Ogródek Bettiw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Elu u mnie z ogórkami też słabo, specjalnie póżniej siałam żeby w sierpniu były gotowe do kiszenia, jeszcze daję im szansę bo na końcach łodyg sporo jest malutkich ogóreczków może podrosną zanim zaraza opanuje całość. Pomidory podobnie już na liściach widzę chorobę dobrze że zaczęłam zbiory
Załączniki
Odmiana de bruzo mile mnie zaskoczyła naprawdę sporo kest dużych okazów
Odmiana de bruzo mile mnie zaskoczyła naprawdę sporo kest dużych okazów
20210818_191959.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Alexa »

Ciekawa odmiana pomidorów, nie znam takich. W ogródku pomidorów nie uprawiam ze względu na zarazę. Może gdybym miała namiot foliowy, jak Ty, to może bym się pokusiła, kto wie. Ale już nikomu nie chce się już robić w warzywniku ☹️
Ogórki w tym roku też szybko zmarniały, choć zdążyłam zakisić 51! Moje córki i wnuczki już się nie mogą doczekać takich dobrze ukiszonych.
W tym roku mąż dał się namówić na wykonanie jednej podwyższonej rabaty. Fajna sprawa, bo ziemię mam ciężką. Gdyby tak jeszcze dwie były, to będzie super.
Serdecznie pozdrawiam
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6073
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Ja też nie znam takich pomidorków, ale wydaje mi się, że smaczne :). Pozdrawiam Cię Beatko serduchowo :).
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Petrus »

Fajne pomidory ;) Już dużo zebrałaś, moje również dojrzewają w szklarni ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Alexo może zimową porą mężowi będzie się nudzić i zrobi skrzynię na podwyższone grządki w prezencie na święta. Coś trzeba zasugerować.
Krysiu dla mnie uprawa warzywek to samo szczęście a smakują mi przewybornie, pilnuję żeby nic się nie zmarnowało.
Piotrze jeszcze mam krzewy pomidorów w dobrej kondycji obsypane owocami i to całkiem spore są okazy, staram się aby nie zmarniały

Sałaty gotowe do pikowania pójdą do foliaka przygotowałam miejsce na nie , część pomidorów już zlikwidowana.
20210905_190410.jpg
Widać żodkiewkę już popróbowałam jest akurat ostra, siałam ją w lipcu.
20210905_190532.jpg
Załączniki
Tutaj jest z 1.5 kg owoców
Tutaj jest z 1.5 kg owoców
20210905_190506.jpg
20210905_190458.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Alexa »

Witaj Beatko,
Mam nadzieję, że mąż da się namówić na kolejne dwie podwyższone rabaty. Ja doceniłam zalety w tym roku i już rabat ziemnych nie chcę. Chyba tylko na kwiatki😀
Wszystkie warzywka są bardziej okazałe. A co najważniejsze - nie boli w krzyżu.
W przyszłym roku też postawię na sałaty.
Pozdrawiam serdecznie😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6073
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Beatko, co do hibiskusa, to napisałam u siebie. Pozdróweczki serdeczne przesyłam :)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Krysiu serdecznie dziękuję, poczytałam i postaram się zastosować
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Co do uprawy ziemniaków w workach plony są lepsze niż w zeszłym roku, myślę że ok 6 kg uzbierało się wszystkiego,
20210909_185518.jpg
Natomiast sporo było małych ziemniaczków wielkości orzecha może dłużej trzeba było pozwolić im rosnąć, ale słabo kwitły i łęty pokładały się i powoli zamierały
20210909_183835.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Okropnie ostatnio wiało i nie powinnam być zdziwiona że mi porwało folię z tunelu ale i tak nie było fajnie. W pierwszym odruchu chciałam wszystko uporządkować zwinąć żeby nie patrzeć na to, ale szkoda było sałaty którą mam ochotę zjeść w miarę dorastania a bez okrycia marne są szanse że urosną.
Mam tam wysiane sałaty czerwone dębolistne, mizunę , rukolę żodkiewkę, kapustkę pach choj, koper i popikowane sałaty i jarmuż.
Załączniki
20211023_152320.jpg
20211023_152335.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Wyszukałam szeroką taśmę pakową taką trochę mocniejszą i spróbowałam posklejać (rozerwana folia była po długości przez środek) nie poddałam się za pierwszym i drugim razem, kleiłam i kleiłam, sama jestem ciekawa czy dotrwa foliak jeszcze z miesiąc w takim stanie żeby dać szansę roślinom.
NIECH JUŻ NIE WIEJE!!! To mój apel
Chciałam wstawić zdjęcie, jak pięknie pokleiłam i całość trzyma się kupy, ale zagubiłam w telefonie, może jak dotrwa do następnej wizyty co zrobię zdjęcie. :-D
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: malina »

Betti dołączam się ....niech już nie wieje ! W naszym 1 ogrodzie powyrywało nowo posadzone tuje :mrgreen: pozdrawiam :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2399
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Halinko to straszne że tak wyrwało tujki, dobrze że na miejscu można przypilnować i powsadzać od razu. Dzielnie walczymy z przeciwnościami, dobrze że mamy chęci do działania i znajdujemy sobie zajęcia. Ja nie przeszłam na emeryturę dalej pracuję więc mi łatwiej bo mniej czasu do zagospodarowania zostaje ale też i mniej siły. Ostatnio maluję akwarelami zakładki do książek. Mam taki plan że na Mikołaja rozdam w pracy koleżeństwu. Staram się jakieś drobiazgi przygotowywać co roku.
20211121_211909.jpg
To zdjęcie poglądowe robione wieczorem z telefonu
Uporządkowałam też skrzynki z kwiatami na balkonie właściwie w ostatnim momencie zdążyłam bo przymrozki już zaczęły ścinać kwiaty
Załączniki
20211024_120323.jpg
20211024_120259.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6073
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Piękne te zakładki Beatko. Talent masz, wykonanie bardzo staranne. A sił rzeczywiście mamy coraz mniej, ale trzeba przywyknąć. Serdeczności ślę :).
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Elzbieta M »

Pelargonie pięknie kwitły u ciebie. Czy to fotka z lata czy jesienna?
ODPOWIEDZ