Ogródek Bettiw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: ANDU »

Bettiw pisze: 2023-03-17, 10:57 Idzie wiosna, podobno w ten weekend ma być do 14 stopni ciepła, to na dzialce będzie się działo, myślę że przyjedzie też sporo działkowców z którymi od zeszłego roku nie widziałam się i miło będzie pogadać chwilkę. Moje pomidorki tydzień temu przepikowałam
received_1922551674759439.jpeg
Teraz mają więcej miejsca i tak wyglądają, rosną na parapecie.
20230316_073805.jpg
Wyszło wszystkiego 3 skrzynki i 2 małe pojemniki
WITAJ BETI
W sadzonkach pomidorów super jest ten świeży intensywny zapach ich sadzonek, no a potem smak i zapach owoców.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Elzbieta M »

Beatko , ja zdjęć nie widzę
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Alexo a u mnie wiosna rozpoczyna się pracami w warzywniku, żeby na czas przygotować grządki pod wysiewy, bo rabatki ozdobne zawsze zdążę opielić :-D chociaż jak widzę wiosenne kwiaty to nie omijam ich, podejdę i wokół odchwaszczę.
Tak Elu mam specjalne parapety na wiosenne uprawy. Normalnie przesiaduje na nich moja kocia, teraz ma zagrodzony dostęp żeby nie chciała pogrzebać łapkami w skrzynkach.
Piotrze w tym roku dałam czadu, foliak czeka :-D Już się cieszę i doglądam sadzonki i tak jak pisał Andrzej co zaglądam do skrzynek to zapach uderza w nozdrza i daje przedsmak lata.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Przyjemnie i ciepło było w ten weekend, zrobiłam wertykulację trawnika, pierwsze prace tak ciężko idą całkiem brak sił, powoli rozkręcam się
20230319_142803.jpg
Aż dziwię się skąd tyle siana zbiera sie po zimie w trawniku, ale wiosnę też znalazłam
20230318_150528.jpg
20230318_150545.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Alexa »

Jak ja chciałabym mieć wertykulację za sobą!
Ale ta robota musi zaczekać na swoja kolejkę😀
Ja kończę cięcia, nie mam jeszcze wykonanych wszystkich oprysków.
Podobnie, jak u Ciebie, tulipany nie czekają.
Pozdrawiam serdecznie😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Zamówiłam nowe byliny, przyszly w dobrym stanie, teraz czekają na balkonie, myślałam że dzisiaj dam radę pojechać na ogródek i powsadzać ale pogoda mocno kapryśna wieje i pada
20230324_105335.jpg

Mam drakiew Mariposa Blue, dzwonek Ringsabell Mulberry Rose, Jarzmianki i różową i czerwoną, kłosowiec, ostróżki z pełnymi kwiatami błękitne i różowo fioletowe, penstemon, rdest, tutewka i zawilce też w różowych odcieniach. Nie mogę doczekać się wsadadzania, teoretycznie mam plan w głowie gdzie wszystko będzie rosło
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Świetne zakupy :-D . Beatko, czy zawilce różowe, to te japońskie? One są przepiękne. Jarzmianki też :). U nas dziś ciepło, ale patrzyłam na prognozy i we wtorek ma być 1 stopień i śnieg. U Ciebie może cieplej będzie. Serdeczności :).
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Elzbieta M »

Beatko, całkiem niemało nakupowałaś. Będzie co robić, byle pogoda pozwoliła. Ja nie mam kiedy zrobić oprysku miedzianem bo albo leje albo wieje
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1425
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: alokazja7 »

Witam-Beatko pytałaś czy kwitnąca kalina bodnancka pachnie,byłam dzisiaj w ogródku i powiem Ci,że pięknie pachnie,taki wonny zapach a na dodatek kwitnie większymi kwiatuszkami-przesyłam pozdrowienia i życzę kolorowych snów :padam:
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Krysiu nie było napisane zawilec japoński, tylko zawilec, bardzo mi się podobają wybrałam dwie odmiany Fantasy Belle i Koningin Charlotte. Ta pierwsza ma pełniejsze kwiaty i lekko podwinięte brzegi płatków jest w ciemniejszym różu a ten Koningin to taki najbardziej popularny, przynajmniej z wyglądu właśnie podobny do zawilców japońskich.
Celinko właśnie tak pomyślałam że pachnie, o tej porze roku krzew mocno przyciąga żeby podejść i powąchać i nacieszyć się kwiatami jednymi z pierwszych na wiosnę.
Wiesz Elu w niedzielę pojechałam powsadzać moje zakupy, pogoda była mocno średnia, pomiędzy opadami wsadzałam byliny, latem zobaczymy czy w dobrych miejscach zaplanowałam. Najgorsze z tego pośpiechu było to że przy okazji zniszczyłam parę cebul chyba czosnków albo lilii, łopatą przecięłam. Na jesieni nie przygotowałam ogródka na zimę, trochę choroby mnie nękały a zawsze wtykam patyki właśnie przy większych cebulach żeby wiedzieć że cos tam kryje się w ziemi.
Wszystko przez to wyczekiwanie wiosny i mam ogromną ochotę na dalsze ogródkowe prace.
Dzisiaj pogoda mnie zszokowała termometr pokazywał +4, ale jak wyszłam rano to myślałam że jest -5 i okrutnie wiało.
Trzymajcie się cieplutko niedługo znowu będzie cieplej :-D
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Beatko, mnie też się bardzo podobają, to są piękne kwiaty. 10 lat temu, gdy byliśmy w Szczawnicy, to zgubiliśmy szlak i przechodziliśmy obok domu, gdzie one kwitły. Nie mogłam się napatrzeć i oczywiście nie wiedziałam, co to jest. Ile ja się naszukałam w necie. Ale znalazłam. Pierwszą nazwą był : Anemone japonica Konigin Charlotte Zawilec japoński. I do tej pory pamiętam. U nas zimno, ale i tak nie wychodzę, bo przytrafił mi się covid i paskudnie to przeszłam.
Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę zdrówka :).
Załączniki
zawilec japoński ze Szczawnicy, to był początek września i takie kwitnienie
zawilec japoński ze Szczawnicy, to był początek września i takie kwitnienie
a to w naszym Ogrodzie Botanicznym
a to w naszym Ogrodzie Botanicznym
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Elzbieta M »

A ja chciałam zapytać o jarzmiankę, bo widziałam fotkę w necie i spodobała mi się. Czy wiesz jakie duże ona ma kwiaty? Np porównując do jeżówki?
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Eluś wydaje mi się że jarzmianka ma mniejsze kwiaty i jest wysoka, to jeszcze zależy od odmiany, też pierwszy raz będę miala ją w ogrodzie tak ze zobaczymy, znam tylko ze zdjęć i ogrodniczych programow.
Wszystkim Wesołych Świąt życzę pomyślnosci i szczęścia.
Załączniki
20230408_170902.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Cudne okienko :-D . Kurki z ceramiki i koteczka prześliczne. Zdrowych i pogodnych Świąt Beatko :).
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Krysiu kurki i gąski są z materiału sama szyłam, chyba ze dwa może trzy lata temu, zdaje mi się że nawet chwaliłam się u nas na Forum w zakładce Hobby ale musiałabym to sprawdzić.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ODPOWIEDZ