ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: ogród wokół domu

Post autor: lizz »

Janinko, świdośliwa, przynajmniej dla mojej rodziny, to super drzewka. W rodzinie mojego męża jest znana i konsumowana od wielu, wielu lat. Ja sama uwielbiam ją od 10 lat. Mam na działce 2 drzewka, z których owoce na bieżąco objadają moje domowe szpaki (czytaj: dzieci).
W planach mamy posadzenie kilku kolejnych drzewek.
Owoce świdośliwy dodaję do ciasta, galaretek, kompotów i dżemów - o ile zdążę je zerwać przed moimi szpaczkami. :lol: Z tego właśnie powodu nowe drzewka są konieczne. :lol:

Dla mnie liczą się też walory dekoracyjne. Świdośliwa pięknie i niesamowicie wygląda wiosną w czasie kwitnienia. :)
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Po takim zachwalaniu na pewno ją kupię . Przynajmniej i moje wnuki będą miały co obrywać ..
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

Janinko jeszcze masz 20 arów do zagospodarowania :shock:, cztery moje działki, toż to kawał pola. Jak Ty kochana to robisz, że Ci przybywa. Zimą oglądamy dużo bo pracy zero w ogrodzie to i chciejstwa się znajdą, u mnie lista długa ale na razie głęboko pod ziemią zakopana. Janinko to prawda białych marcinków nie mam, ale ja mam za to karminowy. (odp, z nk)
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: ogród wokół domu

Post autor: saba »

Ja to chyba nigdy na tym forum nie przestanę się uczyć. Nigdy nie słyszałam o takim drzewie jak świdośliwa. Tak mnie zaintrygowałyście, że idę poczytać o tym drzewku. Całkiem możliwe że zostanie dopisana do listy wiosennych zakupów.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Moja lista też się wydłuża, nie chcę myśleć co mi wlezie w oczy przez zimę. Jadnak mocno sobie postanowiłam, że w następnym roku muszę zrobić ogród owocowy ale z małych drzewek. Poczytałam, że jest ich już sporo na karłowatych podkładkach.

Dzisiaj znowu słonecznie. Kupiłam w Biedronce trzy chryzantemy, mają być na cmentarz ale jak co roku pewnie przed cmentarzem coś mi wlezie w oczy, a te zostaną w domu.
Teraz trochę mojego kolorowego jeszcze ogródka.
Załączniki
Liście już przykrywają rabaty.
Liście już przykrywają rabaty.
Chryzantemy zmieniają kolory.
Chryzantemy zmieniają kolory.
Zaczyna ładnie kwitnąć marcinek płożący.
Zaczyna ładnie kwitnąć marcinek płożący.
Skalniak z trawką i płożącym marcinkiem.
Skalniak z trawką i płożącym marcinkiem.
marcinki nadal ładnie kwitną.jpg
Rabata dla nowych chryzantem.
Rabata dla nowych chryzantem.
Iglaki i kolorowe drzewka ładnie się jeszcze prezentują.
Iglaki i kolorowe drzewka ładnie się jeszcze prezentują.
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: ogród wokół domu

Post autor: lizz »

Pięknie u Ciebie nadal. Chryzantemy też śliczne.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: ogród wokół domu

Post autor: Małgorzata124 »

Janinko jeszcze jest u Ciebie pięknie i cieplutko :) u mnie od jutra zaczyna się zima, jak zwykle muszę spieszyć się po pierwszych opadach z przykrywaniem. :kwasny:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: ogród wokół domu

Post autor: Lol@ »

O. To ja pierwszy raz czytam o płożącym marcinku :->. Ahh... Zachwyciłam się tymi leżącymi liśćmi :)...
Życzę udanego kształtowania nowej przestrzeni :-).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Cały ogród przykryty białym śniegiem. Myślę, że niedługo poleży i znowu ogród będzie ładnie wyglądał. Małgosiu śnieg nie robi szkody kwiatom tylko mróz. Ja mam już wszystko przygotowane do ocieplania ale czekam aż naprawdę przyjdą mrozy. Za wcześnie można przegrzać kwiaty.
Lolu na wiosnę wyrywam sporo odrostów od tego białego płożącego marcinka i są na rozdanie, więc przypomnij mi abym ci wysłała. U mnie już ich sporo rośnie.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: ogród wokół domu

