Ogród Tomka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Ogród Tomka

Post autor: Miastowy »

Na wstępie proszę aby nie śmiać się z tego co zobaczycie ;-) , działka jest na etapie likwidowania zaniedbań ostatniej dekady. Na razie pokażę wam stan aktualny, a z czasem mam nadzieję że będę mógł chwalić się zachodzącymi na niej zmianami. No to jedziemy.
Wszędzie drzewka owocowe, w przewadze jabłonie

-- Ostatnio dodano 2012-06-19, 17:36 --

Nie wiem ile dawać zdjęć na posta żeby za bardzo nie obciążać Wam łącz, a więc będę wrzucał po 10 sztuk :)
Załączniki
IMG_0163.jpg
Widoczne ogrodzenie jest granicą mojej działki
Widoczne ogrodzenie jest granicą mojej działki
IMG_0165.jpg
IMG_0167.jpg
Basen obdrapany ale będzie pomalowany  :D
Basen obdrapany ale będzie pomalowany :D
Moja altanka, nie tak dawno odświeżona i odremontowana.
Moja altanka, nie tak dawno odświeżona i odremontowana.
Za basenem winogrono, w tle nowe nasadzenia (kilkanaście dalii)
Za basenem winogrono, w tle nowe nasadzenia (kilkanaście dalii)
Te wysokie roślinki to kwiaty kwitnące na fioletowo otrzymane od sąsiada.
Te wysokie roślinki to kwiaty kwitnące na fioletowo otrzymane od sąsiada.
A to moje dalie, prawie wszystkie się przyjęły.
A to moje dalie, prawie wszystkie się przyjęły.
Tu też prawie same drzewa, jesienią czeka je porządna przycinka tak aby nie wchodziły na siebie i żeby było zdecydowanie więcej słońca.
Tu też prawie same drzewa, jesienią czeka je porządna przycinka tak aby nie wchodziły na siebie i żeby było zdecydowanie więcej słońca.
użytkownik usunięty

Re: Ogród Tomka

Post autor: użytkownik usunięty »

Tomku napisałeś na wstępie, żeby się nie śmiać, ale nie bardzo wiem z czego miałabym się śmiać. Widzę czystą zadbaną działeczkę przygotowaną do zagospodarowania pod nowe nasadzenia. Masz już skonkretyzowaną wizję swego ogrodu? Wiesz w jakim kierunku chcesz pójść? Czytałam w wątku Tengela, że będziesz się wzorował trochę na jego ogrodzie, to dobry pomysł, widziałam ten ogród na żywo i podziwiam Dawida jak na niewielkiej powierzchni zaaranżował tak piękny ogród. :-D
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Re: Ogród Tomka

Post autor: tengel27 »

Zgadzam się z Gosią - działką wygląda nieźle, a teraz zostało zacząć "szaleć". Masz mnóstwo miejsca do zagospodarowania. Jestem ciekaw dalszych efektów.
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
użytkownik usunięty

Re: Ogród Tomka

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo fajna działka, są warunki do popisu. Powodzenia. :)
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: Ogród Tomka

Post autor: Miastowy »

Dokładnie Gosiu, ogród Dawida bardzo mnie urzekł i będę z niego czerpał wzorce (kosztem drzew owocowych), może z wyjątkiem róż choć są piękne (kiedyś moi rodzice obsadzili nimi główną alejkę i nie mogli opędzić się od mszyc).
Teraz kolejna porcja zdjęć

