Ogródek Bettiw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Joasia pisze:Bettiw, masz racje, roslinki wyprodukowane wlasnorecznie daja wiecej satysfakcji. Ja tez staram sie sama robic sadzonki. :-)
Tak, oczywiście, Joasia ma rację. Podobnie robię, ale czasem mi nie wyrośnie, tak jak by się chciało. Ale nie należy się załamywać :-D . Kapusta jest super :shock:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Widzę, że wyznajesz moją zasadę - na mojej ziemi jest miejsce dla kwiatów, warzyw, drzew, krzewów...mi brakuje jeszcze wody. Pięknie :-D
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Oczko wodne pięknie by się prezentowało przy wrzosach, nawet ostatnio chodziło mi po głowie, troche byłoby z tym kłopotu bo nie mam prądu na działeczce, wiadomo natlenianie filtrowanie, dlatego narazie dam sobie spokój, tym bardziej że mam staw za płotem, na niektórych zdjęciach jest widoczny i naprawdę jak odpoczywam to zawsze patrzę w dal na wodę -przyjemny widoczek
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Bardzo lubię ogladać jak ktoś się męczy tak od samego początki ;-) :mrgreen:

Kobieto, kawał roboty odwaliłaś, pięknie to już wygląda , życzę siły i pomysłów moc.
A sobie życzę dużo fotek.
Całuski od Anki krakowianki.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Mam jeszcze kilka fotek z warzywniaka z połowy września, piękna była pogoda i chociaż nadchodził już czas porządkowania, nie mogłam się na to zdobyć, tak pięknie wszystko rosło, do czasu, aż przyszły chłody, teraz powoli porządkuję ogródek.
Obrazek
Poziomeczki do późnej jesieni owocują, a takie maleństwa były jak wysadzałam na wiosnę a zimą wysiewałam nasionka mniejsze od maku byłyObrazek,
truskawki owocują przez całe lato, aż do tej pory. Wczoraj cały pojemniczek nazbierałam na urodzinowe ciasto dla córki, z poziomkami wspaniale smakują,Obrazek. To są pienne truskawki i jestem z nich zadowolona tylko nie bardzo wiem jak dalej postępować,

Ana, taka męczarnia - to spełnienie marzeń, oczywiście teraz następną część trawnika zakładałam, w części rekreacyjnej, już myślałam że nie zdążę przed nocą z trudem dałam radę, ale deszcze zapowiadali i sprężyłam się, teraz jestem zadowolona. W tygodniu już nie daję rady podjechać na ogródek za szybko po pracy ciemno się robi, pozostaje weekend, a ten już się zbliża. Jestem przygotowana i postarałam się kupić winorośl, którą przy altance posadzę, a do leśnego zakątka różanecznik i następne wrzosy.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Pomysły szalone pędzą mi po głowie, planów mam tyle, że obdzieliłabym z pięć osób. Trudno mi być cierpliwą. Jak pogoda pozwoli to jeszcze cyknę jakieś zdjęcia, mam przygotowany już zarys skalniaka, a obok zrobię kącik wiejski, przy ostróżkach pod płotem będzie z makami, naparstnicami może na malwy się skuszę, margarytki będą, czosnki ozdobne już wsadziłam.

Przed chłodami wykopałam 2 krzaki papryki i przesadziłam do doniczek rosną sobie na parapecie, może dojrzeją następne owoce. Sporo udało mi się zerwać tego lata papryczek, w przyszłym roku więcej posadzę i sama zrobię rozsadę. Bo w tym roku eksperymentalnie zakupiłam parę sadzonek papryki i to był dobry strzał. Metodą prób i błędów eksperymentuję co najlepiej się na mojej ziemi udaje Obrazek, a ogórki prowadziłam przy sznurkach, nie było z nich dużych plonów deszcze choroby, walczyłam z żywiołem natury ...no i w części poległam Obrazek
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Bettiw, ależ masz zapał do pracy w ogródku :-D. Ogród pięknieje w oczach. Super, jestem pełna podziwu :-) Tak trzymaj :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Wspaniałe zbiory o tej porze. Truskawki,poziomki aż ochoty dostałam. Moje truskawki w słoiczkach i w zamrażarce.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Witaj Bettiw, super sobie radzisz, aż Ci zazdroszczę tych nowych pomysłów i nowo zakładanych rabatek to jest najwspanialszy czas aczkolwiek bardzo pracochłonny.W przyszłym roku będzie jeszcze ładniej roślinki się rozrosną , Dosadzisz jeszcze mnóstwo innych.

cieplutko pozdrawiam
pozdrawiam Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Super te truskaweczki i poziomki :-D a papryczka bardzo ładna, u mnie w tym roku marnie owocowała.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Jesień już w pełni, we Wrocławiu chłody są łaskawe, pierwszy kwiatek kobea ukazała dopiero w październiku i tak miałam szczęście że poszłam z aparatem to udało mi się zrobić parę ostatnich zdjęć jeszcze kwitnących kwiatów.Obrazek

Obrazek,
a z tą różyczką był cały korowód, dostała ją moja mama od przyjaciółki, ale roślinka bardzo chorowała w oczach marniała, zlitowałam się nad nią, wsadziłam w ogrodzie i to jest to co różyczki lubią najbardziej słońce i powietrze, pięknie zaczęła rosnąć i na jesieni znowu zakwitła. Obrazek

W oddali widać przygotowane miesce pod skalniak, w narożniku działeczki i trawniczek zaczyna się zielenić, wokół ujścia pompy mój pracuś wybrukował wygodne miejsce do stawiania wiader z wodą i nie będzie błota, chyba...Obrazek

Przygotowując działkę do zimy uratowałam dwie malutkie sałaty, licząc, że podrosną w domu w doniczkach, chyba krótkotrwały to ratunek. Zresztą jako nowicjusz ogródkowy muszę poeksperymentować i samej sprawdzić czy będą rosły Obrazek

Dwa krzewy papryki też przeniosłam do doniczek i na południowe okno, ale słabo im idzie aklimatyzacja listeczki drobniutkie owocki nie rosną, tyle tylko że dojrzały i czerwone zerwałam do sałatki z ostatnich zielonych pomidorów Obrazek
a w małych słoiczkach zrobiłam buraczki wszystkie ostatnie maleństwa zebrałam, w całości zakonserwowałam, to tyle tytułem wyjaśnienia, żeby ktoś nie pomyślał, że to wiśnie. Bo u mnie wisienka jeszcze maleńka i nie raczy owocować.
Iw
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 77
Rejestracja: 2008-11-28, 21:28

Post autor: Iw »

Gratulacje, Bettiw, niezłe widoki i niezłe zbiory :-) U mnie warzyw było jak na lekarstwo, ale w przyszłym roku też zaszaleję :-) Mimo przymrozków, ciągle rosną i smakują nie gorzej niż latem rzodkiewka, szczypiorek i sałata.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Bettiw ale miałaś zbiory. Słoiki kolorowe jak wiosenna rabatka. A ogródek jaki uporządkowany!
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Słoiczki wyglądają apetycznie...a ogródek widać przygotowany już do wiosennych nasadzeń. Super. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Post autor: roza333 »

Witam na moim ogródku też były tylko chaszcze a teraz powoli staje się piękny życzę Ci powodzenia
ODPOWIEDZ