ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

zawsze chciałam mieć duży ogród z domem po środku i odkąd jestem na emeryturze staram się spełnić swoje marzenie ... ze względu na to że tutaj trzeba wstawiać małe zdjęcia będę pokazywać mój ogródek od tego roku ;;
Załączniki
azalia od Michałka i Kuby ,dziadek dostał piwo.jpg
rózyczka od  Antosia.jpg
ciasto choinkowe na dzień dziadków od wnuczków Natalki i Mateusza
ciasto choinkowe na dzień dziadków od wnuczków Natalki i Mateusza
bażanty za furtką szukają pożywienia a na noc chowają się w iglakach
bażanty za furtką szukają pożywienia a na noc chowają się w iglakach
odchodzi pod iglak.jpg
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

oprócz kwiatów doniczkowych kupiłam sobie też nasionka.. również kupiłam sobie cebulki tylko nie wiem jak się nazywają i czy to są ogrodowe czy do domu ..
Załączniki
cebulki sama sobie kupiłam.jpg
trawy i kaktusy.jpg
roiniki.jpg
goryczka i niebieska szałwia.jpg
czerwone czarnuszki.jpg
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: ogród wokól domu

Post autor: Zenia »

wasilewska101 pisze:zawsze chciałam mieć duży ogród z domem po środku i odkąd jestem na emeryturze staram się spełnić swoje marzenie ...
Czyli jak widać marzenia się spełniają. Mnie także się zawsze marzył ogródek przy domku, niestety na razie takowego nie posiadam. Widzę Janinko że już przygotowujesz się do siewu. Nasionka kupione :lol: , nic tylko siać. Już nie mogę doczekać się wiosny aby zobaczyć twój ogródek. Na pewno będzie pięknie...widać że to twoja pasja. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

O, jak Ci to wszystko wyrośnie będzie kolorowo w ogrodzie :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

aby tylko ta zima długo nie trzymała ..
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Jak jest tak ostra to może będzie krótka :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Całkiem spore zakupy zrobiłaś. I tylko czekać na cieplejsze dni.
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Janino, widzę, że naprawdę nie możesz doczekać się wiosny, a tu mrozy znowu większe, u mnie jest teraz już -19. Widzę, że kupiłaś już sporo ciekawych nasionek, ja jeszcze nie kupowałam, ale przymierzam się, za to kupiłam dziś ziemię do wysiewu rozsad, niech się ogrzewa w domu :-D

Janinko, a napisz nam w jakim regionie Polski mieszkasz?
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
fox

Post autor: fox »

Ja z kolei od urodzenia mieszkam na działce, i może dlatego przyzwyczajony jestem do obcowania z naturą :) Właśnie na zumi oglądam swoją posesję z góry i daje mi to w tej chwili dużo do myślenia w zagospodarowaniu a raczej nad zmianami w zagospodarowaniu :) Ale co by nie mówił to życie jest całkiem inne :) na bloki bym się nie zamienił :) :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Też mam nadzieję, że w marcu będzie już można siać w zimnej szklarni. Mieszkam 50 km. od Warszawy w woj. mazowieckim. Zimę mam mroźną i śnieżną, ale to dobre dla roślin bo śpią jak pod pierzynką. Gorsze są wiosenne przymrozki, które potrafią zmrozić budzące się do życia młode pączki...
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Witaj!
hmn gdzieś ja to czytałam, że bazanciki lubią ziemniaki gotowane nie solone oczywiście nawet w skorupkach. Może by im za płot podrzucić cosik ;) Głodne pewnie! Ciekawe czy bażanta da się jakoś przyzwyczaić do siebie ;)))

A ogród i dom to również moje marzenie :)
Nasionek już widzę sporo i jeszcze nasionka rojników (gdzie one mają te nasionka :oops: ) :shock: hehe Ja tam czaje się na sadzonki jednak na wiosnę.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Też kupowałam gotowe rojniki, ale nie ma dużego wyboru i wszystkie, które były w ogrodniczym już u mnie są, a ja chciałabym inne kolory i takie co kwitną na czerwono. Może uda mi się je wyhodować osobiście.
fox

Post autor: fox »

harwi pisze: Ciekawe czy bażanta da się jakoś przyzwyczaić do siebie.
Da się :) miałem kiedyś w zagrodzie, siedział z kaczuszkami ponad rok czasu :) aż mnie jakiś życzliwy sąsiad podpie..... i musiałem go wypuścić :( ale przychodził w odwiedziny b. często :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

U nas jest niezły wybór roślinek, poszłam z całą listą, kilka dostałam, a listę zostawiłam. Gdy byłam ostatnio były wszystkie z mojej listy, tylko nasionka begonii stale kwitnącej dostałam spod lady w podziękowaniu za trafione nasionka, begonia za szybko się rozeszła.
No i oczywiście zaproszenie na cebulowe w lutym też z listą.... Przydało się łażenie po ogrodach i wciąganie pięknie kwitnących kwiatów na listę chciejstw.
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Janino w jakim regionie mieszkasz,pospacerowałam sobie po Twoim ogrodzie masz mnóstwo kwiatów ale i ogród jest duży,bardzo mi się podobają takie wiejskie ogrody :lol: .
pozdrawiam Elżbieta
Zablokowany