Ogród mój azylem moim

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Stasiu wielkie dzięki, tak myślałam o jakimś pnączu, tylko miałam wątpliwości, żeby zbyt to pnącze za wysokie nie było i ekspansywne bo mimo wszystko musi być dostęp do tego śmietnika :-)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

JaDorko, najważniejszy jest zapał do pracy i chęci oraz pomysły :-) Widzę, że Ty masz i jedno i drugie ;-) Choć akurat o pomysły nie trudno, wystarczy się zarejestrować na forum ogrodniczym :-D Życzę ci, aby Twój ogród pięknie się rozrastał i dawał wiele radości. Już teraz masz prześliczny skalniak. Na prawdę robi wspaniałe wrażenia. Gratulacje! :-D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Dzięki Małgosiu. Fakt, pokochałam ten swój ogródek całym sercem, nie wyobrażam sobie, gdybym go teraz nie miała. Gdybym tylko mogła, to całe dnie bym tam spędzała ale niestety... samo życie ;-)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Dorko miałam coś u Ciebie napisać , bo podoba mi się skalniaczek jest śliczny ale wyłączyli mi prąd na prawie cały dzień jak dotarłam do Ciebie :zalamany:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Masz dużo ciekawych roślinek Dorotko. Skalniak bardzo ładny, zarośnięty już. Podoba mi się :) I serduszka śliczna. A kępa funkii jaka dorodna. Miło się ogląda Twój ogródek. Masz duży zapał do pracy a to najważniejsze :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przyjrzałam się Twojemu skalniakowi i aż żal mi pomyśleć, że miałabyś przerabiać go na Ying Yang wg mojego pomysłu. Masz bardzo rozrośnięte kępy skalnych roślin... Trochę ich szkoda, bo połowę trzeba by wyjąć, a to nie obędzie się bez strat. Dobrze przemyśl temat.
Pomyślałam, że może masz miejsce, by zrobić nowy skalniak, a z istniejącego użyć niektórych roślin do nasadzeń?

:-)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Dzięki Anju za miłe słowa. To doładowanie baterii ;-)

Danielo, Ty to masz "łeb". Chyba masz rację. Mam takie jedno miejsce, pomyślę o tym :-) Dzięki wielkie.


Wytłuszczenie w tekście zarezerwowane jest dla moderatorów do zaznaczania błędów. Zachęcam do poczytania regulaminu naszego forum.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Dorko :-D
Wyjechałam na kilka dni na swoją działeczkę, źle tu chodzi internet, ale udało mi się zajrzeć do nowej forumowiczki i obejrzeć Twoje nasadzenia, Twoja pracę. Prawda, że to piękne uczucie? - popracować i cieszyć się zmianami... A tych zmian u Ciebie jest dużo, działeczka pięknieje. I ważne, że Twój zapał nie maleje. Życzę abyś mogła realizować tam swoje marzenia.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Dziękuję Ci bardzo Elżbieto, sprawiłaś mi wielką przyjemność. To prawda, że serce się raduje, jak widać postępy i zmieniający się każdy kawałek po kawałku i jak wszystko nabiera kształtu. Sama się sobie dziwię, że załapałam takiego "bakcyla", że aż tak mnie to wciągnęło i że teraz nie wyobrażam sobie, żebym tego mojego zielonego kawałka nie miała. A jeszcze, jeśli ktoś podobnie "ogrodowo zainfekowany" to doceni, to już w ogóle...jak miód na serce ;-)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
tresaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2011-02-12, 16:18

Post autor: tresaa »

Witaj :) ładny skalniak, pełnik ogrodowy śliczny kolorek :)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Witaj Dorka, z wielkim zainteresowaniem obejrzałam Twój ogródek, chyba podobne miałyśmy początki, ziemia u mnie słaba i gliniasta - jak to przy gliniankach. Widać u Ciebie zapał i wielkie serce do roślin, tak trzymaj. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

JaDorka pisze:...serce się raduje, jak widać postępy i zmieniający się każdy kawałek po kawałku i jak wszystko nabiera kształtu. Sama się sobie dziwię, że załapałam takiego "bakcyla", że aż tak mnie to wciągnęło i że teraz nie wyobrażam sobie, żebym tego mojego zielonego kawałka nie miała. A jeszcze, jeśli ktoś podobnie "ogrodowo zainfekowany" to doceni, to już w ogóle...jak miód na serce ;-)
Mam to samo :mrgreen: Czasem spać nie mogę tak myślę o roślinkach i o tym jak tu jeszcze upiększyć ogródek :] A pierwsza myśl gdy się budzę to oczywiście 'co tam w ogródku' :hyhy:
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Moja mama mówi, że wpadnę w chorobę bo ciągle mówię o kwiatkach. ;-)
Za to sąsiad stwierdził, że muszę przesunąć płot, bo niedługo braknie mi miejsca. :hyhy:
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Tresaa, Bettiw, Anja, Marta dziękuję Wam za odwiedzinki i miłe słowa.
Co racja, to racja kobietki, jeśli chodzi o "ogrodową chorobę". Byli dziś u mnie w odwiedzinach moi rodzice (notabene u nich w wałbrzyskiem totalna katastrofa - mieli -9 st. mrozu), mama miała niezły ubaw, jak jej powiedziałam, że chcę zmienić skalniak i założyć rabaty kwiatowe. Przypomniała mi, że dwa lata temu, jak kupiłam tą dzialkę, to zarzekałam się, że będzie tam tylko trawa i będę leżeć na leżaku :mrgreen: Ależ ze mnie kłamczucha :rotfl:

Bettiw, masz rację, mogłybyśmy mieć lepszą ziemię ale cóż....lepszy rydz niż nic :-P
Marta, doskonale Cię rozumiem, zaczynam mieć jakąś fobię, gdzie idę, to widzę sadzonki :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Ja już teraz zaczynam mieć alergię, jak pomyślę o następnym koszeniu. Zbyt wiele mam tego koszenia. To tak serio, a z innej beczki, dopadło mnie chyba to ogólnie zaraźliwe ogrodowe choróbsko bo po prostu zaczynam chcieć mieć dużo pięknych kwiatów, chcę mieć ogród urozmaicony rabatami a trawnika wystarczy mi pod leżaki i do biegania dla mojego małego krasnala. :-)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
ODPOWIEDZ