ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Właśnie wrzosowisko. :mrgreen:
Wczoraj widziałam w programie "Maja w ..." wrzosowisko wokół brzóz. Podsunęło mi to pomysł, bo po ubiegłorocznej zimie tych kilka wrzosów co miałam zmarzło :-( I obiecałam sobie, że więcej wrzosów nie będzie :lol:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Danusiu moje wrzosowisko ładnie wygląda ale wrzośce mi wypadły, posadziłam na ich miejsce sasanki. Na zimę już im zabezpieczyłam korzenie ściółką z lasu sosnowego, a jak przyjdą mrozy narzucam na nie gałązki iglaków. Jest ładna pogoda to wybiorę się do obcinania płazaków, specjalnie je trzymam do tej pory aby mieć gałązki do okładania.
Zeniu abym tylko podołała, to mam jeszcze do dyspozycji drugie 30 arów, w sumie mam z lasem 2 ha, olbrzymi obszar, trochę za dużo na mnie samą.
Myślę, że i u ciebie Lilu pięknie świeci słoneczko, ja trochę zbieram kretowiska aby mieć mniej na wiosnę, a ziemia zawsze się przyda, szczególnie taka bez nasion z zielskiem.
Szkoda, że nie ma już roboty w ogrodzie, teraz tylko spaceruję po ogrodzie i patrzę na drzewka jak mi w tym roku ładnie podrosły, szczególnie świerk srebrny, który hoduję od jednorocznej sadzonki już 5 lat.
Załączniki
Na wiosnę mam dokupić z 10 jednorocznych sadzonek i posadzić jako żywopłot.
Na wiosnę mam dokupić z 10 jednorocznych sadzonek i posadzić jako żywopłot.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: ogród wokół domu

Post autor: Zenia »

Janinko... świerk srebrny im większy tym szybciej rośnie. ;) My niestety musieliśmy go wyciąć, choć ładnie się prezentował. Z niedoświadczenia posadziliśmy zbyt blisko domku, a i ścieżki głównej. Po paru latach tak się rozrósł, że zamiast alejką chodziliśmy po trawie. :rotfl: A i obawa o korzenie rozrastające się pod domek. U ciebie z tym nie ma problemu, jest tyle miejsca, że i kilka świerków może rosnąć. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

wasilewska101 pisze:Zeniu abym tylko podołała, to mam jeszcze do dyspozycji drugie 30 arów, w sumie mam z lasem 2 ha, olbrzymi obszar, trochę za dużo na mnie samą.

No nie Janinko to ta ziemia Ci się mnoży :lol: mnie ubywa a Tobie przybywa.


Ja w tym roku też dostałam od znajomej małego iglaczka rośnie sobie ciupeńki przy skalniaczku, zobaczymy co z niego wyrośnie ;-) . Twój już ma fajny pokrój.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Lilu próbuję go uformować na kulę , jednak nie wiem czy mi się uda ale i roztrzepany ładnie wygląda . Od samego początku próbuję również ze świerkami i tujami bo szczepione na pniu u mnie przemarzają a pięknie wyglądają , chyba warto trochę się pomęczyć aby mieć piękne i nie przemarzające iglaki na nóżce .. Teraz doczytałam się że aby były karłowate należy sadzić je w doniczkach ,które należy zmieniać co pięć lat na cm większe ,.Bardzo mi to odpowiada bo nawet lepiej ich przesadzać nie uszkadzając korzeni ..
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

Jak tam Janinko ogród w zimowej scenerii.

Ja jak rozszyfruje swojego iglaczka , a będzie z tych wielkich to pomyśle dla niego o nowym domku, czyli doniczce dla korzeni. ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Mój świerk srebrny tak się teraz prezentuje. A ma już 30 lat.
Obrazek
I właśnie taki mi się podoba ;-)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: ogród wokół domu

Post autor: tadek »

Danusiu a dlaczego Twój świerk nie jest jeszcze ubrany na święta...
- Zresztą wolał bym usiąść pod nim na kocyku z koszem piknikowym, w letni gorący dzień, i słuchać jego opowieści...

Krótkie opisy świerków

:zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

tadek pisze:Danusiu a dlaczego Twój świerk nie jest jeszcze ubrany na święta...
- Zresztą wolał bym usiąść pod nim na kocyku z koszem piknikowym, w letni gorący dzień, i słuchać jego opowieści...
Tadziu, nie mam tak wysokiej drabiny, a ja sięgam tylko do dolnych gałązek :lol:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Danusiu ,piekny świerk , mój za parę lat tez będzie tak wyglądał .. Przed domem mam kilka popularnych świerków też już dużych .. Kiedyś je ubierałam ale teraz stroją je tylko szyszki i śnieg ..
Tadku w lato to lepiej posiedzieć pod lipką mniej kujące i ładnie szumią ..

Obrazek

I wleź tu na takie świerki jak się ma lęk wysokości ..
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: ogród wokół domu

Post autor: edyta_mi »

Jak się świątecznie pod tymi świerkami zrobiło ;) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Janinko dorodne twoje świerki. Swoje zwykłe przycinam, a te stare musieliśmy wyciąć, bo zrobiły się bezkształtne :-/
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: ogród wokół domu

Post autor: Frania »

Jak się ma taki duuuży ogród to i jest miejsce na iglaki.Masz pole do popisu i eksperymentów.
Od 7-miu lat obserwuję jak sąsiad przy swoim domu przycina świerka. Zaczął jak świerk miał chyba 2 metry.Teraz jest to kula wysokości około 5 metrów.Wygląda bardzo ładnie.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Franiu ja również i ja próbuję formować swoje drzewka na karłowate aby mieć piękne okazy ale na razie mało jeszcze na nich widać moich wypocin ,może za parę lat będą takie jakie sobie zaplanowałam .. Dobrze że iglaki i niektóre liściaste lubią takie przycinanie bo szkoda by było ich stracić .. U mnie szczepione na pniu przemarzają i dałam sobie z nimi spokój bo szkoda pieniędzy .. Może uda mi się stworzyć na rodzimych gatunkach ..
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: ogród wokół domu

Post autor: mamina »

Janinko ,jak tam na "Przedwiośniu " ;-) u Ciebie ? .Myślę ,że szklarnia już przygotowana i wysiewy na rozsady rozpoczęte :-D .Ja dzisiaj już trochę popracowałam ;-) w ogrodzie .Mieliśmy pierwszy tak słoneczny dzień.
Pozdrawiam Jola
Zablokowany