OGRÓD OD ANDU

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: kajaja2 »

musze zerknac czy mam jeszcze etykietki.musze poszukac na innym dysku zdjec z 2015 mojego ogrodu to wstawie.
musze jeszcze cos znalesc na rododendrony bo w pewnym miesiacu zaczyna pojawiac sie rdza na krawedziach lisci.robie opryski na fytoftoroze i topsinem chwila jest ok a pozniej znow.obrywam te liscie bo nie chce aby dalej przeszlo ale ta zaraza jest :zalamany:
masz jakis sposob bo widze ze te roslinki tez goszcza u ciebie w ogrodzie.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: kajaja2 »

znalazlam ta azalie co ma kulki na allegro, przedstawiam ci linka:
SPAM (ZABRONIONY LINK DO AUKCJI INTERNETOWEJ)/azalia-wielkokwiatowa ... 97146.html
zobaczymy czy bedzie taka sama??
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: kajaja2 »

widze link nieprzeszedl wiec napisze ze to azalia HOMEBUSH tylko widze ze ta azalia dorasta do 1,5m a mi powiedziano ze do 3m,ciekawe kto ma racje
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

kajaja2 pisze:musze zerknac czy mam jeszcze etykietki.musze poszukac na innym dysku zdjec z 2015 mojego ogrodu to wstawie.
musze jeszcze cos znalesc na rododendrony bo w pewnym miesiacu zaczyna pojawiac sie rdza na krawedziach lisci.robie opryski na fytoftoroze i topsinem chwila jest ok a pozniej znow.obrywam te liscie bo nie chce aby dalej przeszlo ale ta zaraza jest :zalamany:
masz jakis sposob bo widze ze te roslinki tez goszcza u ciebie w ogrodzie.
Daj fotki jak masz.
Rh bardzo rzadko chorują, gdyby to była fytoftoroza to najczęściej roślina jest nie do uratowania.
Rh chorują najczęściej z powodu złych warunków bytowania, za dużo słońca,za sucho,zalanie wodą,nadmiar nawożenia co powoduje zasolenie gleby ,za mało pruchnicy, ciężkie podłoże i się duszą korzenie, złe pH. Może za dużo się nim opiekujesz
Srodki p-grzybowe dodatkowo trują grzyby w korzeniach.
Rh sam zrzuci uszkodzone liście, jak je obrywasz dodatkowo kaleczysz.
Daję fotkę z uszkodzeniami na moich Rh czy to podobne jak u Ciebie?
pozd
Załączniki
uszkodzenia na liściach Rh FANTASTIKA
uszkodzenia na liściach Rh FANTASTIKA
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

No jest piękna,wielkoscią to się nie przejmuj bo to tak wolno rośnie, że za 10-15 lat bedzie miała wielkość ok 1,5 m. Ja mam Irene KOstner chyba ok 15 lat i ok 1,6 wzrostu.
W opisach nie znalazlem ,że pachnie ta azalka - wielkokwiatowe z grupy Knap Hill często nie pachną no ,ale z wyglądu bardzo urodziwa.
pozd
ANDU
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: kajaja2 »

u mnie bardziej sa brazowe jakby usychaly a obrywam liscie ktore ledwo sie trzymaja na lodydze.bardziej stawiam na slonce bo u mnie patelnia.a z nawozami to wiem ze trzeba uwazac bo mozna przedobrzyc.wole azalie bo z nimi nie mam takich problemow i przynajmniej dluzej kwitna i ladniejszy efekt a rododendrony to same klopoty i tak krotko kwitna.na ta chwile nie mam zdjecia chorego rododen.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: kajaja2 »

mialam ja. wydalam ja mojej mamie,bo spodobala mi sie inna wlasnie ta co wczesniej pisalam i w jej miejsce wsadzilam mam nadzieje ze przyjmie sie i zakwitnie tak jak inne.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

