ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Mieszkam w samym centrum Polski niedaleko od Warszawy .... Ogród mój chcę aby wyglądał pięknie i kwitnąco od wiosny do pierwszych mrozów, dlatego sieję dużo jednorocznych i nasadzam na puste pola po wiosennych kwiatach.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Da się :)
no to super ;)
Też kupowałam gotowe rojniki, ale nie ma dużego wyboru i wszystkie, które były w ogrodniczym już u mnie są, a ja chciałabym inne kolory i takie co kwitną na czerwono.
no właśnie wiem o czym mówisz. Ja już też nie mogę znaleźć w naszych ogrodniczych jakiejś innej odmiany. Ale na wiosnę może się to zmienić i zawsze można się powymieniać ;)
Mamy taki dział o roślinach skalnych o rojnikach też jest. Wpadnij, oglądnij, pokaż swoje :-) Może wypatrzysz coś innego czego nie masz.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

roiniki

Post autor: wasilewska101 »

niby niepozorne roślinki, niezauważalne a tak pięknie wyglądają gdy kwitną i najważniejsze że można je sadzić tam gdzie jest bardzo sucho i nic innego nie chce rosnąć .. mam na wszystkich skalniakach razem z rozchodnikami i innymi skalniaczkami ale jakoś nie robiłam im zdjęć ,,, dopiero widząc je na zdjęciach w waszych ogródkach zaczęłam dokupować nowe kolory, ale u nas nie ma dużego wyboru dlatego gdy spotkałam nasionka to je kupiłam ..no może na piękny czerwony rojnik na zdjęciu na opakowaniu.
Załączniki
właśnie na tym skalniaczu mam najwięcej rojników ..
właśnie na tym skalniaczu mam najwięcej rojników ..
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

A oto moje drugie nietypowe skalniaki pod lipką. Po zlikwidowaniu płotu drewnianego zięć ogrodził podwórko siatką i zlikwidował rampę, więc musiałam coś tam zrobić aby znowu ładnie wyglądało, tak powstały skalniaki.
Załączniki
dalsza część skalniaka z iglaczkami karłowymi i innymi roślinkami skalnymi
dalsza część skalniaka z iglaczkami karłowymi i innymi roślinkami skalnymi
skalniak z domkami z kamieni dla lewisjii
skalniak z domkami z kamieni dla lewisjii
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witaj Janinko, obejrzałam Twój ogród i jestem pod jego wrażeniem. Masz bardzo ładne i ciekawe roślinki. Widzę, że spore zakupy poczyniłaś, nie ma to jak zaprzyjaźniona pani w ogrodniczym, zawsze sprowadzi to, czego akurat nie ma na półkach a jest nam niezbędne. ;-):-)
Janinko piszesz, że mieszkasz 50 km od Warszawy, a w jakim kierunku?? Mnie mniej więcej dzieli ta sama odległość od Stolicy.
I jeszcze prośba, gdybyś była tak uprzejma i uzupełniła profil o miejsce zamieszkania, wystarczy podać samo województwo, powiat, lub najbliższą wiekszą miejscowość, jeśli nie masz życzenia podawać tej w której konkretnie mieszkasz. Inaczej co i rusz ktoś będzie Cię w postach wypytywał gdzie mieszkasz, uzupełniony profil pomaga czytającemu zorientować się w jakiej strefie klimatycznej mieszkasz. :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Fajnie wygląda to pole "obsiane" kamieniami :-D Ciekawy typ skalniaka.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

No i pomyliłam skalniaczki drugi z kamieniami położonymi jeden na drugim to schronienie dla lewizji, która boi się wody, na zimę położyłam na nie jeszcze duże szkło aby całkowicie ich zabezpieczyć ..

Gosiu mieszkam w Jaźwinach koło Pilawy, większe miasto to Otwock z jednej strony i Garwolin z drugiej strony, więc na pewno mieszkamy w jednym woj. tylko czy blisko siebie... Zapraszam na moje ogrody...
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Skalniaczki na razie bardzo kamieniste, ale jak kamienie obrosną roślinkami będzie ciekawie :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No i już wszystko wiem, otóż Janinko mieszkamy prawie na tej samej wysokości, tyle, że Ty na południowy wschód a ja na południowy zachód od Warszawy. ;-) Trasą E 50, przy której mieszkam mamy do siebie ok. 89 km i ok 1,5 godz. jazdy. No to nie jest daleko, choć i nie najbliżej. ;-):-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

no to prawie jesteśmy sąsiadkami .. nawet można spotkać się w swoich ogrodach w realu ....
fox

Post autor: fox »

Witam
Janino w odpowiedzi na pytania zadane pod moimi fotkami, /nie chcę Twojego tematu *zaśmiecać* swoimi fotkami ;)/ tak więc: Śniedek wiechowaty /ten biało kwitnący/, powojnik tangucki *Aureolin*, rojniki kupuje w doniczkach / nie bawie sie z siewem/, lewizją zbytnio się nie zajmuje /chyba biedaczka nie przeżyje zimy :(/ a iryski kolekcjonuje od dawna a więc się tego nazbierało troszkę, mam tylko wielkokwiatowe i niskie.
Obrazek
wysokość 20 cm :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

też mam taki kolorek irysków nisko kwiatowych i żółte widziałam jeszcze białe , jak spotkam na wiosnę to kupię , nie wywracają się tak jak wielko kwiatowe ..
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

wasilewska101 pisze:no to prawie jesteśmy sąsiadkami .. nawet można spotkać się w swoich ogrodach w realu ....
Ja już serdecznie zapraszam. ;-) :-D Z równie wielką przyjemnością odwiedzę latem Twój ogród. :->
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

to przegladnij sobie mój album i popatrz co mogłabyś sobie przeflancować do swego ogrodu żeby nie wracać z pustymi rękami ...
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

No proszę , jak już sąsiadki się dogadują...bardzo miło poczytać. Nie wspomnę o wymiankach wiosennych. Nie wszystko można spotkać w sklepie. Ja przeważnie jak czegoś szukam to nie ma, a jak od kogoś dostanę....wtedy mi się trafia. W tym roku chyba zacznę wcześniej poszukiwania...na razie nic nie ma, jedynie dalej pada śnieg. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Zablokowany