Ogród Maliny

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Ogród Maliny

Post autor: malina »

Tu będę pokazywała moje ciekawe dekoracje ogrodu
Załączniki
mój skalniak
mój skalniak
ozdoba ogrodu
ozdoba ogrodu
tak eksponujemy kwiaty w doniczkach na tarasie
tak eksponujemy kwiaty w doniczkach na tarasie
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogród Maliny

Post autor: Danka »

Jako pierwsza goszczę w twoim wątku :mrgreen: Podobają mi się ogrodowe dekoracje. I czekam na więcej :hyhy:
Awatar użytkownika
katy222
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-27, 10:02

Re: Ogród Maliny

Post autor: katy222 »

bardzo podoba mi się dekoracja z koszem wiklinowym! Również czekam na kolejne fotki :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogród Maliny

Post autor: Elzbieta M »

Cieszę się , że zobaczę twój ogród - czy to w całości , czy we fragmentach. Mnie oczywiście zainteresował skalniak. Cudne wielkie kamienie. Czy masz jakies zdjęcia , przybliżające ten fragment ogrodu?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Ogród Maliny

Post autor: Petrus »

Witaj. Fajnie, że dzielisz się fotkami. Bardzo ciekawy cyprysik no i oczywiście dojrzałem nawet miskanta 'Zebrinus' :mrgreen:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Ogród Maliny

Post autor: lilia0405 »

Początek bardzo ciekawy. ;-)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Ogród Maliny

Post autor: tadek »

Obrazek

Zainteresowało mnie na tej fotografii drzewko poprowadzone chyba w bonsai (?).
Malinko, to jest Twoje dzieło ? Czy roślinka została przez Ciebie kupna ?
:|
Bonsai to sztuka miniaturyzacji drzew i krzewów. Słowo sztuka jest tu jak najbardziej właściwe. Sztuką praktyczną jest znajomość technik, wymagań drzewa, zdyscyplinowanie w trosce o okaz. Potrzebne jest jednak także wyczucie artystyczne, by odpowiednio kształtować drzewo, dobrać donicę i zaaranżować otoczenie. Nie jest to łatwe ale jeśli chcesz spróbować, przeczytaj ten poradnik
Jak zrobić bonsai
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie.
DANUSIU i KATY
to już trzeci ogród,który z córką zakładamy.Mamy zagospodarować 40a ,na początek weżmiemy 20a.Teraz jest wszystko małe i nie nadaje się do pokazania,ale latem coś podrośnie i wtedy pokażę.Kosz jest dość duży ,wys. na 85cm.śr.115cm.można sobie pozwolić na więcej roślinek.
ELU
Dzięki za uznanie,jak najedziesz kursorem na zdjęcie pokaże ci się +powiększenie,ja to zmniejszałam z dużego zdjęcia i takie powinno ci się pokazać.
PETRUS
dzięki za miły odzew,w tym roku będę zmieniała "zawartość"kosza bo roślinki urosły i mają za ciasno.
LILIA
Będzie ciekawie jak to co posadziłam urośnie,a jest tego trochę,pozdrawiam.
TADZIU
Tu Halinka-Malinka
to nie moje dzieło,to bonsai dostała córka od kolegi ogrodnika,tych koszyków z kwiatami stoi zawsze latem dużo ale takie tylko miałam ujęcie.
Pozdrawiam Halina :serce:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Ogród Maliny

Post autor: Iga51 »

Halinko, bardzo, bardzo podoba mi się to, co już pokazałaś. Piękny skalniak no i przecudowne kompozycje kwiatowe. :super: Czy ten dzbanuszek (oryginalny pomysł) na skalniaku, to porcelana?
Kompozycja w koszu na tle murku z pnączami prezentuje się wspaniale. :hurra: :hurra: :hurra: Masz artystyczny dar Halinko. :padam:
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Ogród Maliny

Post autor: lawender »

Śliczne ozdoby w Twoim ogrodzie, kosz wiklinowy pięknie się prezentuje i ta rabata -skalniak..superowa. Oj pewnie ciekawe rzeczy zobaczymy w Twoim ogrodzie skoro takie zdolne rączki posiadasz.:)Pozdrawiam ciepło:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Iga51 pisze:Halinko, bardzo, bardzo podoba mi się to, co już pokazałaś. Piękny skalniak no i przecudowne kompozycje kwiatowe. :super: Czy ten dzbanuszek (oryginalny pomysł) na skalniaku, to porcelana?
Kompozycja w koszu na tle murku z pnączami prezentuje się wspaniale. :hurra: :hurra: :hurra: Masz artystyczny dar Halinko. :padam:
Igo ,zgadłaś mam wykształcenie plastyczne.Pozdrawiam Halina
P.S.aptenie rosną.

-- Ostatnio dodano 2014-03-10, 17:39 --
lawender pisze:Śliczne ozdoby w Twoim ogrodzie, kosz wiklinowy pięknie się prezentuje i ta rabata -skalniak..superowa. Oj pewnie ciekawe rzeczy zobaczymy w Twoim ogrodzie skoro takie zdolne rączki posiadasz.:)Pozdrawiam ciepło:)
Nie powiem,nie powiem,coś mi się udaje.Góra skalniaka będzie inaczej zagospodarowana,jeszcze nie wiem czym.Jadę do ogrodnika i wybieram na miejscu kilka roślinek, póżniej dopasowuję do innych.Jak już pisałam wyżej wszystko jest jeszcze małe i niezbyt okazale wygląda.Dzięki za cieplutkie pozdrowienia-vice versa Halina :hyhy:

-- Ostatnio dodano 2014-03-10, 17:47 --

Igo ,co do tego dzbanuszka,jak mi coś zawadza w domu wynoszę do ogrodu i sadzę w tym kwiaty,albo jak pęknie,sklejam i sadzę.Postawione w przypadkowym miejscu jest ozdobą niezamierzoną.Halina
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Ogród Maliny

Post autor: Iga51 »

Halinko, wykształcenie, to nie wszystko. Trzeba jeszcze mieć to "coś". I Ty to masz.
A przedmioty, które stawiasz w ogrodzie, Tobie wydają się ozdobą może niezamierzoną, ale to właśnie świadczy o Twojej artystycznej duszy. Cieszę się, że mogę to oglądać i jestem ciekawa dalszego ciągu. Fajnie będzie podpatrywać jak tworzysz nowy ogród. :oczami:
P.S. Niech rosną, niech rosną :) .
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: Ogród Maliny

Post autor: Miastowy »

Jak ja uwielbiam wielkie kamienie na skalniaki, podczas minionych ferii zimowych bawiąc w Międzyzdrojach na plaży zalegały takie piekne kamienne olbrzymy, że aż serce się krajało, że nie można tego przenieść i wrzucić do bagażnika osobówki :(
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: Ogród Maliny

Post autor: Doxepine »

Malinko-Halinko ;-) z miejsca zakochałem się w Twoich donicach i TEŻ SCE TAKIE SAME!!! :lol: To nic, że zajęłyby mi 3/4 powierzchni balkonu - są piękne, zrobione ze smakiem i wyczuciem. Gratuluję talentu! Przymierzam się do stworzenia niewielkich kompozycji pojemnikowych, ale po tym, co zobaczyłem u Ciebie wiem, że nawet w najśmielszych snach nie uda mi się dorównać Ci w ich tworzeniu :)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Ogród Maliny

Post autor: Iga51 »

Iruś, wiedziałam, że zakochasz się w Halinki kompozycjach. To jest to, prawda?
Zablokowany