-- Ostatnio dodano 2012-06-19, 19:27 --

No i ostatnia porcja zdjęć, kolejne zapewne będą pojawiać się wtedy jak coś zacznie się na niej zmieniać.
Załączniki
Po lewo aleja piwonii i dwie kępy (na pierwszym planie) ładnie kwitnących nie znanych mi z nazwy kwiatów.
Po lewo aleja piwonii i dwie kępy (na pierwszym planie) ładnie kwitnących nie znanych mi z nazwy kwiatów.
Na początek ta część działki będzie zagospodarowana po nowemu (grusza i dwa orzechy aut)
Na początek ta część działki będzie zagospodarowana po nowemu (grusza i dwa orzechy aut)
Narożnik działki otoczony żywopłotem ligustrem pospolitym.
Narożnik działki otoczony żywopłotem ligustrem pospolitym.
Jałowiec chiński Kuriwao Gold, posadzony w kwietniu.
Jałowiec chiński Kuriwao Gold, posadzony w kwietniu.
W miejscu gdzie jest grusza i orzech planuję w sierpniu rozpoczęcie budowy skalniaka
W miejscu gdzie jest grusza i orzech planuję w sierpniu rozpoczęcie budowy skalniaka
A to jałowiec Mint Julep, również posadzony w kwietniu.
A to jałowiec Mint Julep, również posadzony w kwietniu.
Dzisiaj posadzony jalowiec Blue Star, w sklepie ogrodniczym jak go tylko zobaczyłem od razu wiedziałem że będzie mój  :)
Dzisiaj posadzony jalowiec Blue Star, w sklepie ogrodniczym jak go tylko zobaczyłem od razu wiedziałem że będzie mój :)
Ta kępa to irysy, niestety przekwitły a jeszcze tydzień temu...
Ta kępa to irysy, niestety przekwitły a jeszcze tydzień temu...
IMG_0182.jpg
Piwonie też "sezon" mają za sobą  ;)
Piwonie też "sezon" mają za sobą ;)
Jeszcze raz dalie
Jeszcze raz dalie
Winogrono, a w tle po lewej najstarsze drzewa czyli bzy, mają po około 40 lat
Winogrono, a w tle po lewej najstarsze drzewa czyli bzy, mają po około 40 lat
Ten zieleniec w kształcie prostokąta kiedyś był jedynym miejscem tzw. rekreacji, reszta działki to były tylko grządki z marchewką, burakami, cebulą, truskawkami, pomidorami...itd  :D
Ten zieleniec w kształcie prostokąta kiedyś był jedynym miejscem tzw. rekreacji, reszta działki to były tylko grządki z marchewką, burakami, cebulą, truskawkami, pomidorami...itd :D
IMG_0187.jpg
W tym roku będzie olbrzymi urodzaj jabłek wszystkich odmian jakie u mnie rosną, chyba kupię sobie "szczękę" na targowisku i będę nimi handlował  ;)
W tym roku będzie olbrzymi urodzaj jabłek wszystkich odmian jakie u mnie rosną, chyba kupię sobie "szczękę" na targowisku i będę nimi handlował ;)
Altanka z innego ujęcia.
Altanka z innego ujęcia.
Niewielka grządka tuż przy altance, kilka lilii, dalia, a po prawej odradzająca się z popiołów po rozsadzeniu zielonolistna roślinka z ładnymi kwiatami (kwitnie późnym latem)
Niewielka grządka tuż przy altance, kilka lilii, dalia, a po prawej odradzająca się z popiołów po rozsadzeniu zielonolistna roślinka z ładnymi kwiatami (kwitnie późnym latem)
A to działka widziana z alejki (zaczyna się od żywopłotu.
A to działka widziana z alejki (zaczyna się od żywopłotu.
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Re: Ogród Tomka

Post autor: tengel27 »

Tomku właśnie zauważyłem, że jesteś ze Szczecina. Wychodzi na to, że mamy dość niedaleko do siebie, więc jeśli kiedyś znajdziesz czas i chęci to zapraszam. :)

Co do Twoich planów to powiem tak - orzecha to również bym wyautował, ale z gruszą to bym się zastanawiał (uwielbiam gruszkówkę :D ). Jeśli chodzi o róże to z mszycą da się walczyć. Szkoda rezygnować z tych pięknych kwiatów. Ja zacząłem je dosadzać przez Gosię (albo raczej dzięki Gosi).
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
użytkownik usunięty

Re: Ogród Tomka

Post autor: użytkownik usunięty »

No tak dziś Dawid- Tengel zarzucił mi, że różami zaraził się ode mnie, jeśli więc masz Tomku wątpliwości co tych pięknych roślin to zapraszam do mojego ogrodu. ;) :-D Jeśli wydaje Ci się, że mieszkasz za daleko, to powiem tylko, że Dawid odwiedza mnie w tym roku już trzeci raz i mam nadzieję nie ostatni. :-D Do róż będę Cię namawiać. Jeśli przeszkodą są jedynie mszyce, to powiem, że choć na forum czytam o pladze mszycy, to w moim ogrodzie sobie z nią radzę i nie narzekam na jej inwazję, przy czym, pochwalę się, radzę sobie bez stosowania chemii. ;)
Nawiąże jeszcze do gruszkówki, ta w wykonaniu Dawida jest wyśmienita, masz go blisko to w razie czego nauczy Cię robić, szkoda pozbywać się więc takiego drzewa. :-D
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród Tomka

Post autor: JaDorka »

