ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Janinko, widzę, że zabrałaś się ostro do roboty. Przypomniałaś mi że muszę przystrzyc wrzosy. ;-) :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Jeszcze kilka takich pięknych dni i wszystkie rabatki będą obrobione, zostanie do zrobienia rabatka pod lipą i ogródek przy domu, na razie mam tam jeziorko. Można się nałazić cały dzień po ogrodzie, ledwo się zwlekłam do domu ale nareszcie wiem że żyję, strasznie lubię pracę na świeżym powietrzu, a kawkę wypić na tarasie i popatrzeć jak pięknie wszystko zakwita.....
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Janinko pieknie zaczyna się robić w twoim ogrodzie, pracy masz jak chyba wszyscy sporo oby dopisała pogoda to wszystko uporządkujemy, posadzimy. Powodzenia życzę. :-)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Albo dzień za krótki albo ja staję się coraz bardziej powolna , całe dnie siedzę w ogrodzie i jeszcze połowa nie zrobiona , pocieszam się tylko tym ,że to dopiero początek kwietnia i jak pogoda dopisze to do maja uporam się z porządkami .. Miło patrzeć jak wszystko zaczyna się zielenić , tylko aby nie zielsko , bo z tym to już zaczynam walczyć , ...

Wszystkim odwiedzających mój ogród życzę szczęśliwych i rodzinnych świąt Wielkiej Nocy , smacznego jajka oraz mokrego poniedziałku ...
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Słoneczne święta się skończyły i znowu nastały deszczowe, pochmurne i zimne dni, mimo złej pogody wszystko ładnie się rozwija i kwitnie.
Krokusy już przekwitły a zaczynają żonkile i prymulki.

Obrazek

Obrazek

irysy tez przekwitły

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

prymulki tez zaczynają ładnie kwitnąć

Obrazek

stokrotki same się rozsiały i też zaczynają kwitnąć

Obrazek

prymulki, cebulice i fiołki

Obrazek

Obrazek

serduszka i ostróżka tez już na wierzchu

Obrazek

Obrazek

żonkile tez ładnie dekorują ogród

Obrazek

Obrazek

tulipany botaniczne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

hiacynty zaczynają się ładnie rozwijać
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

pięknie u Ciebie Janinko, kolorowo i wiosennie :-)
ja dopiero teraz zauważyłam, skąd jesteś, a wiesz, cała moja rodzina pochodzi z Twoich okolic: jedna strona z Samorządek (za Górznem) a druga z Żelechowa :-) Mam Cię po drodze, jak jadę w odwiedziny :mrgreen:
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Miło mi poznać ogrodniczkę z mojego powiatu , zapraszam na swoje ogrody jak będziecie jechać w odwiedziny .. Górzno i Żelechów są z drugiej strony Garwolina ..
daj znać jak będziecie przejeżdżać ..z Konstancina do mnie jest niedaleko .. mieszkam między Osieckiem a Pilawą .. więc masz po drodze ....
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

wasilewska101 pisze: .. Górzno i Żelechów są z drugiej strony Garwolina ...
z drugiej, ale żeby ominąć rondo w Kołbieli, gdzie wiecznie korki, często jeździmy bokiem, przez Pilawę :-) Teraz rzadziej odwiedzamy Rodzinkę, bo dzieciątko małe, ale jak się zrobi cieplej, a Emi podrośnie na pewno częściej będziemy się wybierać w tamtą stronę- nie wykluczone, że za którymś razem do Ciebie zastukamy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Jak jeździsz przez Pilawę to mijasz i mój ogród ..

Obrazek

tak wygląda od drogi ,żebyś go nie ominęła . ....
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Janinko piękny wiosenny ogród. Hiacynty, krokusy oraz irys. A irys to co za odmiana? Pozdrawiam, życzę przyjemnej pracy. :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

w naszym małym ogrodniczym sklepiku nie ma nazw kwiatów tylko kolory więc nie wiem jak się nazywają moje irysy ,krokusy , tulipany czy żonkile ,, wybieram zawsze w ładnych kolorach i w takich ,których nie mam
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Janinko...mam ten sam problem. Często kupuję kwiatka i to w dużych marketach. Niestety jest tylko nazwa kwiatka a czasem i nie tylko mix...Kupuję więc tylko to co na obrazku widzę. :-/
Pozdrawiam Zuzia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Janinko, piękna perspektywa Twojego ogrodu, śliczny domek zatopiony w zieleni i kolorowych kwiatach. Co do nazw roślin w sklepach to marketu nie zmienisz, ale już mały ogrodniczy sklepik tak. U mnie też kiedyś sprzedawano rośliny bez nazw, ale uparcie prosiłam o nazwy i panie nauczyły się nie wyrzucać do śmietnika opakowań tylko spisywać nazwy roślin łącznie z nazwą łacińską. Wystarczy się tylko domagać nazw uzasadniając, że dla ogrodnika to istotna informacja. ;-) :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Janinko pięknie i kolorowo u Ciebie, a ogród wygląda jak zaczarowany ;-)
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Te drobne kwiatki tworzą piękny wiosenny klimat. :mrgreen:
Zablokowany