Ogród Maliny

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Lilu-o to właśnie chodzi, kontakt z przyrodą jest potrzebny, na mnie działa jak odnowa tak psychiczna jak fizyczna,tak trzymać. :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogród Maliny

Post autor: Elzbieta M »

Ciąg dalszy o przesadzaniu :lol: Jesienią zaczęłam prace nad dwiema nowymi rabatami , nazwijmy je bylinowymi , choć z pewnością jakieś jednoroczne też się tam znajdą. Część nasadzeń zrobiłam jesienią , część zrobię na wiosnę.I juz z góry wiem , że to będzie "próba" rabaty. Jeśli będzie grało ( choć nie sądzę , z pewnością będą poprawki) - to tak zostanie, jeśli nie - to po dokładnym zlustrowaniu - przesadzanie :hyhy: Myślę , że rabaty bylinowej nie da sie zrobic w ciągu sezonu - musi sie sprawdzić roślinki i pod względem osiąganej wysokości , barwy , układu liści. Zdjęcie rośliny, na którą patrzymy przy zakupie to jedno , a jak ona wygląda w towarzystwie - to druga sprawa , trzeba się przekonać naocznie . Ale chyba uwielbiamy przesadzanie? :hyhy: Bo gdyby nie , to byśmy tego nie robiły :-D
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Elu-zgadzam się całkowicie z Tobą. :) :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Ogród Maliny

Post autor: lilia0405 »

malina pisze:Lilu-o to właśnie chodzi, kontakt z przyrodą jest potrzebny, na mnie działa jak odnowa tak psychiczna jak fizyczna,tak trzymać. :)
Halinko witaj w klubie, dla mnie działka to głównie relaks psychiczny,
Nie raz jak chłopaki się pytały- gdzie idę, to im odpowiadałam -do psychologa, a oni się patrzyli i komentowali - tak ubrana :lol:
Teraz to już sami sobie odpowiadają , do psychologa :lol:

-- Ostatnio dodano 16 mar 2014, o 10:51 --
Elzbieta M pisze: Ale chyba uwielbiamy przesadzanie? :hyhy: Bo gdyby nie , to byśmy tego nie robiły :-D
Elu to cała przyjemność, przecież w tym wszystkim chodzi, sadzić i jeszcze raz sadzić.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Jak przychodzi wiosna dostajemy z córką " głupawki" kupujemy bez opamiętania.Dzisiaj przyszły dwie przesyłki :
Kielichowiec wonny
Głóg dwuszyjkowy
Śliwa Pisardii
Śliwo-nektaryna
Brzoskwinia Saturn /płaskie owoce/
Agrest czerwony na kiju
Agrest krzaczasty
Porzeczki czerwone
Periplola Sepium-na siatkę
Już nie mogę się doczekać kiedy zacznę sadzić,a ma przyjść jeszcze jedna przesyłka z kwiatami,wiosna zbliża się wielkimi krokami,to się będzie działo!Pozdrawiam roślinoholiczki serdecznie Halina :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
qrystyna216
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 50
Rejestracja: 2014-02-22, 22:37

Re: Ogród Maliny

Post autor: qrystyna216 »

Tak samo jest ze mną.
Zarzekam się, że już nic nie kupię, a potem tylko odbieram paczki. :lol:
pozdrawiam, qrystyna216
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Ogród Maliny

Post autor: tadek »

Ojojoj !!! Ja nie mm już miejsca w ogrodzie; przez wspomniane głupawki i małpie rozumy ! :przestraszony:
Nic przez to nie mogę już nowego kupować, do posadzenia... chyba ze w ogródku sąsiadów. :mrgreen:

Z wymienionych przez Malinkę Obrazek roślin, mam KIELICHOWCA WONNEGO, super roślinka...
Kielichowiec ma fajne kwiatki...<br />Powyższe zdjęcie zrobiłem w 2012 r. Oczywiście kwitnie co rok.
Kielichowiec ma fajne kwiatki...
Powyższe zdjęcie zrobiłem w 2012 r. Oczywiście kwitnie co rok.
Więcej o uprawie tej rośliny w poradniku forum: Kielichowiec wonny, chiński i plenny - uprawa, odmiany, rozmnażanie
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Ogród Maliny

Post autor: Edyta1203 »

