OGRÓD OD ANDU

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Krysia »

Datury ślicznie Ci zakwitły. Hortensja szybko urośnie, a urodziwa bardzo. A bananowca zazdroszczę :-D. I pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Krysia »

Andrzejku, piszesz u mnie, że passiflorka, ta z Lidla Ci nie zakwitła. A mnie bardzo ładnie i dość szybko kwitły. Zawsze dawałam biohumus do roślin kwitnących, ale ten rok jest inny, nie jeździłam do Auchan wcale, a tam biohumus kupowałam. Ale na placu targowym, gdy kupowałam jednoroczne do koszyków, dostałam kristalon zielony (nawóz w proszku) w niedużym opakowaniu. Rozrabiałam małą ilość, ociupinkę na końcu łyżeczki do herbaty w litrowej butelce z wodą. I u mnie się sprawdził do kwiatów. To można dostać w necie. Kwiaty, także te domowe dobrze się po nim mają. Serdecznie Cię pozdrawiam :)
I jakbyś znalazł dla niej miejsce w jakimś korytarzu z temperaturą +15 stopni, to szybko by wystartowała. U mnie biała kwitła już w marcu i przez całe lato.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM WSZYSTKICH
Piękna pogoda dzisiaj słonecznie i ciepło ,fajna pogoda na sprzątanie ogródka (bez zmarzniętego nosa).
Sporo roślin jeszcze kwitnie, niedługo rozwiną się u mnie kwiaty chryzantem gruntowych . Tak szybko to lato minęło,aż trudno uwierzyć , czas tak szybko mija.
Kilka fotek.
pozd
poletko po warzywach zazieleniło się gorczycą
poletko po warzywach zazieleniło się gorczycą
tojady jeszcze kwitną
tojady jeszcze kwitną
Załączniki
IMG_2613.JPG
IMG_2609.JPG
IMG_2611.JPG
IMG_2616.JPG
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Jeszcze fajnie w ogródku, ale szkoda , że lato mamy już za sobą. Dobrze, że choc październik w miarę ciepły i słoneczny. Chętnie obejrzę Twoje chryzantemy , gdy już zakwitną.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze: 2020-10-06, 19:57 Jeszcze fajnie w ogródku, ale szkoda , że lato mamy już za sobą. Dobrze, że choc październik w miarę ciepły i słoneczny. Chętnie obejrzę Twoje chryzantemy , gdy już zakwitną.
WITAJ ELU

Dzięki za odwiedziny ,tak myślę za 2 tygodnie powinny być kwiaty. Udało mi się zrobić sadzonki z tej rośliny matecznej ,ładnie się rozrosły i też mają pączki ,mam nadzieję ,że zimę przetrzymają.
pozd
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Czy ktoś ma apaganty i zimuje je w gruncie?
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

ANDU pisze: 2020-10-06, 22:31 Czy ktoś ma apaganty i zimuje je w gruncie?
pozd
Pięknie u Ciebie jak zwykle . Taka MRÓWECZKA ogrodowa jesteś :-) . Mój zimuje w piwnicy czekam aż się rozrośnie i wtedy go przesadzę do gruntu . W Niemczech widziałam w ogrodach całe kępy -własnie zimujących . Ja odważyłam się przesadzić kalie i to w liczbie 8 szt .Zobaczę wiosną co z tego zostanie . Czytam ciągle w necie co dobrego można w ogrodzie zdziałać, bo ja zielona jestem jak groszek w tej dziedzinie . Róże obcięłam, odrosły zdrowe zielone wiosną tak jak pisałeś zrobię oprysk na tą plamistość liści . Pozdrawiam serdecznie .
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Bettiw »

Agapanty niby wrażliwe na mróz rośliny tak samo jak mieczyki, a mi jeden przezimował, z agapantami tez tak może być jak nie będzie silnego mrozu i okryjesz kopczykiem z liści czy słomy co tam znajdziesz. to przetrzymają tylko może na początki zostawić część a resztę schować, żeby w razie nieszczęścia wielkiej szkody nie było.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2020-10-08, 19:17 Znalazłam ........ https://www.youtube.com/watch?v=WW7HS6tiEdY
dzięki , oglądałem kiedyś ten film.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

ANDU pisze: 2020-10-06, 22:31 Czy ktoś ma apaganty i zimuje je w gruncie?
pozd
Miałam agapanty. Jedną zimę przetrzymały w gruncie , następną już nie. Niestety nigdy pewności nie mamy , czy zima będzie ostra, czy łagodna.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze: 2020-10-12, 10:19
ANDU pisze: 2020-10-06, 22:31 Czy ktoś ma apaganty i zimuje je w gruncie?
pozd
Miałam agapanty. Jedną zimę przetrzymały w gruncie , następną już nie. Niestety nigdy pewności nie mamy , czy zima będzie ostra, czy łagodna.
Witam
Kupiłem je na wiosnę rosną w donicach - takie szczypiorki na razie jeden niebieski zakwitł ,ale taki skromny był kwiatuszek. Są już w garażu .Będę je trzymał w donicy ,aż mocno się rozrosną .Ela ma rację u nas zimy to loteria -często łagodne ,ale od czasu do czasu przygrzmoci - 25 st i robi się miejsce na nowe zielska. U nas pada i leje cały dzień ,a wg radaru pogodowego jutro będzie tak samo - rododendrony są szczęśliwe z tego powodu.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

U mnie też non stop deszcz. I tak do końca tygodnia prognozują. Podlewanie odpada, ale Raba w pobliżu wyszła z brzegów.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM WSZYSTKICH

I zrobiła się piękna słoneczna i ciepła jesień - dobre warunki do sprzątania ogródka i tak zrobię jutro i pojutrze.
Muszę jeszcze wysadzić czosnek i wysieję szpinak ozimy - 1-szy raz, zobaczymy na wiosnę co z tego wyjdzie.
U mnie też jeszcze trochę kwiatów kwitnie - żal to powyrywać i ogładać gołą ziemię.
Kilka fotek.
pozd
ostatnia cukinia z ogrodu,będzie na kolację z sosem czosnkowym
ostatnia cukinia z ogrodu,będzie na kolację z sosem czosnkowym
a to ten krzak cukinii posianej w połowie lipca -w bardzo dobrej kondycji jak na tak późny październik
a to ten krzak cukinii posianej w połowie lipca -w bardzo dobrej kondycji jak na tak późny październik
powojnik jeszcze zakwitł
powojnik jeszcze zakwitł
begonie jeszcze ładnie kwitną ,ale późno w tym roku rozpoczęły kwitnienie
begonie jeszcze ładnie kwitną ,ale późno w tym roku rozpoczęły kwitnienie
zaczynają chryzantemy zimujące kwitnienie ,ale jeszcze skromnie
zaczynają chryzantemy zimujące kwitnienie ,ale jeszcze skromnie
kwietnik jeszcze w dość dobrej formie
kwietnik jeszcze w dość dobrej formie
resztki ostatniego mieczyka
resztki ostatniego mieczyka
Załączniki
IMG_2621.JPG
IMG_2623.JPG
IMG_2625.JPG
ANDU
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Krysia »

Andrzejku, pyszne są też placuszki z cukinii, takie jak małe placki ziemniaczane. Ja już begonii nie mam, u mnie kwitły bardzo wcześnie, aż do teraz. Dalie też masz ładne. Serdeczności ślę i zdrowia życzę :)
ODPOWIEDZ