OGRÓD OD ANDU

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM

Znowu chłodno i deszczowo ,wydaje się,że przyroda odbiera ten miesiąc kwietniowego lata z zeszłego roku.
Rozkwitają wrzosowate, Rh w tym roku skromniej ,mam takiego, który w tym roku ma 3 kwiaty, a rok temu był kulą kwiatów.
Kilka fotek.
Załączniki
Najładniejszy rh POLARIS i najbardziej "wyrozumiały"
Najładniejszy rh POLARIS i najbardziej "wyrozumiały"
azalia czerwona zaczyna rozkwitać ,chyba to będzie pas kwiatów
azalia czerwona zaczyna rozkwitać ,chyba to będzie pas kwiatów
ANDU
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Krysia »

Piękny i różowy :-D. Azalia czerwona równie urodziwa :). U nas też bardzo mocno pada. Taki maj tego roku :-/ .
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1437
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: alokazja7 »

Andrzeju,serdeczne dzięki za doradę o azaliach.Opisz jeszcze bardzo proszę-kiedy sadzisz cebule tulipanów do skrzynek,gdzie ich przetrzymujesz i kiedy wystawiasz na dwór-pozdrawiam. :-|
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

alokazja7 pisze:Andrzeju,serdeczne dzięki za doradę o azaliach.Opisz jeszcze bardzo proszę-kiedy sadzisz cebule tulipanów do skrzynek,gdzie ich przetrzymujesz i kiedy wystawiasz na dwór-pozdrawiam. :-|
WITAM

Tulipanów nie sadzę do skrzynek, tylko prosto do gruntu .Sadzi się je na jesień ,muszą się ukorzenić i przejść zimowy czas przemrożenia wtedy na wiosnę ładnie zakwitną. Jeśli posadzisz cebule tulipanów do skrzynek to procedura ta sama ,a na wiosnę same wyjdą.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj Andrzeju ! :) Faktycznie , puchate i słodkie pukle Rh Polaris są niespotykanie piękne .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM

W ogrodzie co raz więcej kwitnących roślin ,kwitną azalie i rh i zaczynają róże. Ładna słoneczna i ciepła pogoda.
Kilka fotek - pokatuję jeszcze fotkami azalii i rh bo niedługo będą tylko zielone krzaki.
pozd
Załączniki
Grandiflora zaczyna kwitnienie,ale nie tak mocno jak rok temu
Grandiflora zaczyna kwitnienie,ale nie tak mocno jak rok temu
IMG_2894.JPG
Azalia aneke
Azalia aneke
Lilak szczepiony oszałamia zapachem, a przed nim pąk lili himalajskiej ma już 170 cm wysokości
Lilak szczepiony oszałamia zapachem, a przed nim pąk lili himalajskiej ma już 170 cm wysokości
1-szy kwiat róży artur bell - mocno pachnie
1-szy kwiat róży artur bell - mocno pachnie
azalia parkfeuer
azalia parkfeuer
azalie japońskie
azalie japońskie
IMG_2890.JPG
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Pięknie kwitną wrzosowate - szkoda tylko , że znowu rok trzeba będzie czekać , jak ubarwią ogród
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: malina »

Super zakątek na ostatnim zdjęciu , aż miło wypić kawkę albo coś innego :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: CityMatic »

Bardzo ładne roślinki, kurcze ja zawsze zazdroszczę tym co mogą uprawiać rododendrony i azalie. U mnie niestety wymaga to tyle "zachodu"i zawsze kończy się niepowodzeniem. Roślinki nie są w stanie adaptować się do tak trudnych warunków glebowych i twardej wody.
No cóż nie można mieć wszystkiego:)
Super kolory i piękne roślinki :padam: - pozdrawiam.
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1437
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: alokazja7 »

Witam i pozdrawiam-Andrzeju ja wiem,że tulipany sadzi się w jesieni,chodzi mi o to czy cebule wytrzymają większe mrozy w skrzynkach,.Widzę że jesteś doświadczonym ogrodnikiem. :-|
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Krysia »

Rewelacyjnie wyglądają kwitnące azalie i rododendrony. Pięknie u Ciebie :)
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

alokazja7 pisze:Witam i pozdrawiam-Andrzeju ja wiem,że tulipany sadzi się w jesieni,chodzi mi o to czy cebule wytrzymają większe mrozy w skrzynkach,.Widzę że jesteś doświadczonym ogrodnikiem. :-|
WITAJ CECYLIO

Wg mnie cebulki tulipanów spokojnie wytrzymają mrozy w skrzynce, w końcu w gruncie nie sadzi się je głębiej niż skrzynka. Problemem może być to ,że ziemia w skrzynce wyschnie podczas mrozów, więc albo skrzynka pod chmurką ,albo ją zakopcuj. Swego czasu miałem hiacynty w donicach i zakopałem donice do ziemi na zimę - na wiosnę cebule wyszły i zakwitły.
pozd
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

CityMatic pisze:Bardzo ładne roślinki, kurcze ja zawsze zazdroszczę tym co mogą uprawiać rododendrony i azalie. U mnie niestety wymaga to tyle "zachodu"i zawsze kończy się niepowodzeniem. Roślinki nie są w stanie adaptować się do tak trudnych warunków glebowych i twardej wody.
No cóż nie można mieć wszystkiego:)
Super kolory i piękne roślinki :padam: - pozdrawiam.
WITAJ PAWEŁ

Dzięki za odwiedziny i uznanie.
Paweł masz tak cudny ogród i tyle umiejętności w tym temacie,że warto spróbować tak konesersko z jednym egzemplarzem jakiegoś rh ,albo azalii.
Ziemię da się przygotować,a deszczówkę pewnie masz. Są rh na podkładkach Inkarho ,są one bardziej tolerancyjne na wapń.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: CityMatic »

Dlatego uwielbiam podziwiać je , bo mają swój urok , tak jak napisałem może tez nie warto jest mieć ich wszystkich? jest wtedy czym się "bardziej" zachwycić ;)
Uwielbiam jeździć do arboretum w Bolestraszycach, podczas kwitnienia tych pięknych roślin, w wakacje odwiedzam też Szklarska Porębę (prócz sentymentu) są tam piękne okazy Rh.
I raz jeszcze piękne egzemplarze, są po prostu takie "delikatne" mają kolor a zarazem przeźroczyste - wielbiciele wiedzą o czym piszę :P
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Danka »

Podziwiam kwasolubne. Pięknie kwitną. Można nacieszyć oczy :mrgreen:
ODPOWIEDZ