Ogródek na północ Loli

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Tulipany. Dziś to one będą królowały :-) Moje ulubione rośliny. To niewyobrażalne jak mogłam tak bardzo pokochać te królewskie skarby. :mrgreen:
Oto niektóre z nich, które u mnie kwitły:

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek


Babcine i mamine też wam pokażę:

Obrazek Obrazek


Takie to są Tulipany, piękne, dostojne, trwałość zachowują tylko na zdjęciach :-) Ach… rozmarzyłam się…
Myślę, że prezentacja udana. W tą niekończącą się zimę, jak znalazł… Dziękuję jeszcze za odwiedzinki :-) :lol:
Do zobaczenia! :-D
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Kasiu , przeczytałam u Zeni ,że u Ciebie tez kolorowo i natychmiast tu przybiegłam. Ja również uwielbiam tulipany , także z prawdziwą przyjemnościa obejrzałam Twoje okazy. Czy znasz nazwy tych na 3 i 4 zdjęciu? Takie urocze barwy...
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Śniegu brak to kolory ciągną nas do ogrodu. Bardzo ładne tulipany.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Zdjęcie nr:3 to 'Aneglique' a Zdj.nr:4 'Peach Blossom'(chyba)
I dziękuję za odwiedziny Elu.
Danka, dziękuję ci :-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Acha , Angelique... Kiedyś wśród zakupionych cebulek miałam ją jedną , ale wiosną straciłam z oczu. Pewnie zimą ktoś się nią posilił , bo u mnie takich amatorów nie brakuje
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Może po prostu nie wydała kwiatów :-) Ja też nie wiem, czy ją w tym roku zobaczę :-P Ale będzie pełno innych Tulipanów, myślę... Najbardziej to bym chciała zobaczyć jak kwitnie 'Maria Kaczyńska' i 'Purissima'. Byle do wiosny!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Nie mam tych odmian. Ale również nie mogę doczekać się wiosny , bo też mi zakwitnie łan tulipanów , trzeba porobić zdjęcia , forum mobilizuje :rotfl:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Kasiu...te kolorki o tej porze to jak balsam na moją duszę. :roll: . Piękne tulipanki. Nie wyobrażam sobie wiosny bez nich. Także nie jestem pewna czy wszystkie moje przetrwają. Do tej pory moje nornice odpukać do nich się nie dobierały...ale kto wie .Kilka cebulek przechowuję w lodówce...kupiłam na wyprzedaży. Było już za późno aby je wsadzić do ziemi. Wsadzę na wiosnę....jestem bardzo ciekawa czy zakwitną. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Dokładnie tak, Elu :-) :lol: tylko żeby w styczniu nie przyszła :-P
Zeniu, dziękuję, że moje królewskie kwiaty zostały balsamem, może zachowają się jak mumie :-P i zawsze będą takie same... nawet za kilkadziesiąt lat :-) Wiosna bez Tulipanów to dla mnie nie wiosna :-) a i lato też się nimi zaczyna :P A ciekawe to, czy twoje lodówkowe cebulki zakwitną :)
Dziękuję za odwiedzinki :-D
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Lol@ pisze: zawsze będą takie same... nawet za kilkadziesiąt lat :-)
Życzę ci tego z całego serca. :lol: . Moje w tym roku po przekwitnięciu będę musiała wykopać. Już dawno tego nie robiłam. Poza tym także dziś doszłam do wniosku że ja mam tylko jedną trawkę. Nie wiem jak to się stało. Obrazek Widzę w waszych ogródkach takie piękne kępy. :roll:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

No to Zeniu, będziesz miała to samo, co ja :-) też będę musiała, co nieco przekopać :) I nie przejmuj się, też mam jedną trawkę w kilku wydaniach :-P A ja nie wiem jak to się stało, że tak mało zrobiłam w tym roku '10 w ogródku... Za szybko ten czas leci.
A wiosna niedługo, upragniona. I niech już będzie po maturze (Boże daj).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Pikselek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2010-08-05, 20:59

Post autor: Pikselek »

Piękna kolekcja tulipanów, co jeden to ładniejszy :shock:
Tulipany to też moje jedne z ulubieńców :-D
na jesieni posadziłam pełne, ciekawe jakie będą ;-)
Miłego wieczorku
Pozdrawiam Dzidzia

zapraszam
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Tulipany to też moje jedne z ulubieńców
na jesieni posadziłam pełne, ciekawe jakie będą
Tulipany będą piękne, Pikselku :-) W tym roku czekam na ich kwitnienie bardzo, bo nie wiem czy będę je musiała wymienić na inne kolory... i wiedziałabym jakie Tulipany nowe posadzić potem :-) Co roku muszę nowe kupić. I dziękuje Pikselek, za przybycie i pozostawienie śladu.

Odwilż spowodowała, że ogródek zaczyna mówić, że pora na wiosnę :-p Narazie widziałam zaczątek liści Poziomki, na szczęście żadnym cebulowym się jeszcze nie śpieszy by zobaczyć śnieg :-) A i jeszcze trawkę trawnikową widać :-p coraz więcej, choć wczoraj rano z 5 centymetrów posypało, żeby przez dzień stopniało, a dziś na mokrym śniegu było śliżej niż na lodzie :-) Jej, styczniu zdecyduj się, ale to pewnie sprawdzi się powiedzenie starych ludzi "Jak w Adwencie zima, to potem jej nima", a jak "W styczniu lato, to w lecie zima za to". Zaczynam się niepokoić o pogodę w tym wspanałym roku...
Ogródek mam cały czas pod okryciem, więc nie mogę nowych zdjęć umieścić. Za to chętnie czytam i oglądam tematy z tego działu, zaczynając od najstarszego :-)

Pozdrawiam ciepło ze stolicy Podhala :-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

A ja się Lolu -sąsiadko martwię bo u mnie niektóre cebulowe wychylają się z ziemi, szczególnie narcyzy-mam nadzieję że przed mrozami jeszcze je zdąży śnieg przykryć- a zima jeszcze będzie
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedzinki

Post autor: smigu-s303 »

Tulipany bardzo ładne, ja jesienią dokupiłam na wyprzedażach sporo ciekawych odmian, więc cierpliwie muszę czekać do wiosny, a na razie u nas jeszcze sporo śniegu Zdzisia
Zielony Listek
ODPOWIEDZ