OGRÓD OD ANDU

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: kajaja2 »

Andu podaje ci nazwe mojej zoltej azalii KNAP HILL-HYBRYDA
Obydwie azalie sa te same
Załączniki
DSCF5122 (800x600).jpg
DSCF5141 (800x600).jpg
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

kajaja2 pisze:Andu podaje ci nazwe mojej zoltej azalii KNAP HILL-HYBRYDA
Obydwie azalie sa te same
Dziwnie to nazwali Knap-Hill to grupa azalii wielkokwiatowych,krzyżówki powstałe z różnymi grupami.
DO tej grupy należy np.PERSIL, TUCAN,CECILE,GIBRALTAR i sporo innych.
Ale ważne ,że ładna i ślicznie kwitnie.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Myślę , że Kaja nie zrozumiała , czytając pewnie karteczkę z opisem azalii - Kaju , tak jak Andu pisze , Knap Hill to nie odmiana , a grupa azalii - i ty masz pewnie i żółtą i białą właśnie z tej grupy - natomiast odmiany są nadal niewiadome , chyba że doczytasz się tam jeszcze jakiejś nazwy.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze:Myślę , że Kaja nie zrozumiała , czytając pewnie karteczkę z opisem azalii - Kaju , tak jak Andu pisze , Knap Hill to nie odmiana , a grupa azalii - i ty masz pewnie i żółtą i białą właśnie z tej grupy - natomiast odmiany są nadal niewiadome , chyba że doczytasz się tam jeszcze jakiejś nazwy.
I tu Elżbieta ma logiczną rację,choć na wielu roślinach są takie "wyczerpujące" nazwy np róża angielska czerwona i wiele innych.
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

ANDU pisze: I tu Elżbieta ma logiczną rację,choć na wielu roślinach są takie "wyczerpujące" nazwy np róża angielska czerwona i wiele innych.
Andrzeju , jak czytam taką informację , to mnie "roznosi". Jakby nie można było podać nazwy odmiany - co to znaczy np róża żółta wielkokwiatowa? Odchodzę i nie kupuję. Bo ja chcę konkretną odmianę , a nie kolor. Przed laty , jak zaczynałam i nie orientowałam sie , kupiłam kilka roslin bez nazwy. Teraz jestem bardziej wybredna.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:
ANDU pisze: I tu Elżbieta ma logiczną rację,choć na wielu roślinach są takie "wyczerpujące" nazwy np róża angielska czerwona i wiele innych.
Andrzeju , jak czytam taką informację , to mnie "roznosi". Jakby nie można było podać nazwy odmiany - co to znaczy np róża żółta wielkokwiatowa? Odchodzę i nie kupuję. Bo ja chcę konkretną odmianę , a nie kolor. Przed laty , jak zaczynałam i nie orientowałam sie , kupiłam kilka roslin bez nazwy. Teraz jestem bardziej wybredna.
Trening czyni mistrza :hyhy:
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: kajaja2 »

robienie sprostowanie bylo troche juz ciemno i nie doczytal wszytskiego i wstawiam wam zdjecie
Załączniki
DSCF8119.JPG
DSCF8120.JPG
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

O i super wyjaśniło się ,tak się domyślałem,że ta żółta to może być anneke,ale na tą białą to stawiałem na Persila,ale już wszystko wiadomo, jednak opis porządny.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Danka »

ANDU pisze:O i super wyjaśniło się ,tak się domyślałem,że ta żółta to może być anneke,ale na tą białą to stawiałem na Persila,ale już wszystko wiadomo, jednak opis porządny.
pozd
Persil ma takie kwiaty
Obrazek
Obrazek
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Piękne choć czasami różne odmiany,a kwiaty bardzo podobne.
Na fotkach są Rh CARAMBA i Rh DOMINIK ,różnią się ułożeniem kropek na płatku.
Załączniki
Rh CARAMBA
Rh CARAMBA
Rh DOMINIK
Rh DOMINIK
ANDU
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Danka »

To prawda. Czasami różnią się szczegółami :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Dlatego identyfikacja takich podobnych do siebie odmian może być trudna. Trzeba patrzeć na wiele szczegółów.
Czy masz może Andrzeju karłowe odmiany rododendronów? ( repens , impeditum). Mam w planie zakupić kilka odmian i chciałabym znać opinię o nich.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:Dlatego identyfikacja takich podobnych do siebie odmian może być trudna. Trzeba patrzeć na wiele szczegółów.
Czy masz może Andrzeju karłowe odmiany rododendronów? ( repens , impeditum). Mam w planie zakupić kilka odmian i chciałabym znać opinię o nich.
Elu nie chcę Cię straszyć ale u mnie ubiegłoroczne wszystkie padły. Myślę, że przyczyną była susza, a ja nie miałam czasu na zajęcie się nimi :-( Ale gdy kwitły były piękne :mrgreen:
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze:Dlatego identyfikacja takich podobnych do siebie odmian może być trudna. Trzeba patrzeć na wiele szczegółów.
Czy masz może Andrzeju karłowe odmiany rododendronów? ( repens , impeditum). Mam w planie zakupić kilka odmian i chciałabym znać opinię o nich.
WITAJ
Rh repens- różanecznik rozesłany miałem dwa został jeden, takie miniaturki dużych RH,właściwie to azale japońskie mogą być miniaturkmi azalii dużych.
Ładnie wygladają w grupach, na pierwszym planie ,kwitną bardzo obficie , ale wymagania tak jak każdy Rh, tak sobie pomyślałem, aby posadzić je na obrzeżu dużych Rh będą udawały młode :lol: .
Mój to Bad Eilsen. Mam go już ok 7 lat, rosną bardzo wolno, w kolorze czerwieni.
Spróbować warto.
Załączniki
BAD EILSEN
BAD EILSEN
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Danka pisze:
Elzbieta M pisze:Dlatego identyfikacja takich podobnych do siebie odmian może być trudna. Trzeba patrzeć na wiele szczegółów.
Czy masz może Andrzeju karłowe odmiany rododendronów? ( repens , impeditum). Mam w planie zakupić kilka odmian i chciałabym znać opinię o nich.
Elu nie chcę Cię straszyć ale u mnie ubiegłoroczne wszystkie padły. Myślę, że przyczyną była susza, a ja nie miałam czasu na zajęcie się nimi :-( Ale gdy kwitły były piękne :mrgreen:[/quote

Jeżeli ich nie wyrzuciłaś to może odbiją z pąków śpiących,choć proces zdrowienia Rh trwa długo.
Mam Rh CALSAP kupiony w 2009 i był posadzony w pełnym słoncu i to operacja prawie całodzienna,oczywiści liście w dół, pożółkłe, podlewania nic nie dawały. Znalazłem mu inne miejsce w 2011 roku ,rozrastał się powoli, ale bardzo nędznie kwitł ,dopiero teraz ma pełno pąków kwiatowych ,ale tyle lat to trwało, jak się nic nie wydarzy to powienien ładnie zakwitnąć.
Załączniki
Rh CALSAP
Rh CALSAP
ANDU
ODPOWIEDZ