Ogród z pięknym widokiem

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Krajobraz piękny, jak marzenie. I tylko go dobrze zagospodarować. Raj na ziemi.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Widoki super, jesień to piękna kolorowa i ciekawa pora roku. :-D
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Tyle zachwytów dziś nad ogrodem, który jeszcze nie zaistniał na pewno zmobilizuje mnie do twórczej pracy. Dziękuję wszystkim za życzliwe zainteresowanie, zapraszam do obserwacji i dzielenia się swoimi uwagami.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

iwonaceae pisze:Ojej! Ale cudownie :-D
Każdego dnia taki widok - aż trudno sobie to wyobrazić! Wspaniale musi się żyć w taki miejscu... Tylko pozazdrościć ;-)
Gdy jeszcze ogród się pojawi to nie będzie można oczu oderwać , :lol:
Iwonko, żyje się naprawdę wspaniale w takim miejscu, ale nie ma co zazdrościć, tylko poszukaj sobie takiego miejsca, o jakim marzysz. Właśnie tak zrobiłam dwa lata temu i jestem TU.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Herbi pisze: Widziałem w programach angielskich domy z takim widokiem. Mieszkańcy starali się sadzić rośliny (kwitnące) przy domu tak aby nie zasłonić pięknego krajobrazu i po drugie nie przytłoczyć różnorodnością odmianowych czy wręcz egzotycznych roślin takiego zakątka.
Herbi, dziękuję za cenne uwagi. Na pewno nie zasłonię roślinami krajobrazu, jest to prawie niemożliwe przy takim ukształtowaniu terenu, gdzie ogród będzie znacznie poniżej tarasu. Nawet stary sad, który rósł w tym miejscu nie zakrywał widoków - pokażę to na kolejnych zdjęciach z widokiem..., które przygotowałam do zamieszczenia na forum.

Jestem również miłośniczką angielskich programów o ogrodach i wiejskich domach. Myślę, że oglądanie tych programów w jakiś sposób zdopingowało mnie do przeniesienia się na wieś, a okolice Nowego Sącza pokochałam już ze 20 lat temu.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Powoli zaczynam dojrzewać do myśli o przeprowadzce. Marzy mi się takie miejsce, gdzie nie postawią Ci bloku za oknem i nie zasłonią świata. Coraz więcej o tym myślę i kombinuję jak by to urzeczywistnić. Mam już nawet jakąś koncepcję i kto wie.... może za jakiś czas też będę mogła się pochwalić podobnym widoczkiem :lol:
Póki co mogę podziwiać Twoje zdjęcia. Mam nadzieję, że co jakiś czas wrzucisz nową fotkę - jesień to przepiękna pora roku, zwłaszcza w Beskidach!
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

iwonaceae pisze:Powoli zaczynam dojrzewać do myśli o przeprowadzce. Marzy mi się takie miejsce, gdzie nie postawią Ci bloku za oknem i nie zasłonią świata. Coraz więcej o tym myślę i kombinuję jak by to urzeczywistnić. Mam już nawet jakąś koncepcję i kto wie.... może za jakiś czas też będę mogła się pochwalić podobnym widoczkiem :lol:
Póki co mogę podziwiać Twoje zdjęcia. Mam nadzieję, że co jakiś czas wrzucisz nową fotkę - jesień to przepiękna pora roku, zwłaszcza w Beskidach!
Życzę Ci Iwonko, aby Twoje marzenia szybko się zrealizowały, a tymczasem wrzucę kolejne widoki z mojego ogrodu.

Wkrótce będą relacje z ogrodowego placu budowy, ale na chwilę wrócę jeszcze do poprzedniego roku i pokażę ten sam widok w kolejnych odsłonach związanych z porami roku.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Niestety :cry: nie mogę nic wrzucić. Najpierw awaria serwera na forum, a teraz problemy z fotosikiem, nawet na mojej poprzedniej stronie piękny widok zamienił się na czerwony krzyżyk...
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Oto mój piękny widok zmieniający się w kolejnych porach roku. Zaczynam od wiosny 2008, która powitała nas śniegowo...

26 marca 2008
Obrazek

...ale śniegi szybko topniały

29 marca 2008
Obrazek

i wkrótce nastał piękny maj

30 maja 2008
Obrazek

a tuż po nim lipiec

14 lipca 2008
Obrazek

kiedy przyszła jesień, zaczęliśmy wycinanie starego sadu

13 października 2008
ObrazekObrazek

...i było czym palić w mroźne zimowe dni, i zrobilo się miejsce na ogród

16 lutego 2009
Obrazek

tegoroczna wiosna również przyniosła nam wiele bialych dni

8 marca 2009
Obrazek

Minęło jeszcze sześć długich miesięcy zanim rozpoczęliśmy zakladanie ogrodu, ale to już temat na kolejną opowieść.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Bajkowa kraina. Lila, a w tym starym sadzie, to jakie drzewa rosly ? Takie stare jablonie np. maja swoj urok. Widze, ze chyba byly sliwy i jablonie.
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Lilu, cudownie mieć taką przestrzeń w tle. Wspaniałe tło dla tworzonego ogrodu. Trzymam kciuki - będzie cudownie :-)

pozdrawiam
Genia
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Post autor: Krysia »

Bardzo ładne miejsce wybrałaś Lila na domek.
Zazdroszczę możliwości trzymania tylu koteczków, które są prześliczne.
Z Nowego Sącza blisko już w górki, po których dużo z mężem wedrujemy.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Krysia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Joasia pisze:Bajkowa kraina.
Zgadza się. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Krajobraz faktycznie jak z bajki. Ale sporo pracy też czeka :mrgreen: Pole do popisu niesamowite. Zazdroszczę pagórków bo u mnie płasko jak na stole. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Post autor: Krysia »

Serdeczne pozdrowienia z Babiej Góry dla właścicielki pięknego ogrodu i równie ślicznych kiciuśków przesyłam.
Załączniki
IMG_2125.JPG
IMG_2125.JPG (39.42 KiB) Przejrzano 3113 razy
IMG_2124.JPG
IMG_2124.JPG (49.06 KiB) Przejrzano 3113 razy
ODPOWIEDZ