kajaja2 pisze:u mnie bardziej sa brazowe jakby usychaly a obrywam liscie ktore ledwo sie trzymaja na lodydze.bardziej stawiam na slonce bo u mnie patelnia.a z nawozami to wiem ze trzeba uwazac bo mozna przedobrzyc.wole azalie bo z nimi nie mam takich problemow i przynajmniej dluzej kwitna i ladniejszy efekt a rododendrony to same klopoty i tak krotko kwitna.na ta chwile nie mam zdjecia chorego rododen.
To masz odpowiedź może masz miejsce pod drzewem, albo od północy budynku, ta roślina fakt kłopotliwa,kapryśna, duże żywe nasłonecznienie nie dla nich.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Andrzeju , do jednego podlewania sypiesz i siarczan magnezu i amonu? Ja podlewam co ok 2 tygodnie jedynie siarczanem amonu , 1 -2 łyżki na wiadro tak do końca lipca.
Trudno jest zidentyfikować odmianę jedynie po kolorze - żółtych jest kilka. Sama mam taką nn, otrzymałam ją bez nazwy. Te , które kupowałam ,znam wszystkie "po imieniu"
To jest moja nn . Anneke chyba ma mocniejszy żółty kolor? Rośnie niżej od pozostałych moich wielkokwiatowych. Ale z kolei ta plamka na górnym płatku mogłaby wskazywać na Anneke.
21maj 2012 021.jpg
azalia NN 23 maj.jpg
Masz jakieś sugestie?
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze:Andrzeju , do jednego podlewania sypiesz i siarczan magnezu i amonu? Ja podlewam co ok 2 tygodnie jedynie siarczanem amonu , 1 -2 łyżki na wiadro tak do końca lipca.
Trudno jest zidentyfikować odmianę jedynie po kolorze - żółtych jest kilka. Sama mam taką nn, otrzymałam ją bez nazwy. Te , które kupowałam ,znam wszystkie "po imieniu"
To jest moja nn . Anneke chyba ma mocniejszy żółty kolor? Rośnie niżej od pozostałych moich wielkokwiatowych. Ale z kolei ta plamka na górnym płatku mogłaby wskazywać na Anneke.
Załącznik 21maj 2012 021.jpg nie jest już dostępny
Załącznik azalia NN 23 maj.jpg nie jest już dostępny
Masz jakieś sugestie?
WITAJ
Tak mieszam siarczan magnezu i amonu,ale kapiel taka robię głównie z powodu magnezu siarczanu amonu dodaję odrobinę z powodu azotu,ładnie się zielenią liście, oczywiście standartowo daję im nawóz wieloskładnikowe z mikroelementami (bez wapnia).Kąpiel taka robię tak raz w miesiącu,więc tak z 3 razy w sezonie. Ale wiesz skoro twoją metodą ładnie rosną to jest ok - ważne ,aby nie za dużo soli dla wrzosowatych.
A pachnie Ci ta żółta?anneki pachną dość mocno na mojej fotce faktycznie jest bardziej żółta - ale wiesz jak nie ma kartki z nazwą(i to jeszcze niepomylonej) to można sobie zgadywać - tego tyle jest.
pozd
Załączniki
IMG_2160.JPG
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze:Andrzeju , do jednego podlewania sypiesz i siarczan magnezu i amonu? Ja podlewam co ok 2 tygodnie jedynie siarczanem amonu , 1 -2 łyżki na wiadro tak do końca lipca.
Trudno jest zidentyfikować odmianę jedynie po kolorze - żółtych jest kilka. Sama mam taką nn, otrzymałam ją bez nazwy. Te , które kupowałam ,znam wszystkie "po imieniu"
To jest moja nn . Anneke chyba ma mocniejszy żółty kolor? Rośnie niżej od pozostałych moich wielkokwiatowych. Ale z kolei ta plamka na górnym płatku mogłaby wskazywać na Anneke.
21maj 2012 021.jpg
azalia NN 23 maj.jpg
Masz jakieś sugestie?
Może to ta?
Azalia 'Northern Hi-Lights'
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

ANDU pisze: Może to ta?
Azalia 'Northern Hi-Lights'
Sprawdziłam , ale liście ma zdecydowanie inne.Moja pachnie , może nie tak intensywnie jak np Sunte Nectarine , ale jednak. Aby ją zidentyfikować , będę sie jej musiała dobrze przyglądać od wiosny - kolor pąków , liści, przebarwienie jesienią itp. Czy pamiętasz , kiedy kwitnie Twoja Anneke? Tychy niedaleko od Krakowa , więc termin kwitnienia powiniem byc ten sam. Ja robiłam zdjęcie ok 20 maja.
Czy masz zbliżenie kwiatów Anneke?
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze:
ANDU pisze: Może to ta?
Azalia 'Northern Hi-Lights'
Sprawdziłam , ale liście ma zdecydowanie inne.Moja pachnie , może nie tak intensywnie jak np Sunte Nectarine , ale jednak. Aby ją zidentyfikować , będę sie jej musiała dobrze przyglądać od wiosny - kolor pąków , liści, przebarwienie jesienią itp. Czy pamiętasz , kiedy kwitnie Twoja Anneke? Tychy niedaleko od Krakowa , więc termin kwitnienia powiniem byc ten sam. Ja robiłam zdjęcie ok 20 maja.
Czy masz zbliżenie kwiatów Anneke?
Zbliżeń nie mam ,a na fotkach są daty, ta powyżej jest z 28,05,2015
pozd
ANDU
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: kajaja2 »

Andrzeju
ja mam chyba ta co ty bo moja bardzo intensywnie pachnie,wiec dzis gdy wroce do domu to zajrze czy mam etykiety pomaranczowa ktora mam to tez intensywnie pachnie.pol ogrodu mam w tym zapachu.na zdjeicach masz czerwona tez czy ona tylko tak wyszla i jest w innym odcieniu bo jest tez piekna i czy tez tak pachnie.Gdybym nie miala etykiety to podjade ze zdjeciami do mojej Pani ze szkółki i ona sadze ze mi powie(tylko to dopiero na wiosne)
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

kajaja2 pisze:Andrzeju
ja mam chyba ta co ty bo moja bardzo intensywnie pachnie,wiec dzis gdy wroce do domu to zajrze czy mam etykiety pomaranczowa ktora mam to tez intensywnie pachnie.pol ogrodu mam w tym zapachu.na zdjeicach masz czerwona tez czy ona tylko tak wyszla i jest w innym odcieniu bo jest tez piekna i czy tez tak pachnie.Gdybym nie miala etykiety to podjade ze zdjeciami do mojej Pani ze szkółki i ona sadze ze mi powie(tylko to dopiero na wiosne)
Z czerwonej mam azalię PARKFEUER (parkowy ogień) jest w innej częci ogordu i zasłania płot sąsiada ,ta rośnie silnie jak na azalie.

pozd
Załączniki
AZALIA PARKFEUER
AZALIA PARKFEUER
ANDU
ODPOWIEDZ