Post autor: Lol@ »

O, to dobra wiadomość dla tych, co mają jeszcze miejsce w ogrodzie, ja już nie mam :zawstydzony:, ale dziękuję za chęci :).
A u mnie śniegu nie ma, troszeńkę tylko padał z deszczem :)...
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: ogród wokół domu

Post autor: Zenia »

lilia0405 pisze:Janinko jeszcze masz 20 arów do zagospodarowania :shock:, cztery moje działki, toż to kawał pola
Moich pięć... :rotfl: Oj Janinko tylko pozazdrościć, masz gdzie rządzić ;). U mnie biało, pada cały czas. Boję się aby zima mnie nie zaskoczyła, jeszcze nic nie okryte. A na działkę pojadę dopiero po Wszystkich Świętych. ;-)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

wasilewska101 pisze:Myślę, że niedługo poleży i znowu ogród będzie ładnie wyglądał
Janinko oby tak się stało, śnieg dobra rzecz dla roślin ale jeszcze za wcześnie aby zima na całego się zaczęła. Dużo ciekawiej wygląda ogród w promieniach słońca niż cały przykryty białą kołdrą.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: ogród wokół domu

Post autor: tadek »

A jeszcze lepiej ogródek wygląda w letniej porze, kiedy w stroju kąpielowym ( lub bez ;) ) możemy leżeć na kocu pod pachnącym krzewem, wśród śpiewu ptaków...
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Wrzosy czekają na obsypanie ściółką z sosnowego lasu.
Wrzosy czekają na obsypanie ściółką z sosnowego lasu.
Tadku ogród mam przy drodze to odpada opalanie bez stroju, opalam się gdy pracuję w ogrodzie. Teraz gdy nadchodzi zima będzie mi brakować gimnastyki ogrodowej i z utęsknieniem będę czekać wiosny.
Już mam przygotowane liście i trocinę do ocieplenia krzewów ale czekam jak przyjdą mrozy aby je obsypać. Tylko korzenie mam już zabezpieczone, nie tylko przed mrozem, ale aby zatrzymać wilgoć wokół krzewów.
Krety zaczęły robić kretowiska, to znak, że też się szykują do zimy, a ziemia przyda się do mieszania z kompostem.
Załączniki
Trawki ładnie się rozrosły i będzie można je podzielić na wiosnę, aby posadzić na nowym skalniaku.  Muszę również kilka dokupić, aby posadzić między karłowatymi iglakami na nowym skalniaku.
Trawki ładnie się rozrosły i będzie można je podzielić na wiosnę, aby posadzić na nowym skalniaku. Muszę również kilka dokupić, aby posadzić między karłowatymi iglakami na nowym skalniaku.
Jednak róże są żywotne. Ta wyszła dopiero na jesieni, a myślałam, że ją straciłam, ma piękny kolor kwiatów, trzykolorowy... tylko czy taki pozostał ?
Jednak róże są żywotne. Ta wyszła dopiero na jesieni, a myślałam, że ją straciłam, ma piękny kolor kwiatów, trzykolorowy... tylko czy taki pozostał ?
Miodunkom dopasowało miejsce przy żurawkach, ślicznie się rozrastają.
Miodunkom dopasowało miejsce przy żurawkach, ślicznie się rozrastają.
Pięknie wyglądają teraz powojniki z puchowymi kwiatami. Sama je siałam i teraz ładnie mi dekorują ogród.
Pięknie wyglądają teraz powojniki z puchowymi kwiatami. Sama je siałam i teraz ładnie mi dekorują ogród.
mikolajdrew
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-10-15, 13:50

Re: ogród wokół domu

Post autor: mikolajdrew »

No proszę :) Widzę, że jesień zawitała do ogrodu :) Ps. piękne chryzantemy:)
pozdrawiam
Zablokowany