Ogródek Mikusii

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Post autor: mikusia »

Witam. Dziękuję za miłe przyjęcie. Jestem z Warszawy, działkę mam ok. 60 km od Wawy w stronę Węgrowa. Pow. to 7 tys. mkw i z tego jest wydzielony ogródek. Poza ogródkiem można też zrobić skalniak czy coś w tym stylu. Miejsca jest tylko pomysłu brak. Na razie pierwsze co na wiosnę to muszę przesadzić drzewka owocowe z ogródka. Będzie wtedy więcej miejsca, bo tak to są na środku (to te małe) na zdjęciu. Zdjęcie przedstawia ogródek.
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Post autor: mikusia »

Może teraz to zdjęcie wejdzie.
Załączniki
P1050744.JPG
P1050744.JPG (36.54 KiB) Przejrzano 5810 razy
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Post autor: mikusia »

Następne: to skrzynki po lewej, sama je wymyśliłam, to takie pustaki, tylko mają dwie duże dziury. Można tam wstawić np. dalie karłowe, ładnie to wygląda.
Załączniki
DSC00640.JPG
DSC00640.JPG (13.15 KiB) Przejrzano 5808 razy
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Post autor: mikusia »

Spod śniegu przebija się juka jeśli dobrze myślę o nazwie. Co do róż nie znam nazw, różaneczniki też nie znam, ale mają te karteczki więc napiszę jak przeczytam :) Na razie stoją w pom. gospodarczym, nie wiedziałam czy przezimują na dworze i gdzie je ulokować wiec wzięłam do domu. Są małe bo ok. rok temu kupiłam po 9 zł... Mam też ze trzy rojniki uratowane z Wawy, gdzie działki szły do kasacji, a na ich miejsce trasa. Mam stamtąd też róże i te, jak one, firletki chyba :) No i juki. Niestety wszystko inne zostało do zmarnowania (nie miałam czym tego wozić). Wtedy pokochałam rośliny i zaczęłam patrzeć jak kwitną, jak rosną i się wkręciłam :) To tyle, myślę że nie będziemy ciągnąć tego wątku tu, czy tu też można?? Waham się czy założyć wątek o swoim ogródku, ale ja tam nic nie mam wiec po co ;/ doradźcie :)
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Post autor: mikusia »

Wiem, że to temat o ogrodach ale czy słyszeliście o psie który płynął na krze?? Dużo osób jest z pomorskiego i innych dość bliskich okolic w stosunku do Wawy. Biedak pewnie już zamarzł, nie pomogli mu a po 24 godzinach ktoś go widział w innej miejscowości w Kwidzyniu i teraz albo dalej płynie albo się utopił/zamarzł albo może udało mu się zejść z niej jak gdzieś do brzegu dotarła... Oby :) Trzymam za niego kciuki. Piszę bo im więcej ludzi o tym wie to może akurat ktoś go zobaczy i tak można psinie uratować życie (zadzwonić na straż itp) Ja raczej go nie zobaczę i nie pomogę :(
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Witaj mikusiu serdecznie :-D
I nie wahaj się z założeniem swojego wątku. Zakładaj! Czekamy :->
Piszesz, że troszkę tych roślinek już przecież masz. Jak już zaczną kwitnąć, to wklejaj ich fotki-jak się uda chętnie pomożemy Ci je rozpoznać :-)

Co do psa, o którym piszesz, to ja nic nie słyszałam, ale mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończyło i jest już bezpieczny.
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Post autor: mikusia »

Dziękuję. Z pieskiem to już nic nie wiadomo, siedział na krze i płynął ok 36 godzin i ludzie go widzieli i nikt później już nie pomógł. Teraz wątpię czy żyje, jeśli nie zamarzł i nie utopił się, to albo płynie albo może szczęśliwie tafla lodu zatrzymała się na brzegu jakimś zawiłym i mógł zejść. Choć mocno w to wierzę moje przeczucia są niestety inne...
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Witaj :!:
Dobrze,że pies jest uratowany!
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Post autor: mikusia »

Witam wszystkich !! Skaczę ze szczęścia pod sufit, że psinka przeżył ten koszmar i miał tyle szczęścia, że dopatrzyli się go na morzu !!! :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Z jednego z artykułów podanych wyżej wynika, ze chyba wiadomo skąd jest ten pies (Toruń).

W gdańskiej Panoramie wczoraj powiadomiono, że uratowała go załoga jednostki Baltica i w razie, gdyby się nie odnalazł właściciel mieli go uczynić członkiem załogi - nadano mu imię Baltic (od nazwy jednostki). Może jednak będzie dalszy ciąg tej historii...
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Post autor: mikusia »

Witam po dłuższej nieobecności, jestem w trakcie siania nasion roślin ;-) a Wy co siejecie? :-) Przy okazji, miły moderator założył mi własny wątek o ogrodzie. Dziękuję :) na razie nie mam nowych fotek :-/ i niewiele do pokazania w ogródku.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

mikusia pisze: na razie nie mam nowych fotek :-/ i niewiele do pokazania w ogródku.
Witaj po przerwie. Wiosna tuż tuż...więc będziesz miała co pokazywać a my chętnie będziemy oglądać. Co do wysiewów...ja to raczej nic nie wysiewam w domu z jednorocznych. Kupuję gotowe sadzonki. Jedynie wysiewam takie co mogą być wysiane wprost do gruntu. W domu nie mam warunków i nie za bardzo mi to wychodzi. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Post autor: mikusia »

ja trochę zaszalałam z sianiem a to dlatego, że mam ok 100 donic betonowych i mogę coś z tego stworzyć a do 100 kupić kwiaty to trochę za dużo :-/ zobaczymy oby coś urosło a wszystkich donic i tak nie wystawię, bo by się zrobiło betonowo a nie naturalnie ;-)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Popieram. Większą ilość oczywiście że warto........zwłaszcza jeśli ci się udaje. Mnie niestety nie. No i masz dodatkową satysfakcję, że swoje. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