OGRÓD OD ANDU

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM WSZYSTKICH

Aniu jestem,jestem- niecodziennie coś napiszę,ale codziennie zaglądam i czytam. Fajnie,że jesteś na tym forum tak je ożywiłaś i treściami wypełniłaś.
Ja już zakończyłem z grządkami warzywnymi (zostało kilka cukinii i jarmuż) zaorane i wysiana gorczyca.
A tak to piękna słoneczna , ciepła i sucha pogoda w ogrodzie dalej kwitnie dużo kwiatów, szczególnie róże się ożywiły.
Kilka fotek z ogrodu.
pozd
chryzantemy rozkwitają
chryzantemy rozkwitają
smagliczki niezmordowane w kwitnieniu
smagliczki niezmordowane w kwitnieniu
laura ma już chyba z 10 lat
laura ma już chyba z 10 lat
Załączniki
IMG_2590.JPG
IMG_2594.JPG
IMG_2596.JPG
IMG_2593.JPG
IMG_2597.JPG
IMG_2599.JPG
IMG_2600.JPG
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

cd jeszcze kilka fotek
tak się przebarwiła ,ale mała jeszcze
tak się przebarwiła ,ale mała jeszcze
w tym roku taki bananowiec - to ten sam chyba ma 3 lata
w tym roku taki bananowiec - to ten sam chyba ma 3 lata
muchołówka w tym roku cały czas pod chmurką - najadła się much
muchołówka w tym roku cały czas pod chmurką - najadła się much
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

Zaglądam, bo u Ciebie jest na co popatrzeć i masz porządek . U mnie to wszystko rośnie tam gdzie chce, wciskam w wolne miejsca a to cebulkę, a to nasionko . To dlatego, że mam mało miejsca a chciałoby się mieć różności . Widzę, że masz dużo roślin w donicach to bardziej pracochłonne .Życzę powodzenia w działaniach ogrodowych i doniczkowych .
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: malina »

Bananowiec pięknie rośnie , ja mam w doniczce Cheremije ale ciągle zrzuca liście i już nie rośnie jest od roku tej samej wysokości . Chciałam posiać zielony nawóz na grządki ale nie wiem czy już nie za późno , nie miałam kiedy tego zrobić :kwasny: ,na emeryturze brak wolnego czasu :rotfl: Pozdrawiam , ogród uporządkowany :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

malina pisze: 2020-09-25, 10:00 Bananowiec pięknie rośnie , ja mam w doniczce Cheremije ale ciągle zrzuca liście i już nie rośnie jest od roku tej samej wysokości . Chciałam posiać zielony nawóz na grządki ale nie wiem czy już nie za późno , nie miałam kiedy tego zrobić :kwasny: ,na emeryturze brak wolnego czasu :rotfl: Pozdrawiam , ogród uporządkowany :padam:
Dzisiaj mnie nosi po forum, to deszcz dobroczynny powoduje u mnie porywy do prac domowych i do pisania . Na zielony nawóz ozimy nie jest za późno . Na glebach średnich - słonecznik, łubin wąskolistny, peluszkę, gorczycę białą, rzodkiew oleistą i wykę ozimą, na glebach żyznych - rzepak i rzepik ozimy, bobik oraz wykę jadalną . A co to Cheremije ?
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1437
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: alokazja7 »

:-> Witam i pozdrawiam-masz naprawdę piękny ogród,przeleciałam kilka stron ale muszę kiedyś zrobić dokładnie bo jest na co popatrzeć :-) :-) :-)
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

malina pisze: 2020-09-25, 10:00 Bananowiec pięknie rośnie , ja mam w doniczce Cheremije ale ciągle zrzuca liście i już nie rośnie jest od roku tej samej wysokości . Chciałam posiać zielony nawóz na grządki ale nie wiem czy już nie za późno , nie miałam kiedy tego zrobić :kwasny: ,na emeryturze brak wolnego czasu :rotfl: Pozdrawiam , ogród uporządkowany :padam:
Witaj
Halinko zielony nawóz można siać ,a do przekopania i tak dopiero na wiosnę. Ja sieję gorczycę bo jest gorzka i ptaki jej nie wyjadają.
Kiedyś siałem mieszanki ,ale ptaki ustawiały się w kolejce do darmowej stołówki.
Może ten Twój bananowiec ma za mało nawozów i wody ,datury też słabo rosną jak im tego brakuje.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Andrzejku, u mnie napisałeś " Posadziłem kilka cebul które mają zimować- zobaczymy jeśli będzie zima z mrozami ,a nie tylko z nazwy."
Jakie cebule miałeś na myśli? Bo chyba nie mieczyków? One owszem, mogłyby przezimować , ale tylko jeśli zima byłaby łagodna.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze: 2020-09-27, 09:12 Andrzejku, u mnie napisałeś " Posadziłem kilka cebul które mają zimować- zobaczymy jeśli będzie zima z mrozami ,a nie tylko z nazwy."
Jakie cebule miałeś na myśli? Bo chyba nie mieczyków? One owszem, mogłyby przezimować , ale tylko jeśli zima byłaby łagodna.
WITAJ ELU

