Ogródek Bettiw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Tyle zakupów - nic tylko pochwalić za zapał do pracy :ok:
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Zjadanie własnych owoców i warzyw to coś wspaniałego jak i zdrowego. Zakupy widzę, że udane, ciekawe odmiany Bettiw wybrałaś :-D ...bakłażany, pomidorki i papryczka..super :-D No i sadzoneczki też już zaczynają rosnąć... :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Piękna pogoda dodaje mi energii, wczoraj wysiałam pomidorki, bawole serce, malinowy olbrzym, krakowski, paprykę, bakłażany - chcę spróbować czy się uda, do papryki też sceptycznie podchodziłam, a dwa wiadra zebrałam i bardzo smaczna była. Bardzo lubię warzywka i nie szkoda mi ich zbierać , bo z kwiatami to całkiem inna historia, szkoda mi uciąć każdego kwiatka.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Wszystko powoli rozkwita, a u mnie takie kolory.


Dziś spotkała mnie wielka radość ...uffff, bardzo chcę się pochwalić - wygrałam mikoryzę w konkursie !!!! Już postanowiłam, że dokupię borówki na tą okoliczność i miejsce będę miała fajne do posadzenia. Lubię te owoce niesamowicie, a teraz będę miała ich pełno. Pozdrawiam wszystkich szczęśliwców z losowania i tych szczęśliwych ludzi którzy mają radość z uprawy ogrodu.
Załączniki
1 kwiecień 2011r. 001.jpg
Na tle szarej trawy, kolorki są imponujące.
Na tle szarej trawy, kolorki są imponujące.
1 kwiecień 2011r. 002.jpg
1 kwiecień 2011r. 003.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

gratulacje :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Gratuluje wygranej :lol:
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Danusiu Elżbieto, bardzo dziękuję za gratulacje i pozdrawiam serdecznie.
Znowu robię nowe plany, na razie na papierze rysuję nowe projekty rabatek, jak na wiosnę przejrzałam ogrody innych forumowiczów to pomysłów zrodziło się sporo no i jak co roku coś nowego dokupuję, chociaż głowa pełna marzeń to nie chcę rodziny zrujnować hi hi. Wysiałam sporo roślinek, ale z niektórymi mam kłopot np. z makiem wielkokowatowym i w zaszłym roku robiłam próby i w tym, ale nie ma wschodów, tak samo z rozwarem i dzwonkiem karpackim czyli nic, za to malwy pięknie wschodzą.
Załączniki
Wiosna idzie całą parą, dzisiaj znowu piękne słońce, a omieg kaukaski tak u mnie wygląda
Wiosna idzie całą parą, dzisiaj znowu piękne słońce, a omieg kaukaski tak u mnie wygląda
Brak liści i zieleni nawet trawa poszarzała, a widoczki u mnie teraz takie
Brak liści i zieleni nawet trawa poszarzała, a widoczki u mnie teraz takie
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Witam poświątecznie, nie mogłam się powstrzymać i w śmigusa dyngusa pojechałam na działeczkę, pogoda była śliczna, chociaż jak wracałam to deszczyk mnie pokropił i dobrze bo mąż o tym zapomniał hi hi. Zrobiłam parę zdjęć. Pod brzózką coś kwitło, coś żółtego, ładnego i pasuje do całości, nie pamiętam nazwy co tam wsadziłam, na pewno jak uprzątnę altankę to znajdę etykietę i wszystko będzie jasne.

Wspaniale kwitną bratki, nawet nie wiem kiedy się rozsiały, a kolory mają bajkowe.
Załączniki
25 kwiecień 2011r. 003.jpg
25 kwiecień 2011r. 011.jpg
25 kwiecień 2011r. 016.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Bettiw, to coś żółtego wygląda na psiząb :lol:
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Danusiu - genialnie, ledwo przeczytałam już klapeczka w głowie sie otworzyła, dziekuję bardzo, szkoda że tylko 1 sztuka przetrwała zimę. Pozdrawiam.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Aż wierzyć się nie chce że taka zima przyszła dzisiaj do Wrocławia, a ja wczoraj posadziłam daturę w ogrodzie, pięknie kwitły drzewka owocowe, spodziewałam się pierwszych owoców w tym roku, dobrze że nie zaszczepiłam drzewek mikoryzą, bo zmarnowałaby się. Zrobiłam z okna parę zdjęć
Załączniki
101_1123[1].JPG
3.05.2011.JPG
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Za zimą wcale nie tęsknimy, widać pięknie rozkwitły bez jak ugina się pod śniegiem, aż szkoda, a straty na ogródku policzymy jak się ociepli
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Bettiw, miło mi, że po sąsiedzku jesteśmy :-) nie dość, żeś Wrocławianka, to jeszcze piszesz o okolicach Glinianek (ja też mam nieopodal ich swoją działkę). Pięknie zagospodarowałaś swój ogród. Ślicznie.
Bardzo mi się podoba. Tylko żeby ten dzisiejszy śnieg nam niczego nie popsuł. Aż się boję, że roślinki zmarnieją, zwłaszcza o moją szkarłatkę się boję. Echhh, ta pogoda.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Mało ostatnio czasu na wklejanie zdjęć, a i aparatu czasem zapomnę i minął bezpowrotnie urok chwili na zrobienie pięknego zdjęcia. Teraz mój skalniaczek w paru odsłonach.
Załączniki
23.05 .2011r. 008.jpg
23.05 .2011r. 006.jpg
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Ostatnio zakradł się do ogródka amator moich kwiatów, dobrze przygotowany do swojego dzieła, wykopał co mu się podobało, serce aż mnie boli, całe kępy gożdzików, które w zeszłym roku wysiewałam, pieczołowicie dbałam o sadzonki. Trochę zostało, pąki mają duże, że lada monent rozkwitną, a ze skalniaka nawet o popularne roślinki połasił się, teraz tylko na zdjęciu mogę popatrzeć
Załączniki
23.05 .2011r. 007.jpg
ODPOWIEDZ