam jak przyjmiecie zdjęcia z tego posta. :-D :-> :-D
Trochę długawy wyszedł. I chyba było warto ;) :hyhy:
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Pięknie i kolorowo było wiosną u ciebie :lol: Ciekawa niezapominajka różowa, taka subtelna :shock: , tulipan z ostatniego zdjęcia też mi się podoba :lol: Fajne fotki :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Fajnie jest tak powspominać. Takie archiwalne zdjęcia pokazują jak zmieniają się gusta i jak rozrastają się roślinki, które zadomowiły się na dobre, które zmarniały oraz które mamy ochotę namnożyć...więc chyba dobrze,że idzie zima inaczej nie mielibyśmy czasu na wspominki :) Teraz już widzę czego brakuje w moim ogrodzie - niezapominajek i firletki, która zaprasza do uśmiechu cudownym kolorkiem :oczami:
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Śnieżniki to fajne kwiatki, miałem kilka kępek przed powodzią, teraz też posadziłem, wiosną zobaczę czy zakwitną :-D Te małe kwiatki wolno się u mnie rozrastały, kępki niewiele się powiększały z roku na rok.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Witajcie!
Genia dziękuję za miłe słowa, chciałabym by było bardziej kolorowo :)
Merghen, oby szybko minęła ta zbliżająca się zima, miło mi, że było Ci fajnie powspominać, że okazało się czego Ci brakuje :)
Nie szkodzi, Piotrek, że pomału się namnażają, ja mam czas i w każdej chwili można dokupić :D jakby mało było… Tak mi się wydawało, że miałam więcej… poczekam zobaczę :)


Teraz zobaczcie te modelki wywoływane już w temacie


Lilia bardziej z bliska, jedna i ta sama
Obrazek Obrazek

A tuż po niej:


Moim, skromnym, zdaniem najładniejsze zdjęcie Lilli jakie zrobiłam
Obrazek


Teraz czekam jak wyjdą z ziemi po przesadzeniu na nową rabatkę…


Jeszcze dołączę kolejne fotole(zdjęcia), już niedługo :) Jeśli lubicie takie widoki i kolorki :-) Trochę odbiegam od wiosny :P

Do następnego!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Nie koniecznie musi być wiosna, ciepłe kolorowe lato może jest lepsze zwłaszcza że za oknem zbliża się zima :rotfl:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piękne lilie, zdjęcia także. Z niecierpliwością czekam na następne. :mrgreen: U mnie właśnie pada pierwszy w tym roku śnieg. :roll:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Cudna ta lilia :) Najbardziej podoba mi się na tym drugim zdjęciu, taka prześwietlona słońcem :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Lolu bardzo ładne rośliny pokazałaś, interesuje mnie jaka to odmiana lilii, jeśli pamiętasz. ;) Z przyjemnością obejrzę kolejne zdjęcia. :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Piękne wspomnienia uwiecznione na zdjęciach , piękne kwiaty u Ciebie
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Ogródek na północ Loli

Post autor: elakrztuk »

Witam! Oglądając Twój ogródek teraz gdy jest za oknem biało od śniegu, przypomina mi się moja działka . Też uprawiam kwiaty :-) Rosną krokusy, piwonie białe, bordowe, czerwone, pierwiosnki, pluskwica, hortensje, kanny,lilie,ranniki, cesarskie korony, tulipany, zimowity. Pierwiosnki rosną zaraz przy brzegu ścieżki. Oprócz kwiatów mam truskawki, maliny, te wczesne i te późniejsze. :lol:
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Wiosenne kwiaty urocze, zwłaszcza te archiwalne, lilie to prześliczne kwiaty, ta którą pokazałaś ciekawa, chętnie zobaczę resztę. :shock: Pozdrawiam.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Lilia śliczna :-) Coś znajomo mi wygląda, dlatego również pytam o odmianę - znasz może ?
ODPOWIEDZ