Ogródek Bettiw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Postaram się kolejno pokazać moje prace i jak zmienił się ten kawałek ziemi. To pierwszy rok gdy wszystko zaczyna rosnąć. Mam pewien zarys jak chciałabym urządzić ogród więc powoli wszystko realizuję. Oczywiście spokorniałam i już wiem, że nie uda mi się wszystkiego zrobić od razu, ale bardzo cieszy mnie praca w ogrodzie. Pozdrawiam wszystkich i przyjmuję dobre rady.

W głębi widać kompostownik i tam kończy się ogródek, a na pierwszym planie pod brzózką chcę zrobić mały leśny ogródek z wrzosami tawułkami, żurawkami i jeszcze nie wiem z czym.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/91e ... 79646.html
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Obrazek wiosenne zdjęcia

Obrazek
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Fajnie bedzie z takim lesnym zakatkiem. Tez mi sie marzy cos takiego. Uwielbiam las i mam juz sporo lesnych roslinek. Widze, ze masz dosyc duzy, bardzo wypielegnowany warzywnik. Nie ma to jak pomidorki prosto z krzaka. :-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Chyba uzależniłam się od działeczki hi hi, muszę codziennie podjechać i coś podłubać, teraz coraz mniej czasu zostaje po pracy. Tutaj widać moje krzaczki, które pięknie przezimowały 2 jeżyny bezkolcowe, 2 borówki amerykańskie dalej maliny agrest i czarna porzeczka drzewkowa, a pod nimi poziomki- sadzonki sama wyprodukowałam.Obrazek

W głębi zdjęcia widać wędkarza, sama jak odpoczywam patrzę na stawy w dal, czuję przestrzeń.

Pięknie wyciąga się fasola tyczna, długa płaska moja pychotka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Pierwsze koty za płoty. Początek już zrobiony i to dobrze. Ogródek nabiera charakteru. A nie ma to jak własne warzywka. Są najsmaczniejsze. :!:
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Obrazek Z pomidorami trochę powalczyłam, a raczej z ich chorobami. Tutaj przejawił się zapał młodego (stażem) ogrodnika, bo sama wyprodukowałam rozsadę i to w nadmiarze, więc wszelkiego dobra mam, że ho ho..

Obrazek Starą altankę rozbieramy, od 15 lat działka nie była używana. W tej części będzie rekreacyjno-wypoczynkowy zakątek. Trochę straszy "nowa" altanka, ale spełnia podstawowe potrzeby i jest mocna, z tyłu obsadzę winoroślami, z przodu kwieciem, żeby wkomponowała się w ogród.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/541 ... 0fdb1.htmlObrazek Ostatnie belki ze starej altanki idą do ogniska, wspaniale siedzi się wieczorami jak płonie ogień. Teraz mam przestrzeń do organizowania miejsca wypoczynkowego.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Bardzo ładnie zagospodarowałaś ogródek. :-) Nowa altanka ładnie się prezentuje są już własne warzywka,pięknie! :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Trzymam kciuki. Czekam na fotki z kolejnych etapów :-)

pozdrawiam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Stara altanka rozebrana ale czy drewna nie dało się wykorzystać? Ja z podobnego materiału kilka rzeczy na działce wykonałem. Wystarczyło trochę pracy i papieru ściernego na szlifierce by beleczki były jak nowe. A potem można zrobić jakąś ławeczkę czy pergolę. Ale najważniejsze, że coś się dzieje i zmienia na lepsze. :-D
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Niestety ze starej altanki nic nie nadawało się do wykorzystania, w każdej desce kilogram gwoździ, no i stareńka była ta szopka, przez ostatnie 15 lat bez właściciela była działeczka, to wiadomo co sie działo.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Jestem w trakcie zagospodarowywania leśnego zakątka, ogólny zarys jest widoczny
Obrazek
Obrazek

Już wypuszczają listki posadzone anemony, ale to na następną sesję zdjęciową poczeka
Obrazek

Jeszcze kwitną goździkiObrazek
A tutaj mam (na pierwszym planie) roślinkę podobną do fikusa- jest wieloletnia zimująca w gruncie, ma ciekawe strąki nasienne, do złudzenia przypominają papużkę falistą, w tym roku jeszcze nie kwitła, ale liczę że postara się w następnych latach. Dostałam ją od znajomej-też nie wie jak się nazywaObrazek
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Marniutkie floksy posadzone na wiosnę, ale bardzo wdzięczna to roślinka i na jesień już pięknie się prezentuje ObrazekObrazek,ObrazekObrazekObrazek
A jak podoba się moja kapusta ozdobna, oczywiście wszystkie prezentowane roślinki są mojej produkcji, tym bardziej mnie to cieszy, że pięknie rosną Obrazek

Marnie wygląda trawniczek posiany w tym roku, tyle deszczu było pięknie się zapowiadał, ale nornice też polubiły to miejsce
Obrazek
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Ten leśny zakątek zapowiada się całkiem ciekawie.
W ogóle działeczka przyjemna - masz duże pole do popisu.
A kapusta ozdobna - trochę się rozmarzyłam, przypomina mi dzieciństwo - swego czasu u mojej mamy w ogrodzie rosły takie kapusty :->
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Bettiw, masz racje, roslinki wyprodukowane wlasnorecznie daja wiecej satysfakcji. Ja tez staram sie sama robic sadzonki. :-)
ODPOWIEDZ