OGRÓD OD ANDU

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2020-11-12, 08:07 Też nie obrywam cebulek przybyszowych rosną w kępie w dodatku nie przesadzam lilii . Rosną sobie w jednym miejscu od chwili posadzenia . Łodyg też nie obcinam tylko same kwiatostany po przekwitnięciu, łodygi wykręcam gdy już są wyschnięte . Brzydko to wygląda, bo stoją takie patyki, trzeba jednak na to przymknąć oko .
Aniu dobrze robisz z łodygami ,dopóki są zielone to cebula jest karmiona ,u mnie to samo pełno suchych patyków ,ja jedynie obcinam je i zostawiam tak z 10cm ,wtedy wiosną wiem ,gdzie cebula jest posadzona.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

U mnie ta sucha łodyga to też wyznacznik, gdzie cebula posadzona. Wiosną wiem , że w tym miejscu nic posadzić nie mogę.
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

Aniu dobrze robisz z łodygami ,dopóki są zielone to cebula jest karmiona ,u mnie to samo pełno suchych patyków ,ja jedynie obcinam je i zostawiam tak z 10cm ,wtedy wiosną wiem ,gdzie cebula jest posadzona.
pozd
ANDU

Hej,hej - sęk w tym, ze ja już nic nie mogę dosadzić, dołożyć , poprawić na grządce . Na środku ogrodu mam wyspę z całym moim dobrodziejstwem . Tam już nic nie dosadzę i nie poprawię . Wśród bylin wyższych rosną cebulowe różnorodności i nie ma miejsca na haczkę czy inny sprzęt . Staram się na bieżąco, na jednej nodze :lol: robić porządki . Napisz mi proszę, jak te Twoje tulipany z pierwszego zdjęcia rosnące w doniczkach są utrzymywane w dobrej kondycji . Czy one cały czas są w donicach czy je przesadzasz ?Bardzo mi się podoba taki pomysł i na takie rozwiązanie miałabym miejsce . Ile cebulek jest w doniczce ? No po prostu napisz jak to robisz :padam: .Pozdrawiam serdecznie .
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2020-11-13, 07:59 Aniu dobrze robisz z łodygami ,dopóki są zielone to cebula jest karmiona ,u mnie to samo pełno suchych patyków ,ja jedynie obcinam je i zostawiam tak z 10cm ,wtedy wiosną wiem ,gdzie cebula jest posadzona.
pozd
ANDU

Hej,hej - sęk w tym, ze ja już nic nie mogę dosadzić, dołożyć , poprawić na grządce . Na środku ogrodu mam wyspę z całym moim dobrodziejstwem . Tam już nic nie dosadzę i nie poprawię . Wśród bylin wyższych rosną cebulowe różnorodności i nie ma miejsca na haczkę czy inny sprzęt . Staram się na bieżąco, na jednej nodze :lol: robić porządki . Napisz mi proszę, jak te Twoje tulipany z pierwszego zdjęcia rosnące w doniczkach są utrzymywane w dobrej kondycji . Czy one cały czas są w donicach czy je przesadzasz ?Bardzo mi się podoba taki pomysł i na takie rozwiązanie miałabym miejsce . Ile cebulek jest w doniczce ? No po prostu napisz jak to robisz :padam: .Pozdrawiam serdecznie .
WITAJ ANIU

Aniu to takie złudzenie w tych zielonych doniczkach są pelargonie na tle tulipanów. Ale można posadzić cebulki w doniczkach w takich wyższych ok 15 cm ,doniczki (muszą mieć dziurki i można je zadołować na okres zimy) ilość na doniczkę tak sensownie z czasem i tak się zrobi im ciasno. Tulipany nie marzną i muszą przejść okres zamrożenia . Na wiosnę można też posadzić do doniczek cebule lilii - też tak robię. Wszedłem na stronę benex i można jeszcze kupić cebule tulipanów -ja sobie dokupiłem tulipany botaniczne wytnę pasek trawy i posadzę - botanicznych jeszcze nie mam.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

WITAJ ANIU

Aniu to takie złudzenie w tych zielonych doniczkach są pelargonie na tle tulipanów. Ale można posadzić cebulki w doniczkach w takich wyższych ok 15 cm ,doniczki (muszą mieć dziurki i można je zadołować na okres zimy) ilość na doniczkę tak sensownie z czasem i tak się zrobi im ciasno. Tulipany nie marzną i muszą przejść okres zamrożenia . Na wiosnę można też posadzić do doniczek cebule lilii - też tak robię. Wszedłem na stronę benex i można jeszcze kupić cebule tulipanów -ja sobie dokupiłem tulipany botaniczne wytnę pasek trawy i posadzę - botanicznych jeszcze nie mam.
pozd
ANDU

