Ogród z pięknym widokiem

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewakatarzyna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 113
Rejestracja: 2009-12-31, 09:53

Post autor: ewakatarzyna »

Cuuuudownie. I nie wiem co piękniejsze, kwiaty, widok, czy koty. Chyba jednak postawię na koty :-D Czy te wszystkie kotki są u Ciebie? Ja mam trzy. Dwa są w domu main coony i jeden wioskowy, którego dokarmiam więc zadomowił się w moim ogrodzie.
Widok masz przepiękny ale i okolica przepiękna. Ale nieskromnie powiem, że o ile ogrodem jeszcze nie mogę się pochwalić to widokiem owszem. Mam podobny, tylko płaski :mrgreen:
Oglądam Wasze ogrody i chyba będę wstydziła się pokazać swój bo stwierdzam, że wygląda jak marna amatorszczyzna :cry:
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Tym młodym koteczkom znalazłam nowe domy i teraz mam tylko trzy: biało-czarny kocur Marcel, ruda Tola i jej rudo-biała siostra Laura. Marcel mieszka w domu, bo wychował się w mieszkaniu (teraz, gdy to piszę, siedzi na moich kolanach i słodko mruczy), a rude cenią wolność i swobodę, wysokie drzewa i rozległe łąki. Marcel też pokochał łąki, ale w cieplejszych porach roku, teraz zdecydowanie woli ułożyć się przy wylocie ciepłego powietrza lub zasnąć pod kołdrą. Gdy jest ładna pogoda i wychodzę na spacer z Emilką wszystkie trzy koty maszerują z nami, przy czym Tola stara sie zawsze równać krok do Emilki.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Lilu, ten widok na Lipnicę masz przecudny! Uwielbiam takie krajobrazy.
Generalnie, to uwielbiam góry, a niestety - dane mi jest mieszkać na równinie ;-)
Chociaż, hm... z mojej wsi do Bydgoszczy mam z górki :lol: :mrgreen:

A wracając do tego zdjęcia z Lipnicą- jaka sympatyczna buzia się z niego uśmiecha :-D Lilu, miło Cię zobaczyć :->

Podziwiam też Twoje chlebki orkiszowe. Apetyczne!
Pozdrawiam
- góralka z nizin :-D
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Kasiu, bardzo się cieszę, że podobają Ci się moje widoki. A jak tak bardzo lubisz góry, to przecież zawsze możesz zmienić miejsce zamieszkania. Tak właśnie zrobiłam dwa lata temu i ani przez moment nie żałowałam, że zamieniłam miejską równinę na wiejskie górki :lol:

Chlebki i bułeczki wypiekam stale, jak będziesz w moich stronach, to zapraszam na degustację :-D

Teraz degustuję winko z własnych czarnych porzeczek, pierwszy raz przeze mnie robione ;-)
Obrazek
Za zdrowie wszystkich forumków :!: :!: :!:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Cóż, kto wie, może kiedyś moje marzenie się ziści i zamieszkam na jakimś zielonym wzgórzu, z zapierającym dech w piersiach widokiem na odległe szczyty...
Niestety, aktualnie taki krok byłby dla rodziny nazbyt dużą zmianą i to na wszystkich frontach, wręcz życiową rewolucją! Byłaby to taką "mission impossible". ;-)

Tylko jak będę już szukać tej górzystej działki, to muszę mocno się postarać, aby znaleść taką, w której okolicy będzie się znajdował jakiś większy zbiornik wodny - moi najbliżsi uzależnieni są od fal i wiatru w żaglach i bez tej radości ani rusz :lol: Jak widzisz, nie bedzie mi łatwo :mrgreen: :lol:

Lilu, pięknie dziękuję za zaproszenie :-D Wizja degustacji Twoich orkiszowych chlebków i porzeczkowego wina kusząca jest okrutnie :-D
To ja w takim razie zabiorę z sobą nalewkę jeżynowo-kardamonową ;-) :mrgreen:

Pozdrawiam serdecznie i przyłączam się do toastu! Za forumków :-D
Awatar użytkownika
Lara
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2008-07-20, 20:38

Post autor: Lara »

Właśnie upiekłam chlebki orkiszowe.......

Lilu wspaniale wyglądają te chlebki. Bardzo chętnie sama bym takie upiekła. Jeśli to nie jest nadużycie regulaminu forum (mam nadzieję, że nie) to proszę o przepis. :lol:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie jest, ;-) mamy nawet na forum dział, gdzie takie przepisy można zamieszczać. ;-) :-D :-D
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Lilu ja także chętnie spróbowałabym swoich piekarniczych możliwości, więc również uśmiecham się do Ciebie o wstawienie przepisu tutaj :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Lilu, dawno u Ciebie nie byłam. Zaskoczona jestem wspaniałymi wypiekami. Chlebek wygląda super, a smakuje pewnie jeszcze lepiej :-) I Ty tak zawsze pieczesz chleb i bułeczki :?: Kiedy Ty to robisz :?: A do tego jeszcze winko :shock:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Piotrek, gdy zobaczył kiedyś moje chlebki orkiszowe na zdjęciu, domyślił się że szykuję prowiant dla córki i miał rację, ale ona zdecydowanie wolała wziąć bułeczki cebulowe, a nadmiarem chlebka podzieliłam się wtedy z sąsiadką (bardzo miłą :-D , od której dostaję czasem prawdziwe wiejskie jajka :!: ). Jednak tęsknota za pysznymi bułeczkami cebulowymi chodziła za mną do wczorajszego dnia, kiedy to upiekłam całą blachę :!: sztuk 20 :!: tych pachnących smażoną cebulką bułeczek:-P

Obrazek
Jak dla działkowiczów, to specjalnie ułożyłam na takim działkowym talerzu :lol:

Laro, Gosiu, Wiesiu i Gieniu obiecuję, że przepisy na chlebek orkiszowy i cebulowe bułeczki zamieszczę jutro w odpowiednim dziale:!:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Lilu już nie mogę się doczekać, bułeczki pewnie od razu upiekę. ;-)
Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

Post autor: ibis66 »

LILA ale pyszności pieczesz mniam mniam - ślinka na nie ........ .
pozdrawiam ibis
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Witaj Lilu!
Dawno u Ciebie nie byłam ale przyszłam po zapachu chlebków orkiszowych i bułeczek cebulowych :lol: Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! też czekam na przepisy ;-) :-)
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Widząc te bułeczki, to naprawdę leci mi ślinka, muszę skoczyć do kuchni poszukać coś w zastępstwie :lol: :lol: :mrgreen:
Czekam również na przepisy :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Piękne wypieki ina pewno smakowite. :-D A w czym wypiekasz te pysznośći? Masz piecyk chlebowy na takie wypieki?
ODPOWIEDZ