ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

wasilewska101 pisze:Danusiu na wodzie nie wykiełkują ,musisz kilka sadzonek posadzić na rabatce ,wtedy się napewo rozsieją ..
Edytko u mnie nadal grzmi . i trochę popaduje , może do jutro skończy się straszenie ..
Do pamiętnej zimy rosły bez problemu. Nawet rwałam je, bo zbyt się rozrastały :lol:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: ogród wokół domu

Post autor: Zenia »

Janeczko..ładnie ci rosną i kwitną brunnery. :D . Moje także w tym roku nawet ładnie rosną ale rozdzielić się boję a chciała bym ich więcej. ;) . U mnie codziennie grzmoty, burze i popaduje. Nawet się cieszę z codziennego deszczyku. Przynajmniej się nie martwię że roślinki mi wyschną. Już nie mogę się doczekać kiedy znów pojadę na działeczkę. ;-)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Zeniu ja jedną podzieliłam na wiosnę jak tylko się wychyliła z ziemi i nawet mi zakwitły , nic im dzielenie nie przeszkodziło . Dzisiaj byłam w biedronce i oczywiście musiałam dokupić powojnika a w ogrodniku kupiłam agresto-porzeczkę i obielę z ładnymi pąkami a pojechałam po nawóz i oprysk od zielska . Nawet mi się znalazły dwie lilie i lewizja. może wreszcie zacznie u mnie zimować ..
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: ogród wokół domu

Post autor: Asterka »

Ślicznie u Ciebie Janinko, zazdroszczę szczególnie epimedium. Miałam kiedyś czerwone i żółte, ale po kilku latach wyginęły, najpierw czerwone, a później żółte, a teraz nie mogę nigdzie znaleźć.
Pokazujesz zdjęcia brunery, ale wydaje mi się, że to ułudka. Brunera jest większa i ma duże liście, ułudka niższa i z drobniejszymi listkami. Kwiatki mają jednakowej wielkości. Obie zimują bez problemów i dobrze dają się dzielić rozrośnięte kępki.
Wspomniałaś o zakupach w Biedronce. U mnie ostatnio były azalie japońskie (po 9 zł). Kupiłam odmianę Melina, obsypaną różowymi kwiatkami.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Ułudkę mam gdzie indziej i mi kwitnie później ,a to są brunery .. Dokupiłam nową epidemię żółtą bo moja wyginęła .. Ja kupiłam powojnika , azali japońskich nie dokupuję bo muszę je porządnie okrywać aby mi pączki nie przemarzły , mam cztery ,nawet ładnie przezimowały .. Tylko jak spotykam azalie wielokwiatowe to zawsze muszę jakąś dokupić ... W tym roku postawiłam na hortensje , mam już spory rząd a jeszcze choruję na niebieską aby sama się przebarwiała ..
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: ogród wokół domu

Post autor: Mirabela »

Janeczko mam ten sam plan. Dokupić hortensję ogrodową w niebieskim kolorze. Nie jestem pewna czy w tym sezonie, obecną podsypuję nawozem i dodanym już barnikiem .
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: ogród wokół domu

Post autor: Zenia »

Są kwiatki których niestety już nie kupię...chyba. :lol: Do nich właśnie należą lewizje. Obecna, już nie wiem która z kolei...rośnie a właściwie jak by nie rosła. ;-) . Hortensja ogrodowa także będzie wyeksmitowana. Była przez zimę tak opatulona jak żaden inny kwiatek. Na wiosnę wszyscy już poodkrywali że i ja odkryłam ..i listki znów podmarzły, pączków także nie widzę. :kwasny: Owszem aby była niebieska ale bukietowa. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: ogród wokół domu

Post autor: Bettiw »

Na hortensję bukietową też mam ochotę, w zeszłym roku już przygotowałam miejsce, a teraz wiemy że część działek będą zabierać w tym moją i nie wiem czy coś dokupywać, może za rok zabiorą może za dwa i nie wiadomo czy uda się przesadzić, ale całe lato jeszcze będę spędzać na ogrodzie i bym się cieszyła, a hortensje bukietowe są śliczne
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Chyba czas zamknąć ten wątek tylko znowu boję się że nie będę umiała dodać stopki do strony i trudno będzie znaleźć mój ogród .. Jak mi się nie uda to znowu będę prosiła o pomoc ..
Zapraszam do nowego wątku ...
Proszę o zamknięcie tego wątku ..
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: ogród wokół domu

Post autor: rafaloku »

Rafał
Zablokowany