Ogród z pięknym widokiem

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Piotrze, piekę w normalnym piekarniku elektrycznym. Nie mam pieca chlebowego, ale na gwiazdkę dostałam od córki kamień do wypieku pizzy, chleba itp. wypróbowałam go do pieczenia pizzy, reszta jeszcze przede mną :->

Widząc ogromne zainteresowanie moimi wypiekami jeszcze dziś zamieszczę przepis może chociaż na bułeczki, bo są łatwiejsze do zrobienia ;-)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

mada pisze: To mówisz Lilu, że w moim przypadku to jeszcze nic straconego :-D. A ta energia to tak sama przyszła czy może ją jakoś przyciągnęłaś?
Lila pisze:Samo nic się nie dzieje, pracowałam nad tym wiele lat, ale to obszerny temat na zupełnie inne forum
Podsłuchujemy wasze rozmowy ale że są publiczne więc to chyba nic zdrożnego. ;-)

Myślę, że wiem skąd Lila ma energię :-) A skąd dać ciału energię to wcale nie rozmowa na inne forum. Zarówno na moim Blogu Zielarskim jak i w dziale "Zioła" przedstawiam różne wzmacniające specyfiki. W ogrodzie uprawiam energetyczny żeń-szeń. :-)

A teraz trochę o orkiszu. Ten stary gatunek zboża daje siłę i energię Zresztą poczytajcie sami:
"Jest to stary gatunek zboża. Już w czasach starożytnych był znany, ceniony i częściej uprawiany niż obecnie. Na Bliskim Wschodzie uprawiali go Izraelici, a w Europie Germanie i Rzymianie. Ci ostatni uznawali orkisz za pokarm dający siłę, spożywany był przez gladiatorów i zawodników igrzysk. Wcześniej ponoć znany był na Kaukazie i w Mezopotamii.
W XII wieku właściwości tego zboża rozpropagowała przeorysza klasztoru Benedyktynów Hildegarda z Bingen, wizjonerka i uzdrowicielka. Mniszka uważała, że orkisz jest najlepszym ziarnem zbożowym, działa rozgrzewająco i natłuszczająco i jest bardziej wartościowy niż inne ziarna. „Orkisz prowadzi do dobrej krwi, daje rozluźniony charakter i cnotę zadowolenia” - uważała przeorysza klasztoru Benedyktynów"
.

Cytat pochodzi ze strony http://www.doz.pl
Po orkiszowych chlebkach Lili w każdego wstąpiła by nadnaturalna moc i energia. Teraz już wiemy :lol:

Hildegarda z Bingen to jedna z moich ulubionych zielarek. Piszę o niej na moim blogu. Dawała ona wskazówki już w średniowieczu co jeść i jak żyć. Wskazywała na znaczenie siły psychicznej. Ale te kwestie wychodzą już poza tematy naszego forum, no chyba że pogadać można w kawiarence albo popisać na blogu. :-) Wiedzę o ziołach i zdrowych produktach właśnie na naszym forum możemy przekazywać.

Pozdrawiam
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Herbi pisze:
Wskazywała na znaczenie siły psychicznej. Ale te kwestie wychodzą już poza tematy naszego forum, no chyba że pogadać można w kawiarence albo popisać na blogu.
I tu właśnie trafiłeś w samo sedno...

Ale wracając do Twojej wypowiedzi, myślę, że jest bardzo cenna i należałoby taką wiedzę propagować, bo jest ona dziś znacznie mniej znana, niż wiedza z reklam telewizyjnych. Może założymy taki osobny wątek dotyczący zdrowego życia? Można by tam również wplatać przepisy na zdrowe potrawy. Przymierzam się teraz do upieczenia grahamek księdza Kneippa, którego porady z wodolecznictwa stosowałam wiele lat temu, na tyle skutecznie, że moje dziecko nigdy nie zostalo potraktowane środkami przeciwgorączkowymi.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
fox

Post autor: fox »

Jeśli to nie jest sekret rodzinny to ja poproszę przepis na taki chlebek :) Pomolestuje troszkę swoją Ż i na pewno upiecze :) Co do widoczków to zazdroszczam takowych :)
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Kochani, zgodnie z Waszym życzeniem zamieściłam przepisy w Kąciku Smakosza, gdzie założyłam nowy wątek - http://forum.poradnikogrodniczy.pl/moje ... iew=newest
Zapraszam :-D życzę wszystkim udanych wypieków i pachnącego chlebem domu :lol:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Mrozem malowane

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

U la la... Ostry u Ciebie ten mrozik :shock: Brry, chyba pójdę zaraz po polar ;-) Ile to moglo być stopni?
Fantastyczne białe igiełki na gałązkach. Z bliska wyglądają niepokojąco ;-)
Najbardziej podoba mi się to pierwsze zimowe "malowidło". Pięknie.
Nie ma to jak zima w górach! Heej!
:-D
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Kasiu, może zdziwisz się, ale u mnie nie ma strasznego mrozu, w nocy spada najwyżej do -5C, a dzień zazwyczaj około 2-3C. Te zamrozone igiełki na drzewach, płotach nie wyrosły z powodu dużego mrozu, tylko z powodu bardzo wilgotnej, mglistej aury utrzymującej się już od dłuższego czasu.
Na początku stycznia mieliśmy na zmianę to odwilż, to mróz i efekt na drzewach był taki:

Obrazek
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

Post autor: ibis66 »

Pięknie wygląda śnieg na iglakach koło Poznania jest go około 40-50 cm .
pozdrawiam ibis
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Lilu to nie mrozem malowane tylko zdobione :-) Fajne zdjęcia.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Zdjęcia super :-D pięknie wyglądają te zimowe malowidła ;-)
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Piękne i zima potrafi nas zachwycać :-D
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Piękne zdjęcia zimy zrobiłaś Lilu :-D Taka szadź dodaje uroku zimie.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Lila ależ piękna u ciebie zima, zdjęcia po prostu cudne. U mnie nie ma szronu tylko lód, drzewa i krzewy wyglądają jak szklane. Jutro postaram się zrobić kilka fotek i zamieścić na moim wątku.
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Wiosny dalej nie widać, to pokażę kilka fotek z dzisiejszego spaceru.

Na pierwszym planie mój młody sad, za nim lasek, a za laskiem prześwitują kontury mojego domu.
Obrazek

Na spacer wybrałam się oczywiście z Emilką
Obrazek

Zimowe widoki na górze powyżej domu
ObrazekObrazek

Wspinałyśmy się, brnąc w śniegu, baaardzo wysoko, aż dom stał sie malutki - zaznaczony zieloną strzałką
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
ODPOWIEDZ