Ogród Osek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Ogród Osek

Post autor: OLAOSKA »

Dziękuję Elizo za wiadomość -drobne kwiatki ma pięciornik krzewiasty -może to jest to !
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Ogród Osek

Post autor: elza »

Właśnie Oleńko cudem go znalazłam dość szybko i weszłam,żeby ci napisać.
Pięciornik krzewiasty ‘ Fredhem ’
Załączniki
krzew oli i mój.jpg
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Ogród Osek

Post autor: OLAOSKA »

U nas wczoraj wielka wichura i ulewne deszcze nawiedziły nasz rejon.Wiało tak ,że świerk ,który rośnie przed domem kładł się na ścianę domu - na górze gniazdo zakładały gołębie -nie wiem czy coś z tego zostało?? :zly:
W ogrodzie bez większych strat -pokładły mi się tulipany i szachownice , drzewa na szczęście jeszcze były w pąkach ,więc nic nie ucierpiały.
Obiecałam sobie ,że już nic nie kupię do ogrodu -a tu masz ci los -w sklepie zobaczyłam żurawinę i pokusiłam się oczywiście na zakup . Do tego doszedł lilak - podwójny :lol: . A od syna dostałam głóg w prezencie -było to zawsze moim marzeniem ,aby mieć głóg przed domem - zobaczymy co z tego wyrośnie.
Zakupiłam także nasiona cynii -co prawda mam swoje ,niezawodne i obficie kwitnące co roku ,ale te pokusiły mnie niespotykaną kolorystyką płatków -foty wstawię później ,bo teraz czas zabrać się za przesadzanie flanców pomidorów .
Czytałam sobie dziś wpisy i większość z Was to ranne skowronki - zaczynają ćwierkać na forum od godziny 6,00 -podziwiam ,bo ja jestem typowa sowa -długo w nocy siedzę ,ale rano ciężko wstaję ( wyjątek lato -gdy od rana jest cieplutko ).
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Ogród Osek

Post autor: Iga51 »

Witaj Olu.
U mnie wczoraj było podobnie, do tego jeszcze silna burza dokładnie nad nami i grad. Podmuchy wiatru z deszczem i gradem były tak potężne, że deszcz i grad leciały w poziomie a nie w pionie. Na szczęście strat w roślinach nie widzę.
Dzisiaj jest zimno i wieje silny wiatr.
Olu, możemy sobie obiecywać, że nic nie kupimy, ale to niestety obietnice bez pokrycia. Zawsze coś nam wpadnie w oko i zawsze będziemy kupowały nowe roślinki.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Ogród Osek

Post autor: elza »

Dokładnie tak jest Oleńko jak Iga mówi,z nami nie ma takiej opcji,żeby czegoś nie dokupić.Właściwie to i piękne i straszne,ale co zrobić. Tak to już jest z zielono-zakręconymi.
Ulewa wczoraj była potworna na pomorzu,ale bardzo ciepło,za to pod wieczór zrobiło się bardzo zimno i tak zostało do dziś. Za oknem paskudnie-klient do mnie do biura nawet jeden nie zajrzy to serfuję po necie z nudów.
Oby na weekend przyszła lepsza pogoda,bo tyle pracy przede mną na działce.....w domu też,ale dla mnie działka ważniejsza.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Ogród Osek

Post autor: OLAOSKA »

