OGRÓD OD ANDU

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze: 2021-01-30, 21:02
ANDU pisze: 2021-01-17, 17:52 Wysiałem je dzisiaj było tego ok 0,3g gdzieś ze 100 nasion ,a zapakowane do wora o wymiarach 16*12 cm.
I jak Twoja werbena? Czy coś już wykiełkowało?Ja właśnie kupiłam , tyle że zwisającą
Jeszcze nie wysiewam.
WITAJ ELU
Tak zaczyna kiełkować i werbena i jakieś zielska z ziemi, a co z tego będzie zobaczymy w maju ,to jeszcze sporo czasu i różnie po drodze może się wydarzyć. Posiałem dzisiaj też nasionka papryki diabelsko ostrej, ale ta to zawsze mi wschodzi i owocuje.
U nas sporo śniegu i ok -8 st teraz ,a w nocy ma być do -15 st.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

Witam , ooo to mrozik spory .Pewnie mieszkasz na wschodniej rubierzy .U nas ze dwa razy trochę przymroziło i raz spadł obfitszy śnieg .Teraz tylko nie wielkie łaty śniegu zalegają o milimetrowej grubości . Szkoda, byloby trochę wilgoci na wiosnę .pozdrawiam.
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

O matko !!!! co tu tak pusto, śnieg Was wszystkich przysypał ? czy co ? Piszcie coś, bo wiosną nie będzie czasu . Jakie plany macie ???
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2021-02-09, 16:53 O matko !!!! co tu tak pusto, śnieg Was wszystkich przysypał ? czy co ? Piszcie coś, bo wiosną nie będzie czasu . Jakie plany macie ???
WITAM

Hej Aniu śniegu u nas napadało ,ale nie tyle co w styczniu za to mrozy całą dobę w dzień ok -5 ,a w nocy do -13 (jak na razie). Może się uda, że mrozy będą razem ze śniegiem.
Kupiłem już nasiona warzyw na ten rok(większość co było w lidlu) Tak na początku marca wysieję aksamitki i cynie (z nasion nazbieranych jesienią)
Miła jest świadomość,że już za 3 tygodnie zacznie się następny miesiąc, a w nim wiosna. A niedawno był listopad.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

ANDU pisze: 2021-02-09, 18:48
anna1946 pisze: 2021-02-09, 16:53 O matko !!!! co tu tak pusto, śnieg Was wszystkich przysypał ? czy co ? Piszcie coś, bo wiosną nie będzie czasu . Jakie plany macie ???
WITAM

Hej Aniu śniegu u nas napadało ,ale nie tyle co w styczniu za to mrozy całą dobę w dzień ok -5 ,a w nocy do -13 (jak na razie). Może się uda, że mrozy będą razem ze śniegiem.
Kupiłem już nasiona warzyw na ten rok(większość co było w lidlu) Tak na początku marca wysieję aksamitki i cynie (z nasion nazbieranych jesienią)
Miła jest świadomość,że już za 3 tygodnie zacznie się następny miesiąc, a w nim wiosna. A niedawno był listopad.
pozd
Hejka ,u nas śniegu też dosypało, odczuwam to codziennie, bo muszę iść po grudach i zaspach do miasta .Też kupiłam już trochę nasionek, m.in. Onętek , Cynia wytworna daliowa . Nie będę robiła sadzonek, nie mam miejsca na u stawianie doniczek . Kupię sobie parę sadzonek a dokupię tylko takie wysiewane do gruntu . Mam dużo cebulowych i wieloletnich i na tym skończę . Chcę mieć ogród samowystarczalny z roślinami samo wysiewającymi się i rosnącymi bez mojej pomocy . Chcę poleżeć między pachnącymi kwiatami na leżaczku ustawionym na naturalnym trawniku . W trawnik już wsiałam stokrotki , prymulki i inne koniczynki . Tak lubię .
P.S . Czosnek pod śniegiem . Przed opadami widziałam już gdzieniedzie zielone kiełki .
JA POTRZEBUJĘ WIOSNY, ŻEBY ŻYĆ .
spacer z Rosi 050.JPG
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: malina »

Anno , ja też potrzebuję wiosny by żyć :padam: :rotfl: , zbieram siły na wiosnę bo mam do obrobienia 2 ogrody , teraz coś szyję na Święta wielkanocne i nie tylko , nic nie robić jakby unicestwić się :orany: byle do wiosny hej :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM

Aniu onętki też mam i to dużo ,same się sieją w takich ilościach,że muszę je usuwać. U mnie na trawniku też sobie rosną gęsi pępki, koniczyny białe,jaskry, oregano , ograniczam tylko mniszki ,ogólnie z trawnikiem się nie cackolę -tylko koszenie.
Nasiej sobie niezapominajek - będą już na stałe, a z pachnących lilie trąbkowe i drzewiaste.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

Donoszę :-) , że czosnek pięknie wschodzi . A jak u Ciebie ? :przestraszony:
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2021-02-19, 13:06 Donoszę :-) , że czosnek pięknie wschodzi . A jak u Ciebie ? :przestraszony:
A jeszcze nie wiem na grządce jeszcze pełno śniegu, pewno zejdzie w następnym tygodniu ma być u nas do 14 st.
pozd
ANDU
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Bettiw »

Cieplusio było w weekend, szalałeś na działeczce? Też uporządkowałam nasiona, prawie wszystko mam już kupione. Jeszcze wybiorę się do ogrodniczego. W marketach asortyment stały i nie ma wszystkiego a mam upatrzoną fasolkę szparagową, w zeszłym roku byłam nią zachwycona, dobrze ze zachowało się opakowanie bo nie pamiętałam nazwy.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Bettiw »

A u mnie czosnku jeszcze nie widać, dobrze że patyczkami jesienią zaznaczyłam rządki w których powsadzałam ząbki, to mogłam troszkę wzruszyć ziemię pomiędzy (mam taką nadzieję).
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM

U mnie czosnek i szpinak ozimy wychodzi na grządkach ,a na trawniku zakwitł krokus.
pozd
Załączniki
IMG_2051.JPG
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

U mnie dopiero co śnieg się stopił , czosnku nie widać. A w trawniku stokrotkom pokazują sie pączki. Jak kwitną , to wtedy trawnik ładnie wygląda , ale później - to już wcale.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze: 2021-02-26, 09:57 U mnie dopiero co śnieg się stopił , czosnku nie widać. A w trawniku stokrotkom pokazują sie pączki. Jak kwitną , to wtedy trawnik ładnie wygląda , ale później - to już wcale.
WITAM

Elu u mnie podobnie ,mokro, ale część róż już obciąłem. Na trawniku też mam kwitnącą już stokrotkę ,kwitnie cały czas ,ale przy koszeniu ją omijam no i dlatego kwitnie, jak jest ich kilka to można takie manewry czarować.
Na grządkach wychodzą tulipany,krokusy i hiacynty i inne wiosenne cebulowe, ale widać,że w tym roku dłużej spały niż rok temu o tej porze. Wiosna się zbliża galopem ,ptaszyska też już śpiewają.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Ja jeszcze nie obcinałam róż i nie rozgarnęłam kopczyków. Jutro wybieram się na działkę , mam w planie cięcie hortensji bukietowych.
ODPOWIEDZ