Ogród Maliny

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Ogród Maliny

Post autor: mmmm5 »

Te dwie korony dla Ciebie ,tylko nie biegaj maratonów bo tam takich ładnych nie dostaniesz :rotfl:
Załączniki
018.JPG
016.JPG
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Już rozkwitły , piękne , dziękuję :padam:
Znasz szkółkę wysyłkową z przewagą małych roślin na skalniak / i nie tylko/ i tanią to poproszę o adres na PW . :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Ogród Maliny

Post autor: mmmm5 »

Halciu, przyszły w piątek,dzisiaj je będę sadzić ,jeszcze nie zdecydowałam gdzie....
Usciski na dobry tydzień i dzięki za link :serce:
Załączniki
001.JPG
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Maryjko , one pięknie oblepiają kamienie jak widziałaś u mnie , podłóż jakieś większe ;)
Dzisiaj jedziemy z Agą po roślinki na skalniak , który to będę zagospodarowywać , pokażę co kupiłyśmy , a jutro na zachód sadzić :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Ogród Maliny

Post autor: kajaja2 »

malina pisze:
kajaja2 pisze:To może przyjadę ci pomóc???,lubię gospodarować nowe ogrody.Powodzenia
Te ogrody są oddalone o 300 km - dasz radę :hyhy:
Km nie są dla mnie przeszkodą,ja lubię kierować
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Ogród Maliny

Post autor: Sylwia,Gosia »

Halinko , Ty masz doświadczenie i często zaglądasz na forum , więc mam do Ciebie pytanko : czy mogę pryskać profilaktycznie miedzianem ( to nie jest ten sam preparat ,który używa się przy chorobie pomidorów ,ale właśnie żeby zapobiegać) kwitnący pomidor ? Gdzieś czytałam i słyszałam , że nie ,ale chciałam się upewnić . Bo jeżeli szkodzi to kwiatom ,to mogę je okryć folią na moment oprysku
Jeżeli z innych względów nie można ,to sądzę ,że roztworem mleka można zawsze ? :)

Niby to problem , nie problem ,ale mam tylko jednego pomidorka ( brak miejsca) i byłoby szkoda ,bo już wsadzony i rośnie :hyhy: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Gosiu , coś tam liznęłam , ale w pomidorach nie mam doświadczenia , miedzianem nie należy pryskać kwiatów , co do reszty pomogą Ci nasi specjaliści , ja używałam skrzypu polnego , wpisz w naszą wyszukiwarkę . Sorry nie używałam chemii w warzywniku . Pozdrawiam :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Ogród Maliny

Post autor: kajaja2 »

Sylwia,Gosia pisze:Halinko , Ty masz doświadczenie i często zaglądasz na forum , więc mam do Ciebie pytanko : czy mogę pryskać profilaktycznie miedzianem ( to nie jest ten sam preparat ,który używa się przy chorobie pomidorów ,ale właśnie żeby zapobiegać) kwitnący pomidor ? Gdzieś czytałam i słyszałam , że nie ,ale chciałam się upewnić . Bo jeżeli szkodzi to kwiatom ,to mogę je okryć folią na moment oprysku
Jeżeli z innych względów nie można ,to sądzę ,że roztworem mleka można zawsze ? :)

Niby to problem , nie problem ,ale mam tylko jednego pomidorka ( brak miejsca) i byłoby szkoda ,bo już wsadzony i rośnie :hyhy: .

Gosiu z tego co orientuję się to ogrodnik mówił mi żeby nie pryskać jak są kwiaty i szypułki owoców w przypadku porzeczki. Takie rzeczy wcześniej się robi.Popieram koleżankę w sprawie skrzypu i polecam jeszcze pokrzywę do oprysków.Trochę śmierdzi jej gnojówka ale działa.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Ogród Maliny

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Kasiu , ja też wolałabym gnojówkę z pokrzywy , ale na balkonie nie mogę jej produkować :hyhy: , a skrzypu nie mam pojęcia gdzie szukać i nigdy go nie zbierałam. Już się upewniłam co do tego , że podczas kwitnienia nie można pryskać ,nadal nurtuje mnie pytanie : dlaczego ? czy to źle wpływa na rozwój owocu ,czy na całą roślinę i czy nie wystarczyłoby owinąć folią ? Podobnie miedzian jest bardziej skuteczny niż opryski mlekiem.

Dzięki Halinko ,tak naprawdę to nie myślałam o miedzianie jak o chemii, w potocznym znaczeniu tego słowa ale raczej zaliczałam go do środków bezpiecznych , przecież to nie Topsin . Na moim opakowaniu jest napisane ,że można stosować przy uprawach biologicznych . Kupiłam go kiedyś ,bo słyszałam od tych co uprawiają bez chemii , że do oprysków pomidorów jest skuteczny . U mnie nie za bardzo się sprawdziło ,ale ja pewnie zrobiłam inne błędy w uprawie . Z bardziej naturalnych pozostaje mi mleko :/ .

Halinko , życzę sił i zdrowia do tych ogrodów , którymi się będziesz opiekować i niech zielona pasja doda Ci skrzydeł :serce: :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Ogród Maliny

Post autor: rafaloku »

Na prośbę Halinki zamykam wątek i zapraszamy do Nowego Ogrodu Maliny :)
Rafał
Zablokowany