Iga mamy do siebie blisko ,to i pogoda podobna :lol: .
Oto obiecane foto -story ( byłam wyskoczyć do ogrodu ,ale dziś za zimno na prace )
Załączniki
nasz prywatny łuk triumfalny :)
nasz prywatny łuk triumfalny :)
P4020688.JPG (54.98 KiB) Przejrzano 2129 razy
pojawiły się już kwiatki , bardzo lubię ten krzak ,ale mam problem ,aby zapamiętać jak się nazywa :(
pojawiły się już kwiatki , bardzo lubię ten krzak ,ale mam problem ,aby zapamiętać jak się nazywa :(
przy wejściu do domu -rogaś z doliny Osek wraz ze skrzeczącą żabą witają przybyszów
przy wejściu do domu -rogaś z doliny Osek wraz ze skrzeczącą żabą witają przybyszów
coraz bardziej rosną w górę serduszka -to duże to białe ,a na dole maleńkie dwa różowe
coraz bardziej rosną w górę serduszka -to duże to białe ,a na dole maleńkie dwa różowe
hiacynty niestety zamiast żółtych okazały się białe ,ale i tak pięknie zakwitły
hiacynty niestety zamiast żółtych okazały się białe ,ale i tak pięknie zakwitły
P4090673.JPG (69.26 KiB) Przejrzano 2129 razy
głóg -prezent od syna
głóg -prezent od syna
Jedyny kwitnący tulipan
Jedyny kwitnący tulipan
poszkodowane szachownice :(
poszkodowane szachownice :(
nowy nabytek żurawina ,ale zupełnie nie wiem oprócz ziemi ,wilgoci i słońca jak ja prowadzić ????
nowy nabytek żurawina ,ale zupełnie nie wiem oprócz ziemi ,wilgoci i słońca jak ja prowadzić ????
kolorowe cynie ,takich jeszcze nie widziałam
kolorowe cynie ,takich jeszcze nie widziałam
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Ogród Osek

Post autor: Iga51 »

Olu, łuk nad wejściem - ekstra. Nie wiem czy bym ubolewała, że zamiast żółtych hiacyntów mam białe. Uwielbiam białe kwiaty. Pięknie już na Twojej działeczce.
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Ogród Osek

Post autor: OLAOSKA »

Cd.
Załączniki
hortensja coraz bardziej zielona
hortensja coraz bardziej zielona
migdałek już niedługo w całej krasie
migdałek już niedługo w całej krasie
kalina z resztkami owoców -to też prezent od syna ,tyle ,że już dwuletni :)
kalina z resztkami owoców -to też prezent od syna ,tyle ,że już dwuletni :)
przylaszczki
przylaszczki
P4090680.JPG (61.82 KiB) Przejrzano 2128 razy
brzoskwinia zaczęła  kwitnienie
brzoskwinia zaczęła kwitnienie
pierwsza wiosnę w kwiatach oznajmia u nas śliwa
pierwsza wiosnę w kwiatach oznajmia u nas śliwa
róże posadzone na jesień
róże posadzone na jesień
P4090703.JPG (72.09 KiB) Przejrzano 2128 razy
trochę lasu przed domem :)
trochę lasu przed domem :)
borówki zabierają się do rozkwitu
borówki zabierają się do rozkwitu
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Osek

Post autor: malina »

Olu ten krzak na 2 zdjęciu żółto kwitnący to Złotlin Kerria,chyba się nie mylę.Halina :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Ogród Osek

Post autor: OLAOSKA »

Dziękuję Halinko -to była właśnie ta nazwa.

