ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Masz ładne okazy kwitnące w domu :shock: , a zamiokulkasa kwitnącego nie widziałam :zdziwko: Koniecznie pokaż go tutaj na forum :-D Jeszcze mogę dodać do informacji Zdzisi dot. grudnika, że nie lubi on też zmiany miejsca :)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Jak zakwitnie to pokażę ,dzisiaj zauważyłam że ma już drugi pąk .. , Mój jeden grudnik stoi na kwietniku przy samym oknie , polewam go rzadko bo jest wysoko , nawet go nie dotykam a i tak nie kwitnie ...
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Janinko, może ma za ciepło ? One lubią gdy jest chłodniej - wtedy zakwitają (pewnie dlatego grudnik - kwitnie gdy już się porządnie ochłodzi, zwykle zaczyna w okolicach grudnia ;-) ). U mnie mają do 18 C, a często i mniej (zimne północne okno z zakręconym grzejnikiem) :->
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Na pewno u mnie jest ponad 25 stopni bo palimy drzewem , mieszkanie drewniane ocieplone i jak się trochę napali to zaraz muszę uchylić okno bo mam za gorąco , więc pewnie dlatego nie kwitnie mój grudnik ..
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

wasilewska101 pisze:Jak zakwitnie to pokażę ,dzisiaj zauważyłam że ma już drugi pąk ..
Niesamowite. :shock: W jakiej temp trzymasz swojego zamiokulkasa. Może mojemu coś nie tak...właściwie myślę czy nie ma za chłodno. Jest w nieogrzewanym pokoju, mimo to jest tam 18-20 st. Sama już nie wiem.....Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Mój rośnie w pokoju w którym jest za gorąco -ponad 25 stopni , bo palimy drzewem z rozebranych starych domów ,które zięć przywiózł do domu .. Dlatego przez dwa lata inne kwiaty mi niszczeją bo jest za gorąco a temu chyba pasuje bo wypuszcza pąki kwiatowe .. Dla mnie też za gorąco , nie lubię ani gorąca ani zimna ..
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Bardzo chętnie obejrzę kwiaty zamiokulkasa mój ma parę lat i nigdy nie kwitł. Storczyki dorodne służy im parapet. :-D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

wasilewska101 pisze:Jak zakwitnie to pokażę ,dzisiaj zauważyłam że ma już drugi pąk ..
Janinko...czyżby pąki się jeszcze nie rozwinęły :?: Czekam z niecierpliwością. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Janino wyczaiłem to w Twoim albumie :) co to za roślinka ? anemon ?

[img]http://lh6.ggpht.com/_RnY6OG7NGDA/S9swc ... %2C%2C.jpg[/img]
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Mnie to wygląda na zawilec wieńcowy- anemone coronaria, ja mam u siebie półpełny.
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Janino podnoszę Twój ogródek do góry ale w zamian musisz wstawić jakieś wiosenne fotki :) chyba już coś kwitnie w ogródku :)
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Piękne kwiaty zawsze u Ciebie możemy podziwiać :-D Z tego co widzę na zdjęciu to mój zamiokulkas tez chyba zacznie kwitnąć, bo wyrasta mi coś podobnego jak u Ciebie. Na początku myślałem, że to będzie liść, natomiast teraz jestem pewny co do jego kwiatu :-D :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Geniu okazało się że to był nie pąk tylko liść . ale może zakwitnie , bo w tamtym roku miał kwiat . podobny do kwiatu nietoperza tylko mniejszy
U mnie znowu nawrót zimy . padał śnieg z deszczem wiatr mocno wiał i w ogóle nawet przez okno nie chciało patrzeć się na ogród ..Jednak mimo że ziemia jeszcze zmarznięta wiosenne kwiatuszki już na wierzchu a nie które nawet kwitną ..

Obrazek

ranniki tez kwitną

Obrazek

Obrazek

nawet zakwitły bazie w tamtym roku ukorzenione

Obrazek

żółte krokusy też mają pąki w rozkwicie
coś mi się internet zawiesza i trudno mi wklejać zdjęcia .. ale na wiosnę muszę poczekać bo u mnie jeszcze ziemia zamarznięta , i nic nie mogę robić w ogrodzie ,, Po niedzieli zaczynam siewy w szklarni jak będzie mroźno to ich otulę włókniną , może już dużych mrozów nie będzie ..
Załączniki
pierwsze zwiastuny
pierwsze zwiastuny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

pomału i do Ciebie wiosna zagląda, cieszy każdy kwiatuszek :-D
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

I Ty możesz już się cieszyć się wiosną. :-D
Zablokowany