Miło patrzeć na tworzone na nowo zielone dzieło :-) . Pokazuj jak najwięcej Tomku. Masz bardzo fajną działkę do zagospodarowania, ogromne pole do popisu, a przy tym będziesz miał jeszcze większą satysfakcję, jak będziesz mógł sam to potem podziwiać.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Ogród Tomka

Post autor: tadek »

Będę obserwować zmiany na Twoim ogródku. Podoba mi się on, jest pełen tajemniczości. :|
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogród Tomka

Post autor: Lol@ »

O tak! Miastowy Tomku, ciesz się, że nie masz działeczki zachwaszczonej i zagruzowanej. Masz świetną bazę do tworzenia nowych założeń i rabat, i czego sobie tylko zapragniesz! :D A Irysów to masz wielką ilość :shock: ...
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogród Tomka

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Tomku :-D
Po tym, jak piszesz i co nam pokazujesz widać, że zarażony jesteś ogrodową pasją, chyba jak wszyscy tutaj na forum. :lol: Myślę, że ciekawie będzie zaglądać do Ciebie i patrzeć, jak zmienia się Twoja działka. Napisz proszę, jak duża jest Twoja działka i czy daleko musisz dojeżdżać?
Podpowiem Ci, że jeśli nie znasz nazwy jakiejś roślinki, możesz zrobić zdjęcie i dać do wątku "Jaka to roślina" - na pewno otrzymasz odpowiedź.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Ogród Tomka

Post autor: Roma »

Muszę Cię Tomku przestrzec, że po niedługim pobycie na forum, działka może zmienić całkowicie swój wygląd :lol: Wiem co mówię bo tak stało się z moim otoczeniem.Po kilkumiesięcznym pobycie wśród tych pięknych ogrodów, nie mogłam patrzeć na na swój "ogród" no i się zaczęło, jesienią ubiegłego roku i nieprzerwanie trwa do dzisiaj.
użytkownik usunięty

Re: Ogród Tomka

Post autor: użytkownik usunięty »

Roma pisze:Muszę Cię Tomku przestrzec, że po niedługim pobycie na forum, działka może zmienić całkowicie swój wygląd :lol: Wiem co mówię bo tak stało się z moim otoczeniem.Po kilkumiesięcznym pobycie wśród tych pięknych ogrodów, nie mogłam patrzeć na na swój "ogród" no i się zaczęło, jesienią ubiegłego roku i nieprzerwanie trwa do dzisiaj.
Bo to forum designerskie. ;)
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród Tomka

Post autor: saba »

Witaj Tomku, masz spore pole do popisu. Początki zmian zapowiadają, że będzie co podziwiać. Przychylam się do głosu poprzedników o nie pozbywanie się takich drzew jak grusza czy śliwa.
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: Ogród Tomka

Post autor: Miastowy »

Elzbieta M pisze:Witaj Tomku :-D
Po tym, jak piszesz i co nam pokazujesz widać, że zarażony jesteś ogrodową pasją, chyba jak wszyscy tutaj na forum. :lol: Myślę, że ciekawie będzie zaglądać do Ciebie i patrzeć, jak zmienia się Twoja działka. Napisz proszę, jak duża jest Twoja działka i czy daleko musisz dojeżdżać?
Zarażony to mało powiedziane, całkowicie pochłonięty będzie lepszym określeniem. Działka ma 450 m2 a odległość to niestety 15km, parę lat temu miałem tylko 4km no ale ważniejsze wtedy było większe mieszkanie niż odległość od działki :).
Podpowiem Ci, że jeśli nie znasz nazwy jakiejś roślinki, możesz zrobić zdjęcie i dać do wątku "Jaka to roślina" - na pewno otrzymasz odpowiedź
Bardzo dziękuję za podpowiedź, bo szczerze mówiąc to dopiero jestem na etapie poznawania gdzie co i jak na forum ;-)
Roma pisze:Muszę Cię Tomku przestrzec, że po niedługim pobycie na forum, działka może zmienić całkowicie swój wygląd :lol: Wiem co mówię bo tak stało się z moim otoczeniem. Po kilkumiesięcznym pobycie wśród tych pięknych ogrodów, nie mogłam patrzeć na na swój "ogród" no i się zaczęło, jesienią ubiegłego roku i nieprzerwanie trwa do dzisiaj.
Nie omieszkam odwiedzić Twój wątek, tylko najpierw muszę go znaleźć :-D
ODPOWIEDZ