Ogródek Bettiw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Przyciągnęła moją uwagę nowa dla mnie odmiana pomidorów OR PERA DARBUZZO, na szybko cos poczytałam w smartfonie i kupiłam zobaczymy czy warto. Może ktoś uprawiał i ma wiedzę?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Elzbieta M »

Nie znam takich pomidorów. Ja pierwszy raz kupiłam rzodkiewkę 18 dniową , ciekawa jestem , jak będzie rosnąć, czy faktycznie tyle dni do zbioru jej wystarcza?
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Ale mamy zimę, wybrałam się na spacer nad Odrę. Chyba kupię sobie kijki do chodzenia, Maszerowałam z kijami drewnianymi znalezionymi w parku i fajnie, równo się szło
Załączniki
20210207_135417.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Elzbieta M »

Ja jutro też pospaceruję , jadę na moją wieś. Trzeba sprawdzić , co tam w domku słychać.
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: anna1946 »

Bettiw pisze: 2021-02-11, 21:39 Ale mamy zimę, wybrałam się na spacer nad Odrę. Chyba kupię sobie kijki do chodzenia, Maszerowałam z kijami drewnianymi znalezionymi w parku i fajnie, równo się szło
Hej,hej .Chodzę z kijami juz kilka lat, bardzo dobra gimnastyka na kręgosłup .W ogóle chodzenie z kijami to zbawienne dla całego organizmu .Można się uzależnić - serio .Uwielbiam wieczorny marsz az do "potów" 😓a potem prysznic i sen jak u dzidziusia 😁. Szczerze polecam .Chodzę sama, bo w grupie czy nawet dwie osoby to już nie to .Muszę się dostosować rytmem no i gadać trzeba , bo jak inaczej 😉 .
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Aniu teraz też to poczułam że kijki to dobra rzecz.
U mnie weekend był naprawdę ciepły i słoneczny, od razu popędziłam na działeczkę sprawdzić co tam się dzieje po zimie. Czosnek jeszcze nie wzszedł, niedługo powinien pojawić się szczypior i foliak zachował się w stanie nienaruszonym, to super bo miałam obawy. Właśnie w tunelu wysiałam po małym rządku rzodkiewkę i 4 rodzaje sałat, mam nadzieję że wyjdzie z tego dobra rozsada. Mogłam jeszcze przykryć cienką włókniną, nocą są przymrozki.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: ANDU »

WITAJ

Dzięki za odwiedziny u mnie. W ogródku jeszcze śnieg i bardzo mokro , u mnie czosnek zaczyna wychodzić.
Jak się nazywa fasolka którą szukasz? może też się skuszę. Ja kupiłem szparagową żółtą Goliatka.
pozd
ANDU
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Andrzeju zajechałam po pracy do ogrodniczego, wyobraź sobie, że pani w południe sprzedała ostatnie opakowanie :kwasny: , ale jestem dobrej myśli mam telefon do sklepu bo podobno mają jeszcze mieć dostawę, a fasolka to Ferrari, cienkie długie strąki. połyskliwa skórka, mi bardzo smakowała.
Twoja fasolka typu mamut płaska, uprawiałeś ją wcześniej jak się sprawdza?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Elzbieta M »

Beatko , pytałaś u mnie o wiosenny oprysk - odpisałam , zaglądnij. Co masz w planie kropić? Podpowiem , jeśli będę miała na tyle wiedzy.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: ANDU »

Bettiw pisze: 2021-02-24, 21:05 Andrzeju zajechałam po pracy do ogrodniczego, wyobraź sobie, że pani w południe sprzedała ostatnie opakowanie :kwasny: , ale jestem dobrej myśli mam telefon do sklepu bo podobno mają jeszcze mieć dostawę, a fasolka to Ferrari, cienkie długie strąki. połyskliwa skórka, mi bardzo smakowała.
Twoja fasolka typu mamut płaska, uprawiałeś ją wcześniej jak się sprawdza?
WITAJ

Tak sadzę ją dwa sezony ,płaskie długie strąk ,bez włókien i jak to fasolka też smaczna. Sieję też taką szparagową ciemno -fioletową -wygląda jak czarna, a po ugotowaniu zielenieje strąki okrągłe też mi smakuje. Jak znajdę nasiona to kupię z ciekawości tą o której piszesz.
pozd
ANDU
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Byłam na działce w słoneczny marcowy weekend, tęskno za robotą.
Rododendron kwitł drugi raz na jesieni, teraz przyglądałam się i wygląda, że będzie miał kwiaty wiosną również, pewnie nie na wszystkich gałązkach ale i tak cieszy.
Załączniki
20210228_155935.jpg
20210228_155855.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Czosnek ładnie przezimował, wypuścił szczypior, wysiałam marchewkę na małej grządce wyszły tego 3 rządki wzdłuż a pomiędzy dwa rządki cebulki dymki wsadziłam. Dymkę też pomiędzy truskawkami powtykałam. Groszek cukrowy i bób posiany, a w foliaku posiałam sałatę rzymską dąbolistną, lodową, roszponkę i rukolę po małym rządku z myślą o przeflancowaniu na grządki jak się ociepli- przecież na pomidory muszę mieć miejsce :-) . Wokół folii wewnątrz wysiałam rzodkiewkę, też ze dwa tygodnie temu już ładnie wzeszła, nawet jak jej nie zjem do czasu wysadzania pomidorów to nie będzie mi przeszkadzać, taką mam nadzieję :-)
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Elzbieta M »

Popracowałaś solidnie , Beatko. Ja wysiewałam rzodkiewkę na początku marca, ale ją chyba przymroziło , bo nic nie widać. A wczoraj posiałam ponownie , ale pod folią.
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Alexa »

Jako „nowa” na tym forum, spaceruję sobie ukradkiem po innych ogródkach.
Zawitałam u Ciebie😀
Podpatruję co się dzieje na przednówku.
Fajnie, że ogród warzywny będziesz miała taki różnorodny. Mój, póki co, leży odłogiem.
Życzę udanego sezonu!
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Danka »

Beatko przyjmij ode mnie słowa współczucia. Trudno się pogodzić z losem ale trzeba żyć dalej. Dobrze, że mamy zielone zainteresowania. Powodzenia :!:
ODPOWIEDZ