Kupuję w "BENEX" a raczej kupowałam w ubiegłym roku i w tym roku wiosna . Jestem zadowolona . Z tulipanami zrobię tak jak piszesz, posadzę w doniczkach i ustawię w rządku będzie pięknie . Ty to mróweczka jesteś, taka mróweczka - pracowitka . Kwiaty do flakonu kupuje na ryneczku albo w markecie . Wszyscy znajomi wiedzą, że moje kwitnące ogrodowe zostają w ogrodzie na zawsze . Jeszcze trochę czasu potrzebuję i mój ogród też będzie piękny . Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

Zmieniłam okulary i faktycznie na zdjęciu w pierwszym rzędzie stoją pelargonie . Ale i tak jest pięknie :-)
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

Witaj - nie wiem czy zajrzysz w mój wątek, więc zapytam w Twoim .Dostałam kilka dorodnych krzewów bukszpanu, są wykopane z karpami i sporo ziemi na niej . Czy mogę je wkopać u siebie czy to względny czas na takie przesadzanie ? Masz może doświadczenie w tej sprawie ? Proszę napisz .
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: malina »

anna1946 pisze: 2020-11-16, 08:08 Witaj - nie wiem czy zajrzysz w mój wątek, więc zapytam w Twoim .Dostałam kilka dorodnych krzewów bukszpanu, są wykopane z karpami i sporo ziemi na niej . Czy mogę je wkopać u siebie czy to względny czas na takie przesadzanie ? Masz może doświadczenie w tej sprawie ? Proszę napisz .
A ja mogę Tobie doradzić ;) :zawstydzony:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

malina pisze: 2020-11-17, 09:16
anna1946 pisze: 2020-11-16, 08:08 Witaj - nie wiem czy zajrzysz w mój wątek, więc zapytam w Twoim .Dostałam kilka dorodnych krzewów bukszpanu, są wykopane z karpami i sporo ziemi na niej . Czy mogę je wkopać u siebie czy to względny czas na takie przesadzanie ? Masz może doświadczenie w tej sprawie ? Proszę napisz .
A ja mogę Tobie doradzić ;) :zawstydzony:
Każde rady są bardzo cenne ,w końcu to nasze praktyczne doświadczenia (bezcenne).
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

malina pisze: 2020-11-17, 09:16
anna1946 pisze: 2020-11-16, 08:08 Witaj - nie wiem czy zajrzysz w mój wątek, więc zapytam w Twoim .Dostałam kilka dorodnych krzewów bukszpanu, są wykopane z karpami i sporo ziemi na niej . Czy mogę je wkopać u siebie czy to względny czas na takie przesadzanie ? Masz może doświadczenie w tej sprawie ? Proszę napisz .
A ja mogę Tobie doradzić ;) :zawstydzony:
Witaj , oczywiście . Pytam Andu, bo jako jedyny odpowiada na moje pytania . Każda rada jest bezcenna . Dziękuję Ci malinko ,
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM WSZYSTKICH

U nas też dzisiaj piękna słoneczna pogoda,ale wczoraj to cały dzień deprecha. Tydzień temu dosadziłem tulipany botaniczne ,kupiłem to co mieli 11 odmian po 5 szt zobaczymy jak to będzie wiosną wyglądało.
mucha jeszcze się wygrzewa
mucha jeszcze się wygrzewa
Jest taki późny listopad ,a chryzantemy dalej ładnie kwitną.
Kilka ostatnich ich fotek
Załączniki
IMG_2039.JPG
IMG_2037.JPG
IMG_2035.JPG
IMG_2036.JPG
IMG_2034.JPG
ANDU
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: malina »

Niech kwitną nawet do wiosny i dłużej :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Danka »

Te drobnokwiatowe są najtrwalsze. :D
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM WSZYSTKICH

I mamy miesiąc z zima w nazwie ,u nas piękna słoneczna pogoda ,tylko +1 st w dzień, a w nocy było prawie -6 st.
Zamontowałem karmnik dla ptaków i rozwiesiłem takie kulki tłuszczowe - ptaki przylatują grupami sikorki,wróble , sójki się trafiają.
W ogródku resztki kwiatów róż, tojadów i naparstnic no i dalej kwitną chryzantemy.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Krysia »

Chryzantemy złociste pięknie się prezentują. A ptaszki też dokarmiam, cała drobnica przylatuje do karmnika, a te większe karmię na skwerku, gdy idę po chlebuś. Pozdrawiam serdecznie :).
ODPOWIEDZ