Ogródek Bettiw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Tylko można współczuć. To zwyczajny bandytyzm! :evil:
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Może coś ci podesłać aby zatkać puste miejsca? Musiałabyś tylko znaleźć co chcesz w moim ogrodzie - gdzieś tam jest na 3 czy 4 stronie :-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Joasiu dziękuję bardzo za propozycję, w sobotę wyjeżdżam na urlop i córka obiecała podlewać ogródek, trochę mam obawy jak jej to pójdzie, dostała w każdym bądź razie szansę na wykazanie się. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Dołączam się do propozycji Joasi, tym bardziej, że zza miedzy, więc jak wrócisz z urlopu i zachcesz uzupełnić roślinki, to zapraszam na spacerek na moją działkę, w końcu to tylko po drugiej stronie, co prawda rozkopanej ale ulicy :mrgreen:
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Zwyczajne chamstwo- kraść :!: :evil:
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Masz rację Danusiu. Chamstwo, to delikatnie powiedziane. Bardzo delikatnie. Ja to określam innym słowem. Aż się serce kroi, jak człowiek widzi coś takiego; tyle włożonej pracy i serca, a przyjdzie ktoś i to zabierze i często jeszcze zniszczy. Niestety we Wrocku to dość częste incydenty.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

A żeby tak mu wszystkie te roślinki uschły. :/
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Z tego całego zamieszania najbardziej wystraszyłam się, czy nie zniknął mój nowy nabytek klon jesionolistny flamingo drzewko jeszcze słabe, ale już zrobię pierwszą prezentację:
Załączniki
23.05 .2011r. 015.jpg
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Na tym zdjęciu widać, że w miejscu gdzie stała stara budka - altanka, nie rośnie trawa, jest wyraźny obrys po miejscu altanki. Zastanawiałam się, może czymś trującym była pomalowana, bo dokładnie całą ziemię po usunięciu śmieci przekopałam, a śmieci były góry - potłuczonych szkieł plastików i puszek. Zdecydowałam się, że od nowa przygotuję w tym miejscu trawnik, chyba powinnam usunąć wierzchnią warstwę, dodać dwa worki ogrodowej, wymieszać i znowu posiać trawę.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Dawno nie wklejałam zdjęć z ogródka, ale to nie znaczy, że przestałam być pasjonatką upraw zdrowych warzyw, bo jestem nadal wielbicielem i smakoszem zdrowej żywności, tylko braki w sprzęcie spowodowały taką przerwę. Ostatnio zszokowały mnie borówki, a ponieważ wygrałam mikoryzę w zeszłym roku w konkursie na forum więc zastosowałam ją z wielkim pietyzmem, no i efektami chcę się podzielić. Pokażę kilka fotek jagód borówki i uwierzcie mi w zeszłym roku takie wielkie nie były.
Załączniki
DSCF3387.JPG
DSCF3388.JPG
DSCF3390.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Danka »

Dość duże borówki i na pewno smaczne. A gdyby tak jeszcze udało się pokazać parę zdjęć więcej z ogrodu ;-) Na pewno masz czym się chwalić :-D
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Lilie pięknie rosną w tym roku na każdej gałęzi po 15 kwiatów, muszę w tym roku poprzesadzać bo niedługo za żywopłot będą robić.

Myślałam, że to jeżówka, ale po przeanalizowaniu zdjęć z innych ogrodów, (szczególnie piękne jest u maminy), pomyślałam, że to rudbekia różowa, bo jeżówkę mam jeszcze jedną w innym miejscu i jest jakby trochę inna.
Załączniki
DSCF3403.JPG
jeżówka.JPG
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Nutka »

Bettiw, boróweczki super :-) Będą udane zbiory ;-)
A rudbekia różowa, piękna :-D Nawet nie wiedziałam, że są inne kolory :oczami:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
użytkownik usunięty

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: użytkownik usunięty »

Bettiw to na pewno jest jeżówka, jest sporo odmian. Ja sam mam dwie różowe które różnią się kolorem łodygi i odcieniem kwiatu. A jakbyś chciała zobaczyć inne kolorowe jeżówki zapraszam do oglądnięcia kolekcji jeżówek jaką sfotografowałem w arboretum w Wojsławicach :-D
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: mamina »

Bettiw, masz piękne te lilie i pewnie wiele innych kwiatów. Pokazuj więcej, a kwestia jakości zdjęć to metodą prób i błędów dojdziesz do wprawy :-D. Borówki takie okazałe i muszą być pyszne. Ja w tym roku wsadziłam 3 rodzaje i będę musiała pomyśleć o mikoryzie.
Pozdrawiam Jola
ODPOWIEDZ