Ogród mój azylem moim

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Edytko, w sumie, to niezły pomysł ;-) Marta, co Ty na to? Ja chętnie wkleję fotkę, jak mój pomagier podlewa mamie ogród :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dorotko pospacerowałam po Twojej działce skalniak bardzo fajny, ładnie rozrośnięty, roślinek coraz więcej, a zapału Ci nie brakuje. Pomocnik superaśny. Chwalcie się swoimi pociechami jak to ciężko pracują w ogrodzie maminym ;) :-D
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Nowy wątek

Post autor: edyta_mi »

No to założyłam :mrgreen: .
Zapraszam do wymiany doświadczeń oraz okazywania dumy ze swoich pociech.

Nasze pociechy w ogrodzie i nie tylko
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

No to trzeba pomyśleć o braciszku ;)
Edytko pomysl z tym wątkiem super , bedziemy podziwiać nasze małe kwiatuszki ;-)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Lilu, bardzo dziękuję za miłe słowa, to niezmiernie miła motywacja do dodatkowego działania. Na razie pracy mam tyle, że mało czasu wystarcza na buszowanie po forum ale będę starała się sukcesywnie pokazywać ten mój azyl :)

Edytko, już zaglądam do "naszego" nowego wątku.
Marta, braciszka może by mój krasnal chciał ale mama raczej powiększeniu stadka niechętna ;-)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Podoba mi się Twój zapał i pomysły, dobrze że syn przyzwyczaja się do pracy i pomocy, później jak znalazł. Powiem Tobie, że ostatnio zwiedzałam ogródki w mojej okolicy, nawet podświadomie patrzyłam, czy na Twój się nie natknę. Bardzo lubię oglądać inne działeczki, takie ładne i tyle pięknych roślin, sama co roku coś zmieniam, a na początku wydawało się, że już wszystko zaplanowane. Pewnie Tobie ciągle chodzi po głowie co by jeszcze zmienić i to jest najfajniejsze. Pozdrawiam i powodzenia
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Jaszcze zapomniałam napisać o Twojej altance, bardzo mi się podoba, całkiem efektowna. Wybrałaś już kolor? Mi podobałby się piaskowo-żółty lub biały, właśnie ze względu na te brązowe wykończenia.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Dzięki za uznanie Betti. To fakt, że na razie mam zapał i co najważniejsze trochę więcej czasu, więc mogę poświęcić go właśnie działce.
Altanka była żółtawa, więc chciałam zmienić. Biel ze względów praktycznych musiała odpaść, chciałam zieleń lub jakiś odcień beżu-brązu, jest zieleń, choć nie taka jak chciałam. Nie mogliśmy z tatą dobrać koloru, w końcu się poddaliśmy. Dzisiaj było pierwsze podejście. Jak skończę, pstryknę fotkę.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

JaDorko czy pomalutku wraca wszystko u Ciebie do normy w ogródeczku, bo u mnie natura zaczyna walczyć ze zniszczeniami ;)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Małgosiu z tego, co widzę roślinki pomału wstają. Hosty ledwo, ledwo ale zaczynają się podnosić, budleje spoko puszczają nowe odrosty, serduszka ii białe i różowe także, winogrona też. Najgorzej wyglądają młode szkarłatki (masakra) i mam nadzieję, że puszczą coś znowu oraz krzewy i drzewa owocowe. Wszystkie miały już małe zalążki owoców i cieńko to widzę. A tak liczyłam na wiśniówkę w tym roku ;-) . Zobaczymy
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Ufff, kilka dni tu nie zaglądałam i chyba mam trochę do nadrobienia. Przyjechali do mnie w odwiedziny moi rodzice i mama z tatą jak się "dorwali" do mojej działki, to od czwartku spędzaliśmy tam "full time". Wracaliśmy do domu na wieczór wszyscy tak zmęczeni, że nie miałam siły nic robić.
Na początek tylko trochę opisu, fotki będą później, jeszcze nie zrobiłam :)
Próbuję uporządkować to sobie w głowie i sama się dziwię, że tyle zrobiliśmy:
- pomalowaliśmy altanę na zewnątrz łącznie z tzw. lamperią
- pomalowaliśmy altanę wewnątrz
- przy okazji zrobiliśmy małe przemeblowanie, co łączyło się z wywierceniem kilku dziur dla dwóch szafek.
- pomalowaliśmy całe rusztowanie dla winogron, a przy okazji trzeba było te winogrona trochę "ukosmetycznić" - niestety poprzedni właściciele nie robili z wonoroślą nic, nie była ani przycinana, ani podwiązywana.
- zabezpieczyliśmy łabłoń przed upadkiem - niebezpiecznie się przechylała na jedną stronę.
- nawieźliśmy ziemi do mojej nowej rabaty.
- przywieźliśmy 300kg zaprawy do wylania posadzki na tarasie.
Dziś pogoda zmusiła mnie do odpoczynku w domu. I cale szczęście bo czasem trzeba ;-)
Jutro, jeśli pogoda dopiszę muszę pomalować studnię bo na to nam już zabrakło czasu :)
Jutro tez "pstryknę" parę nowych fotek.

A rośłinki po mrozach się budzą. I może będzie parę wisienek. Parę niestety tylko i na wiśniówkę na pewno nie starczy :-(
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Gratuluję - tyle pracy w jeden dzień! Jak to cieszy , gdy wieczorem podsumowujemy dzień , prawda?
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Podziwiam Twój zapał do pracy i jego efekty....
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dorotko sporo pracy wspólnie zrobiliście. :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Duużo pracy było :-)
Teraz tylko czekam na zdjęcia :-) Bo wiem, co się zmieniło, ale nie wiem jak :-D
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
ODPOWIEDZ