Ogród Yen

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Ogród Yen

Post autor: yen22 »

Nauczyłam się chyba ( zobaczymy w jakim zakresie :mrgreen: ) umieszczać zdjecia i postaram się pokazać Wam moje miejsce zmagań i tych zmagań efekty. Ogród zakładał mój mąż - siedem lat temu. Wtedy były posadzone pierwsze drzewa. Ja mieszkam tutaj dopiero dwa lata. Pierwszy sezon letni całkowicie był poświęcony remontowaniu domu. W ubiegłym roku postaraliśmy się o doprowadzenie bardzo zaniedbanych rabatek i miejsc pod iglakami do porządku i o zabezpieczenie ich przed naszą pupilką - Amfunią. Amfunia albo Niusia jest suczką rasy nowofunland, jest słodkim, kochanym pluszakiem, którego wszyscy uwielbiamy ale waży 55 kg ( ma dwa lata) i powodowała sporo szkód. Dlatego w ubiegłym roku pojawiły się u nas płotki.
Obrazek
Tak wygląda mój dom i działeczka przed nim zimą
Obrazek
A tak latem
Obrazek
Obrazek
Działka jest podzielona pasem zasadzonych świerków i innych iglaków na dwie części - od frontu i... za domem, za płotem zaczyna się las.
Obrazek
a to róża z rabatki przed domem.
Obrazek
To jest Amfunia
Dzisiaj kosiłam trawnik - jest co kosić. W ubiegłym roku mieliśmy krecika. Zmasakrował trawnik i teraz koszenie to mordęga. Nie wiem kiedy uda mi się zasypać dołki i wyrównać górki. Wiem, że czuje to koszenie we wszystkich kościach. Na nic innego nie miałam już siły.Może jutro uda mi się wstawić zdjecia rabatek.
Pozdrawiam wszystkich na Forum.
Jola
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Przed tobą wiele pracy .Ale chyba wiesz czego chcesz.Ze zdjęć widać że masz fajną działkę.
A sunia też jest super. ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

spora działka ale jeżeli chcesz więcej kolorów, to sporo pracy przed Tobą. Piesek fajniutki , tylko głaskać. :lol:
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Też brakowało u mnie kolorów, ale już teraz jest przyjemniej. Kosztuje to wiele pracy, ale efekty i radość z kwitnących roślin wynagradza wszystko :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Działeczkę masz sporą i czeka Cię jeszcze wiele pracy. Na pewno podołasz! trzymam kciuki :mrgreen: Fajna sunia :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Masz pięknie położony,duży ogród, brzozy za płotem pięknie wyglądają ale również z okolicy wyciągają dużo wody i pożywienia( mam 2 brzózki sąsiadki) ciekawych pomysłów życzę :-)
Może Amfunia z biegem czasu też pokocha Twoje rośliny i niebędzie je niszczyć. ;-)
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Amfunia jest kochanym, spokojnym psiakiem, jak większość nowofunlandów, ale jej wielkość i waga przesądzają o tym, że grządki muszą być odgrodzone. Czasami wystarczą dwa, trzy paliki.Wtedy nie może nadepnąć roślinek ani się wśród nich położyć. Większym niszczycielem była za czasów szczenięcych, jak miała 2 - 3 miesiące. Wtedy lubiła kopać i obgryzać co jej tylko przyszło do głowy.
Obrazek
Obrazek
Tak wyglądała, jak była szkodnikiem :mrgreen: "słodziutko"
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Słodziutka sunia i wielki ogród do obrobienia i przebudowy, jest co robić, powodzenia :mrgreen:
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

powitanie

Post autor: smigu-s303 »

Witaj Yen 22 :-) Dobrze, że masz sporo miejsca i możesz pięknie rozplanować ogród, przyznaję Ci rację koszenie trawy to męka, a praca przy roślinach to przyjemność i relaks, a jak się zachoruje na chciejstwo to już nieuleczalnie ciągle będziesz czegoś szukać coś zmieniać przesadzać także o błogim odpoczynku w ogrodzie możesz na razie zapomnieć pozdrawiam Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Zdzisiu, właśnie tego doświadczam. Córki na wakacjach, mąż w sanatorium, a ja miałam odpoczywać. No ale... w poniedziałek w zapowiedziach pogody - ma padać! No wiec chcąc nie chcąc, wzięłam się za to koszenie.Zawsze koszą córki, ale ich niema. Rąk i nóg nie czułam. Postanowiłam, że dzisiaj odpoczywam. I nawet rano film obejrzałam, a potem o 11-tej wyszłam na chwilę do ogrodu :-D . Z małą przerwą na zjedzenie kalafiora w porze obiadu - do 20 tej. :mrgreen: Ale tak już jest. Zaczęłam jedno, to pociąga za sobą drugie, kilka rzeczy było odłożonych itd,itp. Ale to też wypoczynek. Nie dla ciała ale dla duszy. Wszystkie "nerwy" ze mnie spływają, jak zaczynam "kopać".
I w ogrodzie praca jest dość wymierna. Jak coś się zrobi - to widać.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Witaj Yen! Boska ta Twoja Amfunia, zawsze podobały mi się Nowofunlandy...ale przerażała mnie ich wielkość :-D
Wspaniały i duży ogród będziesz miała, zobaczysz.... Ja też na poczatku twierdziłam, że koszenie będzie udręką, ale teraz jak planuje kolejne rabaty, to i trawnik się zaczyna zmniejszać. :-D :mrgreen: Tak będzie prędzej czy później i u Ciebie :lol: A kopanie w ogródku jest faktycznie bardzo przyjemne i relaksujące, więc nie ma co się dziwić naszym pupilkom :mrgreen: One tez potrzebują relaksu ;-) Na szczęście nasza Nuta ostatnio ograniczyła się z "wykopkami" :-D
Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Zrobiłam kilka zdjęć.
Na początek - rabatka z różami przed domem. Większość róż przekwitłą, ale zapowiada się drugie kwitnienie. Niektóre już mają kwiaty.
Obrazek
Rabatka z drugiej strony domu z małą fontanną
Obrazek
Pod schodami zasadziłam funkie, parzydło leśne i runiankę - do towarzystwa rosnących tam iglaków, azalii i rododendrona
Obrazek
A na koniec bardzo miła dla mnie niespodzianka - w czerwcu kupiłam na wyprzedaży dwie malutkie (ok 25 cm) sadzonki budleji - i zakwitłą :-)
Obrazek
W porównaniu z większością ogrodów na forum moje dokonania są niewielkie, ale powoli może nadrobię.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No nie narzekaj, bardzo fajnie i ciekawie zagospodarowane rabatki :-D
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Widać że lubisz prace ogrodnicze i chcesz mieć pięknie. ;-) :-)
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Staram się jak mogę, żeby Was - forumowiczów :mrgreen: dogonić, dzięki za miłe słowa!
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
ODPOWIEDZ