Ogród na obrzeżach Małopolski.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Teraz mam trochę czasu by na początek opisać nasz ogród. Na początku posadziliśmy drzewa i krzewy owocowe. Od jakiś 4 lat próbuję z roślinami ozdobnymi. Początkowo były to rośliny 1 roczne, ale od 3 lat hoduję fuksję drzewiastą i begonie bulwiaste, rhododendrony, azalie wielkokwiatowe (pierwsze 2 egzemplarze mi padły) nauczona błędami kolejne rośliny tych odmian ładnie mi rosną. Oprócz tego mam magnolię, która w tym roku zakwitła mi 2 krotnie. Oprócz tego trochę iglaków, irgę i parę innych o nich napiszę następnym razem.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Większość z nas chyba zaczynała od jednorocznych. I teraz są postępy. Ale z przyjemnością zobaczylibyśmy zdjęcia z ogrodu. I wówczas nacieszylibyśmy się pięknymi roślinami.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Post autor: saba »

Umieszczę kilka wiosną. Nie mam jeszcze roślin, które ładnie się prezentują jesienią.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

saba pisze:Umieszcze kilka wiosną. Nie mam jeszcze rośli, które ładnie się prezentują jesienią.
Ale nie to jest najważniejsze, najciekawsze jest przeobrażanie ogrodu i roślin. Chwalenie się swoimi umiejętnościami w planowaniu ogrodu, radzenie sobie z rozmnażaniem roślin. A Ty już masz takie doświadczenia :lol:
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Gratulacje i powodzenia w dalszej uprawie ogrodu. :lol: Ale zdjęcia by się przydały. ;-) Każdy uczy się na błędach,nawet fachowcy.Masz ciekawy zestaw roślin.Nie każdy zaczyna zakładanie ogrodu od azalii ,magnoli czy też rododendronów. ;-) Podjełaś nie lada wyzwanie. ;-)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ja bym chciała zobaczyć tą fuksję drzewiastą. Spodobały mi się te roślinki o kwiatach jak biżuteria.
A wogóle to miło mi poznać cię. :)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Witam kolejną Małopolankę. Ciekawa jestem jak wyglądają początki Twego ogrodu, oraz jego kolejny rozwój. :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Tak jak poprzedniczki zachęcam do pokazania zdjęć z tego co jest teraz, a w przyszłym roku będzie do czego porównywać. A z uprawą roślin zaczęłaś rzeczywiście od wymagających . :-D
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Też jestem ciekawa zdjęć bo opis brzmi ciekawie :-D
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Post autor: saba »

Oto linki do zdięć.

Mam prośbe napiszcie czy udało się wam je obejrzeć, nie jestem pewna czy dobrze wszystko zrobiłam.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Można oglądać, aczkolwiek zdjęcia nie są obrócone i trochę szyja boli ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Daniela pisze:Można oglądać, aczkolwiek zdjęcia nie są obrócone i trochę szyja boli ;-)
tak,przydałoby się odwrócenie zdjęć :lol:
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Post autor: saba »

Przepraszam nie zauważyłam, już poprawiłam.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Post autor: saba »

Najmocniej przepraszam wszyskich forowiczów. Popełniłam jakiś błąd, był problem ze zdięciami.

Podaje nowe linki do zdięć, mam nadzieje, że teraz będą oglądalne. Jest ich kilka więcej.

Jeszcze raz przepraszam. Pozdrawiam.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Działka fajna ale fajnie by też było, gdyby w postach były miniaturki a jak to zrobić można przeczytać tutaj
ODPOWIEDZ