To widzę Halinko, że tu przesadzanie jest na porządku dziennym u wszystkich. Cieszy mnie to bo myślałam, że każdy ma wcześniej przemyślane na wszystkie sposoby gdzie i co wsadzić, a tu jednak większość tak jak ja metodą pasuje- nie pasuje kolorem lub wielkością to wio na inne miejsce. Dołączam do Was w pełni. Jestem identyczna :rotfl: . Poza tym piękne te kompozycje. Masz nosa do tego. Brawo :padam:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogród Maliny

Post autor: Danka »

Myślę, że większość z nas to przechodziła :lol:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Edyta1203 pisze:To widzę Halinko, że tu przesadzanie jest na porządku dziennym u wszystkich. Cieszy mnie to bo myślałam, że każdy ma wcześniej przemyślane na wszystkie sposoby gdzie i co wsadzić, a tu jednak większość tak jak ja metodą pasuje- nie pasuje kolorem lub wielkością to wio na inne miejsce. Dołączam do Was w pełni. Jestem identyczna :rotfl: . Poza tym piękne te kompozycje. Masz nosa do tego. Brawo :padam:
Dzięki za uznanie
ja mam tą metodę sprawdzoną i jej nie zmieniam.Pozdrawiam Halina
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Ogród Maliny

Post autor: tadek »

Ja miałem zaplanowany ogródek - KIEDYŚ... POTEM zacząłem sadzić roślinki gdzie było miejsce, a DZISIAJ mam busz, który z roku na rok, jak roślinki będą dorośleć, będzie coraz gęstszy. :hyhy:
Tadziowy busz
Tadziowy busz
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

tadek pisze:Ja miałem zaplanowany ogródek - KIEDYŚ... POTEM zacząłem sadzić roślinki gdzie było miejsce, a DZISIAJ mam busz, który z roku na rok, jak roślinki będą dorośleć, będzie coraz gęstszy. :hyhy:
1-P1040211.JPG
Tadziu-piękny ten Twój busz,chciałabym mieć go u siebie,ale te nasze 40a długo będziemy musiały "zalesiać".To moję życie:grzebanie w ziemi,kupowanie,sadzenie,przesadzanie i znowu kupowanie,robię jeszcze inne ciekawe rzeczy ,ale ogród to mój PRIORYTET.Mam nadzieję że u mnie też tak pięknie zakwitnie kielichowiec.Pozdrawiam przez malinkę,którą wkleiłeś.Halina :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Ogród Maliny

Post autor: tadek »

Haniu, po niżej wstawiłem zdjęcie ogródka z innego ujęcia. :P
Tadziowy busz
Tadziowy busz
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Ogród Maliny

Post autor: lilia0405 »

malina pisze:Jak przychodzi wiosna dostajemy z córką " głupawki" kupujemy bez opamiętania.
Halinko nie tylko wy z dostałyście głupawki, ja w tym rok też :lol: W tym roku nastawiałam się bardziej na owocki i z takim postanowieniem wertowałam net, ale w jakimś momencie ogarnęła mnie jakaś pomroczność, bo patrzę a w zamówieniach znalazły się i rośliny :lol:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Ogród Maliny

Post autor: Iga51 »

Halinko, Lilko, ja w tym roku miałam dokładnie zaplanowane, co mam kupić. Ale tak, nic a nic się nie da. Do jednej zaplanowanej roślinki za każdym razem dochodzi mi z cztery, pięć nie planowanych. I to tylko te zamawiane, a oprócz tego, jak tylko jadę do miasta, to zaraz buszuję po ogrodniczych. :lol: Straszna choroba. A roślinki tanie nie są. Jak już ogród jest zagospodarowany, to można sobie co roku kupić jedną lub dwie roślinki droższe. Ale jak się chce całkowicie zagospodarować 20 arów, to już trzeba trzymać się za kieszeń. W dodatku mój mąż bardzo chętnie wycina mi całe połacie trawy (oczywiście tam, gdzie mu wyznaczam), że aż się dziwiłam, co on taki chętny do roboty. I jak zapytałam, to mi odpowiedział: "Bo na rabatach ty będziesz pracować, pielić, a ja będę miał o wiele mniej do koszenia". Jaki spryciul. :hyhy: :hyhy:
Zablokowany