Właśnie miałem na myśli cebule mieczyków ,wiosną kupiłem cebule mieczyków,które mają zimować w gruncie na st 77 jest fotka jednego z tych mieczyków ,zakwitły w różnych kolorach.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Fajnie,że mnie odesłałeś do str 77 , bo przy okazji pooglądałam Twoje piękne lilie. Zachwycające. Czy faktycznie jedna z nich zakwitła trzydziestoma trzema kwiatami?
Mieczyka zimującego nie znam. Miejmy nadzieję zobaczyć go po zimie.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Elzbieta M pisze: 2020-09-27, 21:09 Fajnie,że mnie odesłałeś do str 77 , bo przy okazji pooglądałam Twoje piękne lilie. Zachwycające. Czy faktycznie jedna z nich zakwitła trzydziestoma trzema kwiatami?
Mieczyka zimującego nie znam. Miejmy nadzieję zobaczyć go po zimie.
Tak to lilia drzewiasta jest na st 78. A te mieczyki to mieczyk bizantyjski ,teraz sprzedają cebulki i jesienią się je sadzi,ale ja nie wiem czy mam właśnie takie.
pozd
ANDU
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Bettiw »

Ten mieczyk bizantyjski fajnie wygląda z czasem powinien utworzyć kępę liści i coraz więcej kwiatów, no i jakie ułatwienie w uprawie, chociaż na fotkach w sieci różni się od tego klasycznego. Co rusz jakaś nowinka zachęca nas do eksperymentowania.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: anna1946 »

Bettiw pisze: 2020-09-28, 11:14 Ten mieczyk bizantyjski fajnie wygląda z czasem powinien utworzyć kępę liści i coraz więcej kwiatów, no i jakie ułatwienie w uprawie, chociaż na fotkach w sieci różni się od tego klasycznego. Co rusz jakaś nowinka zachęca nas do eksperymentowania.
Wyszukałam w necie tego mieczyka, bo go nie widziałam w ogrodzie . Nie powiem ładny ale Eli mieczyki bardziej mi się podobają . Ja posadziłam kilka cebul zimowita, kiedyś miałam go sporo . Rósł sobie razem z szachownicą i nigdy nie ruszałam tej grządki, ale .....po remoncie elewacji domu nic nie pozostało . Nie wykopałam ich, bo mnie w domu nie było . :-(
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2020-09-29, 11:30
Bettiw pisze: 2020-09-28, 11:14 Ten mieczyk bizantyjski fajnie wygląda z czasem powinien utworzyć kępę liści i coraz więcej kwiatów, no i jakie ułatwienie w uprawie, chociaż na fotkach w sieci różni się od tego klasycznego. Co rusz jakaś nowinka zachęca nas do eksperymentowania.
Wyszukałam w necie tego mieczyka, bo go nie widziałam w ogrodzie . Nie powiem ładny ale Eli mieczyki bardziej mi się podobają . Ja posadziłam kilka cebul zimowita, kiedyś miałam go sporo . Rósł sobie razem z szachownicą i nigdy nie ruszałam tej grządki, ale .....po remoncie elewacji domu nic nie pozostało . Nie wykopałam ich, bo mnie w domu nie było . :-(
To prawda te klasyczne mieczyki są wyjątkowo efektowne z swoich wielkich kwiatów ,a te zimujące mają kwiaty mniejsze delikatniejsze - taka uroda.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Minusem tych moich , dużych i efektownych jest to , że często po deszczu się łamią - namoknięty kłos jest ciężki! Wtedy oczywiście - do wazonu
ODPOWIEDZ