Ogródek Bettiw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Pomidorki na krzaczkach zdrowe i ładne. Cudna lawenda i hortensja. Słonecznik olbrzym :-D . Serdeczności :)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Halinko, moje pomidory pod folią trochę miały lepsze warunki, te pod niebem też poszły do wora.
Zemniaków było nie za wiele ale pychota nawet najmniejszym nikt nie pogardził. W przyszłym roku też spróbuję będę więcej podlewać i lepszej ziemi dam do worków, bo ilościowo trochę było tylko małe.
20200807_192959.jpg
Krysiu słonecznik jeszcze podrósł, muszę wyjąć drabinę żeby siatką przed ptakami osłonić nasiona, chociaź w zeszłym roku sporo było pustych, też był wysoki pewnie pszczółki go nie znalazły
20200821_182650.jpg
Grusza pierwszy raz ma owoce, bardzo mnie to cieszy.
20200821_182740.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Chciałam zaprezentować nowego domownika kocia Luna, sama słodycz i ubaw po pachy.
Załączniki
20200822_180537.jpg
20200823_102631.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: malina »

Jak doczekam , posadzę na wiosnę ziemniaki , musiały być smaczne , mniam , mniam :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Bettiw, ja okropna kociara jestem :mrgreen: .Fajny ten nowy domownik :)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Zimno się zrobiło, dobrze że zdążyłam zrobić zdjęcia, bo po takich wiatrach nigdy nie wiadomo co się zastanie.
Taki widoczek z za płotu
Taki widoczek z za płotu
Penstemon
Penstemon
Krysiu kiedyś miałam psy potem kota, ale nicpoń był z niego, myślałam że już nie wezmę kota, ale zobacz życie rządzi się swoimi prawami.
Halinko .....do-cze-kaj !!!
Załączniki
Te goździki z mojej produkcji, o dziwo przezimowały
Te goździki z mojej produkcji, o dziwo przezimowały
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Ładny ten penstemon, chyba u Igi widziałam go pierwszy raz. A werbena patagońska to moja ulubienica :) Kicię podrap za uchem :lol: . Kotka mojego syna, która często bywa u nas, tym razem jest z młodymi na wsi. Najpierw bardzo bała się wyjść z domu, a gdy już się oswoiła, to złapała małego nietoperza. Na szczęście zwierzakowi nic się nie stało i odleciał. Pozdróweczki w deszczowy dzień :)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Czas szybko leci, za mało czasu na wszystko co chciałoby się zrobić.☺
Zebrałam większe słoneczniki
20200904_183932.jpg
Trochę jak widać ptaki podskubały i to dziwne, że ten smaczniejszy był prawie cały wyskubany.
Jeszcze jest na tyle ciepło że za każdym razem jak się pojedzie to można przywieźć do domu jakieś plony
20200906_172927.jpg
Gruszki zebrałam wszystkie-pyszne są,
Jabłka po kilka sztuk zbieram, ale już na nie czas słodkie i soczyste.
Szykuje się do kwitnienia rododendron, mocno byłam zaskoczona widząc kwiaty w pąkach
20200914_184425.jpg
Zastanawiam się jak będzie wyglądało kwitnienie na wiosnę i co zrobić czy oberwać?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Elzbieta M »

O jej, jaka anomalia z tym rodkiem. Jak teraz zakwitnie, to wiosną może nie mieć kwiatów, bo przecież pąki zawiązuje w sierpniu, wrześniu. Nie przegap jesiennego pokazu , trzeba mu zrobić zdjęcia.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Petrus »

Taka zmienna pogoda i rodkowi się pomyliło. :hyhy: Zostaw niech zakwitnie, bo czy zostawisz kwiaty czy oberwiesz to na to samo wyjdzie.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Rododendron kwitnący jesienią. Może tak jak magnolia, która powtarza kwitnienie i taką widziałam ostatnio na Dolnym Śląsku.
Gruszeczek zazdroszczę. A kwiatki balkonowe jeszcze trochę z nami zostaną, byle było ciepło. Pozdróweczki serdeczne :)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Elu rodek dalej kwitnie, ale wydaje mi się że kwiaty są trochę mniejsze. Piotrze nie będę ich obrywać, trochę roślina się wysili ale myślę że na wiosnę na pozostałych gałęziach zakwitną kwiaty.
Krysiu to nie ta odmiana powtarzająca kwitnienie, chociaż może i tak niedługo będzie, ciepleje klimat
20201004_181239.jpg
I jeszcze dzisiejsze zbiory
20201004_175221.jpg
Trochę mnie nie było na działce i miło zostałam zaskoczona w foliaku dojrzewają następne pomidory, drobniejsze ale smaczne mniam.
Rukola, rzodkiewki, fasolka szparagowa z II wysiewu, kalarepki kapustka pac choj, koper... no nie mówiąc o poziomkach które zniknęły w mig w moich ustach.
Tyle radości i smaków z takiego małego warzywniaka, a jeszcze korzeniowe czekają na wykopki 😀.
Wykopałam krzewy cytrynki, które całe lato spędziły na grządkach, zadołowane razem z doniczkami.
A papryki które przeniosłam z grządki do foliaka rosną i dojrzewają.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: ANDU »

super piękne ,a u mnie już warzywa zaorane. Jeszcze tylko posadzę czosnek i posieję szpinak ozimy.
pozd
ANDU
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Andrzeju dobrze że napisałeś o czosnku, wnuki bawiły u mnie w weekend i normalnie odpoczywałabym po intensywnych zabawach, ale wczoraj zebrałam się i pojechałam na działkę posadzić czosnek, tym bardziej że grządkę miałam już przygotowaną, tzn. przekopałam z obornikiem z miesiąc temu. Dużo nie posadziłam, ze swoich zbiorów zostawiłam 4 dorodne główki i wyszła nieduża grządka. Dołki dodatkowo zaprawiłam kompostem i podsypałam mączką bazaltową, a wszystko w nadziei na dorodne plony. :lol:
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Pogoda prawdziwie jesienna, deszczowo i zimno mam nadzieję że przyjdzie złota jesień chciałabym jeszcze coś porobić na działce.
A to ostatnie widoczki
20200924_170527.jpg
20200924_170609.jpg
20200924_170555.jpg
Bardzo lubię jesienne astry, szykują się do kwitnienia chryzantemy, może następnym razem już będą w rozkwicie
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ODPOWIEDZ