Ogródek Bettiw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Piotrek dziękuję bardzo za informację, chyba ze dwa lata pod rząd wysiewałam i jeżówki i różowe rudbekie, ale nic nie wychodziło, aż tu nagle dwa kwiatki się pokazały, (a straciłam już nadzieję) i pogubiłam się który to może być, nawet nie wiedziałam że taki ogrom może być jeżówek (skorzystałam z Twojego linku). Chociaż jeszcze przyglądałam się w ogródku, rudbekii żółtych pełno no i dwie jeżówki, dbam i chucham teraz o nie.
Teraz w pełnej odsłonie ta dyskusyjna jeżówka.

Troszkę chciałam się pochwalić, wzięłam udział w konkursie o nawozach firmy Ekor (z pewną dozą nieśmiałości, bo w zeszłym roku wygrałam w konkursie mikoryzę) i Sierotka Marysia wylosowała mnie, dużo było dobrych odpowiedzi, a ja miałam szczęście, bardzo się cieszę. Glebę mam kiepską - glina jak kamień i dokładam wielu starań żeby ją poprawić (o mojej hodowli dżdżownic kalifornijskich później opowiem), żebym tylko zdążyła jak najlepiej wykorzystać nawóz, ale w połowie sierpnia jeszcze spokojnie można użyć tego nawozu.
Załączniki
DSCF3405.JPG
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: lizz »

Gratuluję wygranej!
Bardzo ładna jeżówka. Ja nie mam jeszcze ani jednej, ale patrząc na Twoją jestem pewna, że trzeba ją mieć. Choć jedną. Są urocze. :D
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Dalej tytułem chwalenia się, teraz chciałam zademonstrować zdjęcia nawozów

Trochę słabe było światło w domu, wyszłam na balkon, żeby zrobić dobre zdjęcia mojej nagrodzie no i skorzystam jeszcze z okazji i zrobiłam fotki moim kwiatkom na balkonie

W tym roku zachwycam się pokrzywkami, jest taka ilość kolorów i maści (o ile tak można o kwiatach), robię nowe sadzonki ze wszystkich pokrzywek, które mam możliwość skubnąć z zgodą właściciela oczywiście, a to zielone w kropki to jeszcze nie wiem jak się nazywa, ale też jest śliczne i mam dwie takie podobne sadzonki w różowych odcieniach ale jeszcze malutkie pod słoikiem je trzymam, więc muszą dorosnąć do sesji zdjęciowej.
Załączniki
nagroda nawozy 014.jpg
Pelargonie, co roku sama robię sadzonki.
Pelargonie, co roku sama robię sadzonki.
nagroda nawozy 003.jpg
nagroda nawozy 005.jpg
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Dynia jest bardzo fotogeniczna zauważyłam to na zdjęciach u Maminy, poleciałam na ogródek po swoją dynię, prawda że też jest urodziwa?
Załączniki
Dynia w dobrym towarzystwie
Dynia w dobrym towarzystwie
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Madziula Rzeszów »

Piękne lilie oglądam i podziwiam
Pozdrawiam
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Jesień widać wszędzie, pięknie dzisiaj było, ciepło i z chęcią porządkowałam ogród, jeszcze parę zdjęć zrobiłam

Jakby ktoś się dziwił co wsypałam do dyni to od razu powiem, że łuskałam dzisiaj ziarna fasoli tej kolorowej co dostałam po 5 szt. z każdego koloru tzw. "włoska" czyli przywieziona z Italii, wygląda ślicznie jakbym pomalowała pędzelkiem, ale zdjęcie tego nie oddaje, trzeba będzie solo zrobić fotkę.
Załączniki
Dzisiejsze zbiory - ostatnia dynia.
Dzisiejsze zbiory - ostatnia dynia.
jesień kapusta niebieska.jpg
Lubię jesienne astry.
Lubię jesienne astry.
Słoneczniki korzystają ze słonka.
Słoneczniki korzystają ze słonka.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Ostatnio ogromnie zdziwiłam się, już chciałam powycinać stare liście irysów, a widzę, że wypuścił nowy pęd kwiatostanowy, no nie wiem czy komuś też tak się zdarzyło, będę obserwować, może uchwycę jak rozkwita tej jesieni.
Załączniki
irys kwitnie we wrześniu 017.jpg
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Agnes »

Niesamowite, jak przyroda potrafi nas zaskoczyć. Choć to akurat miła niespodzianka, kwitnące irysy w październiku :D
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: mamina »

Takiego szalonego ;-) iryska ma też Fredzimierz :-D
Pozdrawiam Jola
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Jolu a gdzie znajdę Fredzimierza, bo szukałam, ale coś słabo mi to wyszło - chciałam popatrzyć na Jego irysy, a tymczasem mój irysek pięknie rozkwitł.

Pogoda dzisiaj była jesienna, ale frajdę miałam ogromną, tęcza wyszła po małym deszczu.
Załączniki
Irys na tle marcinków piękny widok - w tym roku dwa razy mnie uszczęśliwił swym widokiem.
Irys na tle marcinków piękny widok - w tym roku dwa razy mnie uszczęśliwił swym widokiem.
7 10 2012 016.jpg
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: lilia0405 »

Bettiw oby jak najwięcej takich niespodzianek. :-)

Bettiw tu masz link do ogrodu Fredzimierza

http://forum.poradnikogrodniczy.pl/moje ... t7396.html
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: saba »

Piękny widok udało Ci się uchwycić. Piękny ten irysek, muszę je wiosną ponownie kupić.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Wszystkiego najlepszego na Święta i w Nowym Roku dla zielono zakręconych życzę z całego serca

Nie wzięłam udziału w konkursie ozdób świątecznych, obwiesiłam moimi pracami choinkę, różne dzwoneczki gwiazdki i aniołki. Choinka jest w doniczce mam nadzieję, że nie uschnie i przesadzę do ogródka, bo różnie z tym bywa.
Załączniki
Choinka bez światełek.JPG
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: lilia0405 »

Choineczka śliczna a jeszcze bardziej mi podoba bo ustrojona własnoręcznie zrobionymi ozdobami.
Awatar użytkownika
jolafol
Moderator
Posty: 209
Rejestracja: 2009-07-14, 17:12

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: jolafol »

Choineczka malutka i urocza, jeżeli była wyhodowana w doniczce, to na pewno w ogrodzie się przyjmie :)
Pozdrawiam Jola
ODPOWIEDZ