-- Ostatnio dodano 9 kwie 2014, o 15:20 --

Prawdziwy kwiecień plecień u nas dzisiaj -deszcz na przemian ze słoneczkiem ,ulewa z gradem i tęcza na końcu tego kołowrotu.
Bardzo podobają mi się dalie ,nawet sobie ich kilka kupiłam ,tylko nie wiem czemu one mnie nie lubią :( .Mam problem z przezimowaniem ,wykopuję przed przymrozkami ,osuszam i przechowuje w torfie ,ale zawsze dopada je pleśń ...
Czy ktoś próbował trzymać dalie w dużej donicy?? ta na obrazku jest niziutka- 60 cm , pięknie by wyglądała w donicy przed domem.
Mam też prośbę -nie wiem co zrobić z żurawiną -ktoś z Was może hoduje w ogródku ?? wiem tylko ,że kwaśna ziemia i słońce i woda ...
Teraz nastąpi prezentacja moich siewów :)
niektóre roślinki już sporo podrosły , pomidorki dziś przesadzam ,ale kwiaty jak zwykle słabo -najlepiej wychodzą mi te siane wprost do gruntu :oczami:.
Zapomniałam się pochwalić zakupionymi doniczkami - zrobię z nich kaskadowy ogródek ziołowy na balkonie , bo mój naturalny zawsze jest zdewastowany ,jak zakupujemy drzewo na opał .Od teraz obiecałam sobie ,że w sklepie patrzę tylko na chleb i coś do chleba :( .
Może ktoś ma nadwyżki roślinek na skalniaki? chętnie przygarnęłabym maleństwa :mrgreen:
Załączniki
zakupiona dalia
zakupiona dalia
pomidorki
pomidorki
papryka i kabaczki
papryka i kabaczki
ogórki
ogórki
begonie po raz pierwszy sadzone z cebul ,do tej pory kupowałam na rynku już gotowy produkt kwitnący :)
begonie po raz pierwszy sadzone z cebul ,do tej pory kupowałam na rynku już gotowy produkt kwitnący :)
P4090698.JPG (67.29 KiB) Przejrzano 2126 razy
na wysadzenie czeka jagoda goi
na wysadzenie czeka jagoda goi
a takie oto donice kupiłam w liczbie 3 sztuk na ogródek ziołowy na balkonie ,a to co w nich jest to zalążek mojego ogródka skalnego
a takie oto donice kupiłam w liczbie 3 sztuk na ogródek ziołowy na balkonie ,a to co w nich jest to zalążek mojego ogródka skalnego
P4090700.JPG (62.46 KiB) Przejrzano 2126 razy
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Ogród Osek

Post autor: Zenia »

Olu..świetna ta donica, takiej nie widziałam. :D . Moje doniczki z begoniami powędrowały właśnie na działkę, tam niech czekają na swój czas. :lol: Hortensja bardzo ładnie ci ruszyła z zielonym, moją niedawno kupioną wsadziłam już na miejsce docelowe. Oby przymrozku nie było. :roll: Ładnie już u ciebie wszystko się zieleni, kolorków także sporo i ten łuk triumfalny. :super:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogród Osek

Post autor: Elzbieta M »

Też mi się podoba ta oryginalna doniczka. Olu , a jak kwitnie ten wasz łuk triumfalny?
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Ogród Osek

Post autor: OLAOSKA »

Kwitnie podobnie do tego wiciokrzewu zmieszany jeszcze z innym pnącym krzaczkiem

-- Ostatnio dodano 9 kwie 2014, o 22:21 --

Doniczki mam z Netto ,stosunkowo niedrogie.
Zeniu -a begonie masz już na powietrzu ,bez osłon ??
Załączniki
wiciokr.jpg
wiciokr.jpg (12.32 KiB) Przejrzano 2118 razy
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Ogród Osek

Post autor: elza »

Olu cudnie u ciebie!!!!A ta sarenka to moje klimaty.Kocham las i wszystko co z nim związane poza pająkami.Chętnie się podzielę z tobą roślinkami na skalniak za niedługą chwilkę.Za jakieś 2-3 tyg będę robiła malutką rewolucję w skalniaku to mogę wtedy uszczknąć co nie co dla ciebie. Jak będę na działeczce zrobię ci foty z bliska co mam.Mieszkamy blisko to myślę,że jest duża szansa,że roślinki przeżyją podróż.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Ogród Osek

Post autor: OLAOSKA »

Bardzo będę wdzięczna Elzo :):)
Oprócz jelonka mam jeszcze dwóch większych pomocników i całą rzeszę małych , które na razie czekają w szopie na słonko.
Załączniki
krecikowo
krecikowo
P4090705.JPG (54.2 KiB) Przejrzano 2113 razy
P4090706.JPG
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
ODPOWIEDZ