OGRÓD OD ANDU

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Alexa »

Witaj Andu😀
Pospacerowałam po Twoim bajecznym ogrodzie. Tuż przed nadejściem wiosny tęsknota za kolorami w ogrodzie coraz większa. Najbardziej zazdroszczę rododendronów i azalii, które ja, z uporem maniaka sadzę w swoim ogrodzie, by za 2-3 lata je wyrzucać. Stale doskonalę się w ich uprawie, ale ani ja, ani one sobie nie radzą🙁 W ubiegłym roku powiedziałam sobie stanowczo NIE, nigdy więcej, ale patrząc na Twoje piękności nie jestem pewna swojej silnej woli😀
Czekam z niecierpliwością nadejścia wiosny.
Pozdrawiam i kwiatuszki zostawiam💐
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Alexa pisze: 2021-03-02, 19:12 Witaj Andu😀
Pospacerowałam po Twoim bajecznym ogrodzie. Tuż przed nadejściem wiosny tęsknota za kolorami w ogrodzie coraz większa. Najbardziej zazdroszczę rododendronów i azalii, które ja, z uporem maniaka sadzę w swoim ogrodzie, by za 2-3 lata je wyrzucać. Stale doskonalę się w ich uprawie, ale ani ja, ani one sobie nie radzą🙁 W ubiegłym roku powiedziałam sobie stanowczo NIE, nigdy więcej, ale patrząc na Twoje piękności nie jestem pewna swojej silnej woli😀
Czekam z niecierpliwością nadejścia wiosny.
Pozdrawiam i kwiatuszki zostawiam💐
WITAJ

Dzięki za odwiedziny i miłe słowa.
pozd
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

W Dniu Kobiet najlepsze życzenia - dla wszystkich Pań na forum wszystkiego najlepszego.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Serdeczne dzięki :-D
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: malina »

:padam: dziękuję
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Andrzejku, jak się ma twoja werbena? Ja wysiałam nasionka 21 lutego , wyrosły cieniutkie niteczki wysokie na jakieś 1,5 - 2 cm. Odsłoniłam folię , którą były nakryte, trzymam w jasnym miejscu ale nie nasłonecznionym . Z podlewaniem mam kłopot, zraszam delikanie , ale i tak widzę , że część z nich pada. Jak jest u Ciebie? Pamięam , że wysiewałeś wcześniej.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze: 2021-03-10, 11:01 Andrzejku, jak się ma twoja werbena? Ja wysiałam nasionka 21 lutego , wyrosły cieniutkie niteczki wysokie na jakieś 1,5 - 2 cm. Odsłoniłam folię , którą były nakryte, trzymam w jasnym miejscu ale nie nasłonecznionym . Z podlewaniem mam kłopot, zraszam delikanie , ale i tak widzę , że część z nich pada. Jak jest u Ciebie? Pamięam , że wysiewałeś wcześniej.
WITAJ ELU

U mnie powschodziły ,ale podobnie po podlewaniu sporo siewek zwiędło i często to się dzieje też z innymi roślinami . Może coś w tej wodzie im przeszkadza,albo różnice temp. Latem wschodzące rośliny w doniczkach podlewam wodą deszczową z beczek i to jak leci i nic im się nie dzieje.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Z takimi delikatnymi siewkami zwykle jest kłopot - podlewać - to się pochylają do ziemi i nie podnoszą , nie podlewać - to obawa że zwiędną i na to samo wychodzi. Mam tylko nadzieję , że nie wszystkie mi padną.Wolę wschodzące nasionka np typu dalii, bo są grube i mocne. Ale w tym roku ich nie wysiewam , zamówiłam kilka karp dalii karłowych. 4 kolory, liczę na to , że pomyłki w dostawie nie będzie.
U mnie , tak jak i u ciebie - zimno, czekam na ładne dni , aby pojechac na wieś.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM WSZYSTKICH

U nas to samo zimno, śnieg i mróz, ale od czwartku wyraźne ocieplenie.
pozd
Załączniki
IMG_2053.JPG
ANDU
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Alexa »

Ale numer! Dopiero teraz doczytałam, że ANDU to mężczyzna, a nie kobieta 😀 Rzadko mężczyźni są aktywni na forach, więc byłam święcie przekonana, że piszę do nowej koleżanki☺️

Witaj jeszcze raz Andrzeju,
U mnie też zimno i wietrznie. Nie mogło by być inaczej, skoro mieszkam 20 km od Ciebie.
Pozdrawiam, życząc Tobie i nam wszystkim rychłego nadejścia upragnionej wiosny.
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM

U nas pochmurno, temp ok 7 st. ,ale sucho. Od soboty ma być ok 15 st. Opryskałem dzisiaj róże miedzianem.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

ANDU pisze: 2021-03-24, 20:13 WITAM

U nas pochmurno, temp ok 7 st. ,ale sucho. Od soboty ma być ok 15 st. Opryskałem dzisiaj róże miedzianem.
pozd
A u nas dzisiaj + 12 st. RURZE 😀 tez opryskam miedzianem .Dobrze, że napisałeś 👍 .Dzisiaj obciełam uschnięte cześci .pozdrawiam .
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2021-03-24, 21:53
ANDU pisze: 2021-03-24, 20:13 WITAM

U nas pochmurno, temp ok 7 st. ,ale sucho. Od soboty ma być ok 15 st. Opryskałem dzisiaj róże miedzianem.
pozd
A u nas dzisiaj + 12 st. RURZE 😀 tez opryskam miedzianem .Dobrze, że napisałeś 👍 .Dzisiaj obciełam uschnięte cześci .pozdrawiam .
A to RURY będą zdrowo kwitły. A posadziłaś jesienią tulipany do doniczek tak jak planowałaś?
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

Dzień dobry - nie, nie posadziłam 👎, ale dosadziłam w gruncie .Coś jesienią zle się czułam, za to teraz jestem jak skowronek .Jeszcze tylko załapać się powinnam na szczepienie i byłabym zadowolona .Dobrego , ciepłego dzionka życzę .
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2021-03-25, 06:55 Dzień dobry - nie, nie posadziłam 👎, ale dosadziłam w gruncie .Coś jesienią zle się czułam, za to teraz jestem jak skowronek .Jeszcze tylko załapać się powinnam na szczepienie i byłabym zadowolona .Dobrego , ciepłego dzionka życzę .
WITAM
A ja nasadziłem tulipanów botanicznych ,bo tak mi o tulipanach przypomniałaś i wychodzą ,zobaczymy jak zakwitną, bo cebulki były skromne.
U nas ładna słoneczna, sucha pogoda, rozwijają się krokusy.
Czas otworzyć sesję zdjęciową na rok 2021.
pozd
Załączniki
IMG_2054.JPG
IMG_2055.JPG
IMG_2056.JPG
IMG_2058.JPG
IMG_2059.JPG
IMG_2061.JPG
IMG_2060.JPG
ANDU
ODPOWIEDZ